film

Na żywo z Bagdadu

Live from Baghdad
2002
1h 50m
7,1 1 394
oceny
7,1 10 1 1394
Oparta na faktach historia amerykańskich dziennikarzy rozgrywająca się podczas wojny z Zatoce Perskiej w 1991 roku. Akcja rozpoczyna się od inwazji Iraku na Kuwejt, a... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Na żywo z Bagdadu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył 3 nagrody Emmy, 4 inne nagrody oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Oparta na faktach historia amerykańskich dziennikarzy rozgrywająca się podczas wojny z Zatoce Perskiej w 1991 roku. Akcja rozpoczyna się od inwazji Iraku na Kuwejt, a kończy się w dniu pierwszego nalotu na Bagdad. Był to pierwszy w historii relacjonowany na żywo w telewizji konflikt zbrojny.

na podstawie
Robert Wiener (książka)
studio
HBO Films / Industry Entertainment
tytuł oryg.
Live from Baghdad
inne tytuły
Kiedy Robert oraz Ingrid siedzą w barze i rozmawiają, Robert zapala papierosa. W następnym ujęciu papieros jest zgaszony.
Kiedy iraccy żołnierze szabrują Kuwejt, widoczne jest logo firmy Pioneer Electronics z 1998 roku, akcja tych wydarzeń miała miejsce w 1990 roku.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Culver City, Los Angeles i Eagle Mountain (Kalifornia, USA) oraz w Maroku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dobre, rzetelne kino

ocenił(a) film na 8

Już po obsadzie głównych ról wiedziałem, że nie będzie to słaby film. Michael i Helena fajnie wykreowali swoje postacie. Szczerze polecam, przy okazji łatwo można dostrzec jak ludzie są manipulowani przez tv.

bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Świetni aktorzy, ciekawy temat: nic dodac, nic ujac. Warto obejrzec. Film pokazuje poza wojna, nastawienie dziennikarzy do newsa. Naprawde udana produkcja telewizyjna. Keaton i Bonham Carter, nie mozna bylo tego zepsuc. ;)

świat się zmienia

ocenił(a) film na 7

"Na żywo z Bagdadu" wpisuje się w długą tradycję filmów o dziennikarzach wojennych. I w tym towarzystwie wygląda całkiem udanie. Zrobiony został sprawnie, dynamicznie. Znakomicie wypunktowane zostały wszystkie najważniejsze sytuacje. Bohaterowie są interesujący, bliscy życia, normalni. Historia opowiedziana jest w...

Czy ktoś znalazł polskie napisy do tego filmu?

Hussein

ocenił(a) film na 8

w sumie bardzo ciekawy film.tylko troche przegadany.co prawda ma ukazywac metody pracy ra eporterow wojennych a nie szalenstwo wojny,ale jak dla mnie i tak malo sie dzialo.jednak ocene dalem mu8/10.rzetelne kino!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones