Nóż w wodzie

1961 1 godz. 30 min.
7,8 54 598
ocen
7,8 10 54598
26 834
chce zobaczyć
8,1 20
ocen krytyków
{"rate":8.15,"count":20}
{"type":"film","id":894,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/N%C3%B3%C5%BC+w+wodzie-1961-894/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nóż w wodzie
 • huo_sanchez ocenił(a) ten film na: 7

  Zabrakło w tym wszystkim długo wyczekiwanego morderstwa, które od początku wisiało w powietrzu. Zagadką było tylko który którego ukatrupi.
  Nie jestem maniakiem, ale trochę szkoda, że się tak lajtowo zakończyło :/
  Za dużo morału, za mało krwi, ale generalnie dobre kino ;)

 • napruto ocenił(a) ten film na: 8

  huo_sanchez Popieram cakowicie.

 • Kamileki ocenił(a) ten film na: 9

  huo_sanchez Gdyby akcja zakończyła się morderstwem to film byłby zbyt banalny, a tak kończy się oryginalnie.

 • Dziuchni91 ocenił(a) ten film na: 8

  Kamileki Myślę że brak morderstwa miał uświadomić głównego bohatera w jego zachowaniu. Taki morał kończący film. Zgodzę się jednak że odrobina owej krwi w wodzie by nikomu nie zaszkodziła. Mimo wszystko bardzo dobry film, wart obejrzenia. Jednak do arcydzieła trochę mu brakuje. Uważam że późniejsze filmy Polańskiego były mimo wszytko lepsze. Solidne 8/10 mimo wszystko się należy.

 • Kamileki Właśnie to jest SEDNO, nie było morderstwa! Ciekawe czy żona powiedziała mężowi kiedykolwiek o tym, że małolat jednak przeżył ;) TAK TO BYŁA IRONIA ;)

  Można zrobić zajebisty film z trójką aktorów, bez efektów, bez drogich aut itp.???

 • elmo81 No, drogie auto było.

 • kilgoretrout_ ocenił(a) ten film na: 8

  huo_sanchez Nie zrozumiałeś za bardzo filmu i próbujesz go teraz przerobić według jakiejś swojej generycznej wizji. Nie, zagadką nie było to kto, kogo ukatrupi. Film jest dużo bardziej subtelny i opowiada o ciekawej dynamice, w której młodość i energiczność ściera się z doświadczeniem i dojrzałością w dość infantylnej, przepełnionej testosteronem gierce o to kto okaże się bardziej męski. Zakończenie było bardzo fajnym rozwiązaniem tej dynamiki, bo stawia głównego bohatera przed dramatycznym dylematem - ma wybór między pójściem na milicję i przyznaniem się, że zabił człowieka a przełknięciem swojego ego, maczowskiego autorytetu i uznaniem, że jego żona go zdradziła.

 • kilgoretrout_ Zgadzam się, morderstwo jest tu niepotrzebne, to była rywalizacja między mężczyznami o kobietę. Tylko jak myślicie, dlaczego Krystyna zdradza Andrzeja? Ja nigdy nie zrozumiem kobiet

 • susane ocenił(a) ten film na: 8

  onlywinter Może po prostu lubi blondynów? ;)

 • iwonka121088 ocenił(a) ten film na: 7

  onlywinter bo tkwi w toksycznym związku z Andrzejem :) wystarczy spojrzeć jak ją potraktował gdy wrócili na łódź po bezowocnym szukaniu "topielca" a z drugiej strony przełyka tę gorzką pigułkę by mieć wygodne (ale czy szczęśliwe) życie

 • iwonka121088 A z drugiej strony kto nie jest tosksyczny? Może nie chodzi o to , żebyś kobiety rozumiał , ale
  Je kochał , ja tez mężczyzn nie do końca rozumiem ! A ja myśle , ze w filmie chodzi , aby trochę zrównoważyć ego głównego bohatera , którego gra Niemczyk ! Jest napompowane i na końcu dostaje nauczkę od życia !