PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538895}
6,0 5 907
ocen
6,0 10 1 5907
4,7 7
ocen krytyków
Na głęboką wodę
powrót do forum filmu Na głęboką wodę

Jestem w szoku

ocenił(a) film na 6

Opis i wyskakujące na początku hasło Based on true story każe sugerować, że to kolejna opowieść o harcie ducha, jak to biedaczyna ryzykuje wszystko i na końcu mu się udaje i hurr durr pokrzepiający happy end. Ja wiem, że to true story faktycznie, ale kto by wiedział o jakichś żeglarzach, no to poszedłem do kina z takimi wyżej oczekiwaniami.

I na początku właśnie gościa przedstawiają tak jak zwykle to się robi w takich filmach, że wielki marzyciel, mimo przeciwności losu zbiera fundusze na wyprawę, a jak mu się uda wygrać, to będzie hajs i sława. A tu co się okazuje, że gość w pewnym momencie wyprawy zagubił się totalnie, bo to typ amator, który nie wyrusza normalnie na oceany i przeliczył się w swoim huraoptymiźmie. W prasie się wszyscy zachwycali jaki to wspaniały dzielny mężczyzna opływa świat, a tak naprawdę wszystkie te informacje, które podawał, że jest tak daleko, że osiąga świetne prędkości były tak naprawdę kłamstwem.

I śmieszne to, że jego żonę i dzieci wciąż portretowano jak w takich typowych biografiach, że czekają na ojca zajarani jego wyczynami. I na końcu miał wrócić do domu, już całe miasto wystawiło w portach wielkie bandy "Welcome home Donald", a zamiast tego wyszło na jaw, że gość ich robił cały czas w bambuko i ostatecznie popełnił samobójstwo na morzu wrzucając się do wody i tak naprawę nigdzie nie dopłynął.

No wow co za szok, za nic się tego nie spodziewałem. Chyba pierwszy biograficzny film o marzycielu, któremu się nie udaje spełnić i wszystko się spieprzyło. Kapitalne.

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 6
mk34

Mimo wszystko coś wniosłeś do dyskusji, dziękuję za wpis.

użytkownik usunięty
Pauleta

Z jednej strony zgadzam się z Tobą. Film mnie bardzo zaskoczył (w zasadzie to jego zakończenie). Jeśli chodzi jednak o całokształt to strasznie mi się dłużył. Wyjątkiem były sceny skupiające się na psychologii i analizie ludzkiej psychiki - chcesz się wycofać, ale nie pozwala Ci duma/honor a później już nawet inni ludzie. Wszyscy klepali go po ramieniu, ponieważ był im potrzebny do uzyskania rozgłosu czy wypromowania się. Kiedy jednak miał obiekcje i chciał się wycofać - zaczęto go straszyć prasą, konfiskatą mienia itd.

ocenił(a) film na 8
Pauleta

To dlaczego tylko 6 skoro takie kapitalne zaskoczenie?

ocenił(a) film na 8
Pauleta

Interesujące.

ocenił(a) film na 6
Pauleta

Lololo

Pauleta

Jak miło, że przeczytałem Twój wpis.
Teraz nie muszę tracić niespełna dwóch godzin na film o gościu co bez doświadczenia wypłynął w ocean i utonął...

Noizebeat

ha ha rozbawiłeś mnie

Noizebeat

On wcale nie utonął, on się rzucił do wody...

ocenił(a) film na 4
Pauleta

"I śmieszne to, że jego żonę i dzieci wciąż portretowano jak w takich typowych biografiach, że czekają na ojca zajarani jego wyczynami." - to nie Oni są winni, tylko dziennikarz z Jego sztabu. Wymyślał historie, przekazywał dalej niesprawdzone informacje jako prawdziwe. To nie dzisiejsze czasy, gdzie satelity w 5 sekund mogą określić gdzie się znajduje dana jednostka.

ocenił(a) film na 5
berni_

To nie dziennikarz tylko on sam nakłamał. Dziennikarz dołożył potem.

ocenił(a) film na 6
Pauleta

Tez sie tego nie spodziewalam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones