Michael Keaton 

Michael John Douglas

8,3
49 212 ocen gry aktorskiej
Michael Keaton
Michael Keaton swoją karierę rozpoczynał od występów estradowych. W 1970 roku wystąpił w serialu dla dzieci "MisteRogers' Neighborhood". W 1982 roku aktor zadebiutował na dużym ekranie w komedii "Nocna zmiana". Rok później za rolę w obrazie "Pan Mamuśka" otrzymał bardzo dobre recenzje.
Momentem przełomowym w jego karierze był rok 1988. Wystąpił wtedy w dwóch filmach "Clean and Sober" i "Sok z żuka". Za rolę w pierwszym z wymienionych obrazów został uznany przez Narodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych za najlepszego aktora roku. Drugi film rozpoczął współpracę Keatona z reżyserem Timem Burtonem, który obsadził go w tytułowej roli w "Batmanie". Obraz był ogromnym sukcesem w Stanach Zjednoczonych, gdzie wywołał "batmanię".
Zachęcony powodzeniem zdecydował się na wystąpienie w kontynuacji przygód mrocznego rycerza "Powrót Batmana". Niestety, od tamtej pory nie udało mu się powtórzyć takiego sukcesu. Kolejne filmy z udziałem Keatona, mimo iż nie były klapami, nie przyniosły mu również bardzo dobrych recenzji.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 września 1951

miejsce urodzenia: Coraopolis, Pensylwania, USA

wzrost: 175 cm

Złoty Glob
Zdobył 2 nagrody Złoty Glob, 22 inne nagrody oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Caroline McWilliams (05.06.1982 - 29.01.1990, rozwód), syn Sean Maxwell (ur. 27.05.1983)
Wziął udział w zdjęciach do kilku scen w filmie "Purpurowa róża z Kairu", ale Woody Allen stwierdził, że nie o to mu chodziło i zastąpił go Jeffem Danielsem.
Ukończył retorykę w Kent State University w Kent (Ohio, USA).
Odrzucił rolę Williama Shawa w filmie "Wyspa piratów". Zastąpił go Matthew Modine.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych