Film

Live from Baghdad

2002 1 godz. 50 min.
7,1 1 327
ocen
7,1 10 1 1327
2 011
chce zobaczyć
{"id":"100563","linkUrl":"/film/Na+%C5%BCywo+z+Bagdadu-2002-100563","alt":"Na żywo z Bagdadu","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/05/63/100563/6950392.2.jpg"}
Oparta na faktach historia amerykańskich dziennikarzy rozgrywająca się podczas wojny z Zatoce Perskiej w 1991 roku.... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Emmy Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym kręconym jedną kamerą w roku 2003 dla Adam Jenkins, Drew Webster, James M. Tanenbaum, Rick Ash Emmy Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego w roku 2003 Emmy Najlepszy montaż miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego kręconego przy użyciu jednej kamery w roku 2003 dla Joe Hutshing DGA Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w filmie telewizyjnym w roku 2003 dla Mick Jackson
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Oparta na faktach historia amerykańskich dziennikarzy rozgrywająca się podczas wojny z Zatoce Perskiej w 1991 roku. Akcja rozpoczyna się od inwazji Iraku na Kuwejt, a kończy się w dniu pierwszego nalotu na Bagdad. Był to pierwszy w historii relacjonowany na żywo w telewizji konflikt zbrojny.

na podstawie
studio
HBO Films / Industry Entertainment
tytuł oryg.
Live from Baghdad
inne tytuły
Na żywo z Bagdadu Polska
Więcej...
Kiedy Robert oraz Ingrid siedzą w barze i rozmawiają, Robert zapala papierosa. W następnym ujęciu papieros jest zgaszony.
Kiedy iraccy żołnierze szabrują Kuwejt, widoczne jest logo firmy Pioneer Electronics z 1998 roku, akcja tych wydarzeń miała miejsce w 1990 roku.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Culver City, Los Angeles i Eagle Mountain (Kalifornia, USA) oraz w Maroku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Dobre, rzetelne kino

  uki4539 ocenił(a) film na 8

  Już po obsadzie głównych ról wiedziałem, że nie będzie to słaby film. Michael i Helena fajnie wykreowali swoje postacie. Szczerze polecam, przy okazji łatwo można dostrzec jak ludzie są manipulowani przez tv.

  3
  • bardzo dobry

   achaja_90 ocenił(a) film na 8

   Świetni aktorzy, ciekawy temat: nic dodac, nic ujac. Warto obejrzec. Film pokazuje poza wojna, nastawienie dziennikarzy do newsa. Naprawde udana produkcja telewizyjna. Keaton i Bonham Carter, nie mozna bylo tego zepsuc. ;)

  • świat się zmienia

   torne ocenił(a) film na 7

   "Na żywo z Bagdadu" wpisuje się w długą tradycję filmów o dziennikarzach wojennych. I w tym towarzystwie wygląda całkiem udanie. Zrobiony został sprawnie, dynamicznie. Znakomicie wypunktowane zostały wszystkie najważniejsze sytuacje. Bohaterowie są interesujący, bliscy życia, normalni. Historia ... więcej

  • Napisy PL

   Arleta1992

   Czy ktoś znalazł polskie napisy do tego filmu?

   • Hussein

    MAKARON ocenił(a) film na 8

    w sumie bardzo ciekawy film.tylko troche przegadany.co prawda ma ukazywac metody pracy ra eporterow wojennych a nie szalenstwo wojny,ale jak dla mnie i tak malo sie dzialo.jednak ocene dalem mu8/10.rzetelne kino!