PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816979}

7,7 10 1 171456
7,7 54
oceny krytyków
Na noże
"Nikt jej nie czyta", mówi o "Tęczy grawitacji" Thomasa Pynchona detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig),... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Muszę to zapisać, byłby z tego świetny kryminał" mówi Harlan Thrombey, autor tysiąca bestsellerów tuż przed swoją śmiercią. Jego samobójstwo daje początek nowej zagadce, której tym razem nie napisał Thrombey, a samo życie. A tak naprawdę Rian Johnson, inspirując się twórczością Agathy Cristie oraz reżyserując film jednocześnie. W rezultacie daje nam wciągający kryminał łączący estetykę "Genialnego klanu" z fabułą "Morderstwa w Orient Expressie".  więcej
O rodzinach powstało wiele powiedzonek, bliższych i dalszych od prawdy. Ponoć z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, albo, że każda familia ma w szafie trupa. W każdej jest ziarnko prawdy i chyba można z tym jakoś żyć. Ale co zrobić, gdy w rodzinie najlepiej robić fotografie portretowe, a trupów nie trzeba chować po szafach? I które z tych powiedzonek najbardziej pasują do bohaterów Riana Johnsona ("Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi") i jego najnowszego dzieła "Na noże"? więcej
"Z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu", mówi stare, znane powiedzenie. Rzeczywiście. Rodzina jest czymś na pierwszy rzut oka prostym, lecz każdy dobrze wie, że potrafi ona sprawić nie tylko miłość i ciepło, ale także ból. Ale żadna rodzinna kłótnia nie przesądza o jej dobrej reputacji. Bo rodzinne spory, większe czy mniejsze dopadną każdego, czy to w starym, rodzinnym domu, czy w odległej galaktyce. Zdecydowanie wie coś o tym reżyser filmu "Na noże". więcej