Mulan

2020 1 godz. 55 min.
5,8 8 027
ocen
5,8 10 1 8027
21 488
chce zobaczyć
5,5 13
ocen krytyków
{"rate":5.46154,"count":13}
powrót do forum filmu Mulan
 • Główna aktorka wspiera policję tłumiącą protesty w Hong Kongu. Nawet nie mówiąc o gazie łzawiącym i biciu nieuzbrojonych protestantów, w proteście chiński rząd korzysta z pomocy gangów oraz atakuje dziennikarzy i sanitariuszy. Więc polecam wam dla zasady filmu nie oglądać albo przynajmniej spiracić.

 • tomb1125 Ja i tak oglądam filmy/seriale w necie albo w TV co aktorki zapewne nie wspomniała bo chcę się zapewne tym sposobem przypodobać rządowi, co za tym idzie rozwinąć karierę w filmach sponsorowanych przez komunistyczny rząd.

 • shika9 ocenił(a) ten film na: 7

  buterfly Co do aktorki, to zauważyłam, że nie jest ona zbyt aktywna w mediach, więc trochę to dziwne, że nagle wyskoczyła z tak kontrowersyjnym postem. Może nie udostępniła go z własnej woli? Ciekawe...

 • shika9 Też mnie to właśnie zastanawia, cóż stało się tego już nie cofnie - Chociaż wątpię aby miało to większy wpływł na wynik Mulan, tym bardziej że zwiastun jest odbierany akurat bardzo pozytywnie.

 • shika9 ocenił(a) ten film na: 7

  buterfly Wkurza mnie, że po jej wypowiedzi tyle ludzi bojkotuje film, nie znając całej prawdy dotyczącej protestów w Hong Kongu. Lepiej nie mieszać się w politykę. Niektórzy zapominają, że nad filmem pracował cały sztab ludzi, włożono w niego niemały budżet, dla wielu z aktorów to szansa na rozwinięcie kariery. Jednak większość bojkotuje go sugerując się opinią tej jednej aktorki...

 • shika9 Też uważam że bojkot filmów w mediach zaszedł za daleko zwłaszcza jeżeli chcą to bojkotować osoby po za Hongkongiem, bo tam naprawdę nie wiedzą po której stronie stanęliby gdyby tam się wychowali.

 • shika9 ocenił(a) ten film na: 7

  buterfly Na szczęście do premiery filmu zostało jeszcze trochę czasu, więc akcja z bojkotem ma szanse na ucichnięcie, chyba że aktorka znowu z czymś wyskoczy :P Nowy zwiastun, który być może ukaże trochę więcej fabuły i postaci też pewnie zachęci więcej ludzi do obejrzenia filmu.

 • shika9 Wracają do wątku po nowym zwiastunie to mam nieodparte wrażenie że postać którą gra Jason Scott Lee, jest wzorowana na postaci Shana Yu z animacji wystarczy spojrzeć na to zdjęcie :) - https://naekranie.pl/aktualnosci/mulan-zdjecia-ze-zwiastuna-...

 • shika9 ocenił(a) ten film na: 7

  buterfly Na 100% jest na nim wzorowany. No i w końcu pokazali też wiedźmę, która, jak się okazuje, potrafi zmienić się w jastrzębia. Szkoda, że w trailerze nie pojawiło się jeszcze słynne trio ani nie wyszła jakaś nowa scena z Chenem (zastępcą Shanga) No ale i tak już więcej pokazali, można było zobaczyć ognistego feniksa, a w tle leciała przepiękna wersja Reflection. Mimo to, ludzie dalej narzekają, że nie ma Mushu.. Mi jego brak jakoś w ogóle nie przeszkadza, choć lubiłam go w bajce. Myślę, że w końcu czas na coś nowego. Nie mogę się już doczekać filmu!

 • shika9 Też z zwiastuna można wywnioskować że czarownica zna prawdę o Mulan że jest ona kobietą - Ciekawi mnie to właśnie skąd się dowiedziała, wiec też nie mogę doczekać się filmu :) - Co do Mushu to też nie odczuwam jego braku nawet nie wyobrażam sobie jego w tych zwiastunach, zamiast lekkiej komediowej stylistyki mógłby za bardzo wnosić nutkę parodii co niekoniecznie byłoby plusem dla całego filmu.

 • buterfly Wiedziała, bo jest czarownicą :)

 • filmowiec1989_2 Niekoniecznie mogła się w jakiś sposób dowiedzieć :)

 • shika9 ocenił(a) ten film na: 7

  buterfly Pewnie obserwowała ją w ukryciu pod postacią jastrzębia ;)

 • shika9 Mogło tak być :) - Będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na nasze pytania i domysły :)

 • shika9 Ciekawi mnie, czy ten Chen będzie zwykłym żołnierzem, czy okaże się np. synem dowódcy, tak jak Shang?

 • shika9 W ogóle ludzie nie zdają sobie sprawy też, że telewizja (każda) pokazuje i mówi nam, to co chcą byśmy widzieli i słyszeli. Dlatego jestem zdania ,że lepiej się nie wypowiadać jak się samemu nie jest świadkiem zdarzeń i zna się je tylko z mediów.
  W tv cały czas się nasłuchałem jak niebezpiecznie się zrobiło przez muzułmanów we Francji a mój znajomy był przez miesiąc wakacji tam, zwiedzał wiele dzielnic o złej opinii (z naszych tv ) mieli też przewodniczkę z takiej dzielnicy i jedyne co powiedział to że można ich tam na ulicy zauważyć, ale ,że nigdy nie był świadkiem ani ofiarą żadnego zła z ich strony i to samo powiedziała mu ta przewodniczka. Pytał się jej czy się boi wracać po zmroku do domu bo u nas w tv mówili, że jej dzielnica jest niebezpieczna a ona na to że nigdy ani jej ani nikomu z jej rodziny i znajomych się nic nie stało.Oczywiście zdarzają się jakieś pojedyncze przypadki ale od razu tak się rozdmuchuje temat, jakby to było na prządku dziennym i za każdym rogiem, co jest bzdurą. Inny znajomy który był tam w marcu powiedział mi dokładnie to samo co ten.
  W ten o to sposób znam skrajnie rożne opinie więc sam sie nie wypowiem jak jest naprawdę, choć jestem bardziej skłonny wierzyć znajomym niż tv.

  A wracając do filmu to ja dziś dopiero zobaczyłem zwiastun będąc z dziećmi na GW i mi się spodobał.A ponieważ uwielbiam kino azjatyckie a z domieszką bitew oraz sztuk walki zwłaszcza z takich epok,, to dla tego wszystkiego jak i pięknych kostiumów, choreografii, tej ich architektury oraz pięknych Azjatek pójdę na to obowiązkowo :)
  Oczywiście atutem jest też to, że grają tu Donnie Yen i Jet Li .Brakuje mi tu tylko w obsadzie Michelle Yeoh :)

 • romek_krakow Z jednej strony masz trochę racji, bo nie należy polegać na tym co mówi telewizja, ale z drugiej strony można zanegować wiele rzeczywiście istniejących i ważnych wydarzeń.
  W końcu nie da się być jednocześnie świadkiem wszystkich ważniejszych wydarzeń mających miejsce na świecie. Ale co do protestów w Hong-Kongu to jednak można założyć, że to co się tam dzieje nie jest manipulacją mediów (jeżeli już to telewizja przemilcza większość faktów związanych z protestami), lecz prawdziwym oddolnym ruchem mającym na celu utrzymanie suwerenności, którą Chiny zagwarantowały podpisując umowy międzynarodowe.

 • Telafonciek Wiesz co, być może masz rację nie przeczę. Nie wypowiadam się na temat protestów tam, bo prawdę mówiąc nawet nie wiedziałem, że są ( jakoś mało tv oglądam raczej). Coś tam usłyszałem gdzieś przypadkiem, ale nie wiem co ,kto i o co, a akurat wtedy się tym nie insertowałem, lub też miałem jakieś inne "urwanie głowy". Może poszukam jakiś artykułów na ten temat w wolnej chwili.
  Wiem tylko że strasznie rozbieżne informacje docierają zewsząd i jak ktoś nie ma informacji z "pierwszej ręki" ciężko stwierdzić co jest prawdą tak w 100%. Tak było np z protestami "żółtych kamizelek". Oni mówili, że policja atakuje ich bez powodu a znów w innych mediach Policja, że pacyfikuje tylko tych, co nie protestują ale używają protestu jako pretekstu do zamieszek, rozrób, czy włamań. Rzekomo pacyfikowali tylko bandziorów nie "zwykłych protestujących".
  A prawda pewnie leży gdzieś po środku. Zapewne (choć to tylko moje domysły) nie brakło "gagatków", ani po jednej stronie anie po drugiej. Z jednej znaleźli się tacy co zaczęli wszczynać burdy, robić włamania, niszczyć wystawy sklepowe po to by tam tylko wejść i ukraść a z drugiej pewnie też byli policjanci którzy uznali, iż to świetna okazja do pokazania kto tu jest górą i ma władzę.

  Tak czy inaczej dzięki za sensowną i logiczną wymianę zdań:) Zdróweczka, pozdrawiam.

 • shika9 Nad filmem pracował cały sztab ludzi, to prawda, ale w Chinach nie sztab, a miliony ludzi są niewolnikami panującej partii komunistycznej. I teraz należy sobie postawić pytanie co jest ważniejsze? Docenienie filmu nad, którym pracowała masa ludzi (niezwiązanych z polityką), czy wsparcie ludzi, którzy narażają się lub giną w walce o swoją wolność?
  Jak USA, Francja i Wielka Brytania sprzedały Nas Stalinowi po II WŚ to byliśmy oburzeni obojętnością reszty świata, która się temu przyglądała. Niestety tacy są ludzie. Obecnie my patrzymy na protestujących w Chinach, na wydymanych przez wszystkich Kurdów, a jakiś czas temu na Putina zgarniającego kawałek Ukrainy (byliśmy jednym z kilku gwarantów obrony Ukrainy w przypadku ataku).
  Zdaję sobie sprawę, że nie każdy interesuje się polityką i że ktoś może być mega fanem Mulan ze względu na sentyment z dzieciństwa, ale nie powinno się bagatelizować ludzi, którzy walczą za swoją wolność.
  Jeszcze kilka lat rządów PiS'u i komunizm zapuka ponownie do Polski. Wówczas My będziemy się burzyć, że nikt nie reaguje, a aktorki, które będą chciały uzyskać pozwolenie na wyjazd z kraju w celu wzięcia udziału w kręceniu filmu, będą musiały publicznie czytać przygotowane oświadczenia.

 • lastkowal Jaką wolność? Hong Kong zawsze był chiński.

 • lastkowal Nie uogólniaj że wszyscy byli oburzeni, oburzeni tym sprzedaniem byli wtedy głowni Ci którzy walczyli i co ważniejsze orientowali się w polityce. Dla przeciętnego Polaka w tamtym czasie nie liczył się ustrój w Polsce tylko stabilizacja po wojnie która notabene dla nas była bardzo wyniszczająca.

 • lastkowal z Hongkonkiem jest taki problem że lata temu SAMI wybrali taki los. Teraz niech płacą frycowe i klękać do obrazu MAO. Było się nie porywać na japońców tak szybko to byłby spokój w chinach a władca przed Mao był naprawdę ogarniętym gościem

 • shika9 Co za bzdury piszecie. To nie po wypowiedzi aktorki jest bojkot. Od kilku lat ten projekt bojkotują reżyserzy i aktorzy. Czemu? A z Hong-Kongiem sprawa całkiem jasna. Chiny przejęły kasę zdeponowaną w hongkońskich bankach, a przeciwnicy komunistycznej partii Chin uciekają z Hong-Kongu lub już siedzą na mocy ekstradycji w obozach "reedukacji". Nota bene jeden się znajdował w pobliżu planu filmowego :/

 • tomb1125 A co ty wiesz o sytuacji w Hongkongu poza bełkotem z mediów ? Jak cię to boli, to pakuj plecak, leć tam i walcz na ulicach o "demokrację".
  Bojkotować film, bo jedna z aktorek napisała na tweeterze napisała coś o sytuacji, którą zna zdecydowanie lepiej niż ty, a o której ty nie masz najmniejszego pojęcia ? Puknij się w głowę.

 • Pomyslowy_Dobromir Jako, ze mieszam w Hong Kongu, to moze ci wyjasnie, ze bojkot filmu rozpowszechnil sie wlasnie z Hong Kongu a nie z Polski przez jakiegos pana tomb1125. Aktorka ma raczej blade pojecie o sytuacji w Hong Kongu, jezeli mieszka w Chinach i ma przekaz z jedynych slusznych mediow. Czasami milczenie jest zlotem.

 • Pandemonium Bojkot filmu, w którego produkcję jest zaangażowanych kilkaset albo i kilka tysięcy osób, dlatego, że jedna z nich wyraziła prywatną opinię na jakiś temat w postaci krótkiego komentarza w medium społecznościowym ? Brawo, ponawiam, puknijcie się w głowę.

 • Pomyslowy_Dobromir Teraz ty sie wypowiadasz na temat o ktory nie masz pojecia. Cytujac ciebie samego "A co ty wiesz o sytuacji w Hong Kongu?" Spytaj sie Hongkonczykow to ci powiedza dlaczego i dlaczego prosza o bojkot nie tylko tego filmu, ale wszystkich produktow pochodzacych z Chin.

 • Pandemonium Nie trawię Macieja Stuhra, który prywatnie wg. mnie jest idiotą i ignorantem, czemu dał wyraz w swoich wypowiedziach pozafilmowych, który ponadto wystąpił w antypolskim szmatławcu pt. "Pokłosie", ale nie nawołuję z tego powodu do bojkotu "Chłopaki nie płaczą" czy "Poranek kojota". Ponawiam, puknijcie się w głowę.

 • Pomyslowy_Dobromir Slabe porownanie. Nie ma za bardzo innych mozliwosci jak wywrzec wplyw na system autorytarny, niz poprzez ekonomiczne naciski. A co za tym idzie, ty mozesz nie nawolywac, za to inni maja wolnosc by wyrazac swoja opinie. Jak widac blizej ci to faszystow i stad ta gadanina.

 • Pandemonium Ojej, ktoś ma inne zdanie - "faszysta!". Czemu nie wzywasz do bojkotu filmów z USA, UK, Francji za Irak, Libię, Syrię itp. gdzie zginęły SETKI TYSIĘCY LUDZI ? A ja mam bojkotować, bo w chińskim mieście władza pałuje demonstrantów... Może ty jesteś "faszystką" ?

 • dezertx ocenił(a) ten film na: 8

  Pomyslowy_Dobromir hah! pozamiatałeś gościa :D

 • dezertx Gdy ktoś używa słowa "faszysta", to znaczy, że właśnie skończyły się argumenty i przegrałeś ;)

 • dezertx ocenił(a) ten film na: 8

  Pomyslowy_Dobromir Jak mawiał jakoś hip hopowy klasyk "kiedy kończy się siła argumentów pozostaje tylko siła" czyli przemoc słowna w formie obrażania , a już ten tekst faszysta bawi wybitnie :D

 • Pomyslowy_Dobromir A o obozach koncentracyjnych dla Ujgurów to pan słyszał? Jeżeli aktorka popiera totalitarny rząd przeprowadzający w tej chwili czystki etniczne to chyba wystarczająco "godny" powód dla bojkotu?

 • jporuba To jej prywatna opinia w sprawie niezwiązanej z filmem.
  W USA trzymają Indian w rezerwatach - mam z tego powodu zbojkotować produkcje z tego kraju ?

 • Pomyslowy_Dobromir Rezerwaty, nawet z ich biedą i brakiem infrastruktury, nie są porównywalne do obozów koncentracyjnych dla mniejszości etnicznej w których próbuje się zniszczyć kulturę tej mniejszości.

 • Pomyslowy_Dobromir Gadasz jak potłuczony. Coś tam o rzekomych 'rezerwatach' słyszałeś... Gdzieś tam dzwonią, ale nie wiadomo, w jakim kościele. Doedukuj się! Od razu napiszę: nie będę kontynuować z tobą dyskusji, więc się nie ciesz.

 • budapest "rzekome rezerwaty" - hehehe. W ZSRR rzekomo wysyłano ludzi do GUŁAGu.

 • Pomyslowy_Dobromir To jak Jankesi postąpili z Indianami, można określić jednym słowem: holocaust. Zawężając ten problem do 'rezerwatów' nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie podważam istnienia takich miejsc, wręcz przeciwnie, zwracam jedynie uwage na twoją totalną ignorancję w temacie.

 • tomb1125 jak mnie śmieszą tacy głupi ludzie jak ty xdd jaki wpływ na Mulan i jej grę aktorską mają mieć jej poglądy bez względu na to jak odmienne od twoich? Gdyby więcej osób się kierowało twoją logiką to recenzje filmów jako dzieł kultury straciłyby rację bytu bo nie wiadomo czy nie trzeba obniżyć oceny albo odpuścić bo aktorka prywatnie coś odwaliła, puknij się w łeb i traktuj filmy jako osobne byty.

 • wolverine11 a w istocie jest dokładnie jak napisałes, po prostu za mało wiedzy o świecie. Twoje poglądy wpływają na to, czy twoje dzieło będzie dopuszczone do dystrybucji w Chinach czy nie. A jej wypowiedź to nie prywatne poglądy polityczne, a pochwała dla bicia i tortur cywilów. Podstaw sobie jakiegoś polskiego aktora, który publicznie pochwaliłby torturowanie ludzie przez białoruski Omon, to może ostudzi ci głowę.

 • Pandemonium Pandemonium dla mnie aktor może powiedzieć że wielbi hitlera xd znaczy to że jest złym człowiekiem ale jak nie ma wpływu na jego aktorstwo to mi to wisi, jak oceniam film to traktuję go jako osobny świat liczy się tylko to co widzę na ekranie i to oceniam i koniec, tak powinna wyglądać obiektywna ocena dzieł kultury

 • Pandemonium Pandemonium to ty sobie ostudź głowę, co mają poglądy aktora do filmu? Połowę holiłud trzeba by bojkotować idąc twoją pokraczną logiką.

 • smokulec ocenił(a) ten film na: 1

  Pandemonium Nawet gdyby publicznie odcięła głowę noworodkowi i ją zjadła, nadal nie rozumiem, jakie to ma przełożenie na ocenę filmu. Z "cancel culture" możesz wyperdalać gdzie indziej, lewaczynko.

 • smokulec buehehhe, dziecko drogie interetowy wojowniku twe słowa takie groźne, a zrozumieć nie może o co chodzi.

 • smokulec ocenił(a) ten film na: 1

  Pandemonium Szuraj smyku, bo cię zjedzą źli Chińczycy.

 • wolverine11 Generalnie nie chodzi o poglądy odmienne od nwm tych przeciwnych?? Chodzi przecież o wspieranie policyjnej brutalności, reżimu, łamania praw człowieka. :/ to akurat nie pogląd czy opinia, no błagam. To że krzywda jest zła to nadal tylko pogląd? O zgrozo.

 • dezertx ocenił(a) ten film na: 8

  tomb1125 Jej zdanie i nie ma się co oburzać. Moim zdaniem zachodnia agentura próbuje odciągnąć HK od chin. To geopolityka-szachy, poświęcasz pionki -protestujących by zbić wieżę - uderzyć w gospodarkę chin które się rozwijają jak szalone.

 • dezertx Za jaką cenę jest to rozwój? To wstyd dla całego świata, że pozwolili Chinom stać się hegemonem. A Chińczycy osiągnęli ten poziom kłamiąc, kradnąc i oszukując. Poglądy tej panny to de facto popieranie tortur na mieszkańcach HG, Ujgurach, Tybetańczykach (stare dzieje! nikt jakoś Tybetu nie bronił). Jeśli świat nie zareaguje, to Tajwan będzie kolejny. I uprzedzę Twoje wątpliwości: nie, Tajwan to nie Chiny,

 • FireJach ocenił(a) ten film na: 5

  tomb1125 Mnie osobiscie nie interesuje, co jedna aktorska napisala/powiedziala sposrod calej gromady ludzi, stojacych za filmem. Musialbym za kazdym razem szukac godzinami lub dniami, co kazda osoba odpowiedzialna za dana produkcje powiedziala/zrobila.

 • tomb1125 Zapewne mamy do czynienia z córeczką jakiegoś członka partii komunistycznej, chociaż równie dobrze może być to zwyczajowy element polityki w przypadku obywateli chińskich którzy chcą osiągnąć karierę w Państwie Środka.