film

Na ostrzu

The Cutting Edge
1992
1h 41m
7,1 3 652
oceny
7,1 10 1 3652
Zdolna i nieco chimeryczna łyżwiarka figurowa oraz były hokeista, który zmarnował już wiele szans na sportowy sukces, rozpoczynają wspólne treningi. Ich celem jest olimpijskie złoto. Zobacz pełny opis
Na ostrzu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Kate (Moira Kelly) jest świetną łyżwiarką figurową. Wszyscy zgodnie twierdzą, że na zbliżającej się olimpiadzie miałaby duże szanse na medal, gdyby nie fakt, że nie ma z kim wystąpić. Kolejni partnerzy pouciekali od niej, odstraszeni jej humorami i kapryśnym charakterem. Ojciec łyżwiarki, multimilioner Jack (Terry O'Quinn), oraz rosyjskiKate (Moira Kelly) jest świetną łyżwiarką figurową. Wszyscy zgodnie twierdzą, że na zbliżającej się olimpiadzie miałaby duże szanse na medal, gdyby nie fakt, że nie ma z kim wystąpić. Kolejni partnerzy pouciekali od niej, odstraszeni jej humorami i kapryśnym charakterem. Ojciec łyżwiarki, multimilioner Jack (Terry O'Quinn), oraz rosyjski trener Pamchenko (Roy Dotrice) są zrozpaczeni. W akcie desperacji proponują, aby rozpoczęła treningi z Dougiem Dorseyem (D.B. Sweeney), jednym z najlepszych graczy w hokeja na lodzie. Doug był kiedyś gwiazdą narodowej reprezentacji, ale po wypadku, który ograniczył jego pole widzenia, musiał wycofać się ze sportu. Para z początku się nie znosi.

boxoffice
$25 105 517 w USA
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / Interscope Communications
tytuł oryg.
The Cutting Edge
inne tytuły
W scenie, kiedy Doug wyjawia bratu, czym się ostatnio zajmował, za ławką kar widać ułożone szyny pod wózek z kamerą.
Gdy Doug i Kate szykują się do gry w hokeja, maszyna do czyszczenia lodowiska dopiero co kończy pracę. Kiedy zaczynają grę, wyraźnie widać na lodzie ślady po łyżwach.
Gdy pierwsza para amerykańska kończy swój występ w ramach zmagań olimpijskich we francuskim Albertville, na elektronicznej tablicy pojawiają się punkty przyznane przez sędziów. Mimo że komentator wymienia po francusku notę 5.7, nie widzimy na tablicy takiej oceny ani razu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fajny film, lecz ja trenuje łyżwiarstwo figurowe już od 8 lat i napewno nieda się uzyskać takich rezultatów w 2 lata, a przedewszystkim 2 axla.

Jeden z moich ulubionych filmow z czasow dziecinstwa, ogladalam go wiele razy, od czasu obejrzenia tego filmu polubilam lyzwiarstwo figurowe :)

Pamietacie jeszcze jakies filmy ktore wam sie kojarza z dziecinstwem?

Fajne :)

ocenił(a) film na 7

Idealna mieszanka filmu sportowego i komedii romantycznej... :)

Uroczy film który niesamowicie wzrusza i wciąga, dzięki połączeniu dużej ilości emocji uczuć oraz
sportu, już dawno nie oglądałam tak normalnego a jednocześnie wciągającego filmu, świetna
fabuła , super obsada, polecam:)

Uwielbiam ten film! DB Sweeney jest świetny! Czy można kupić ten film na DVD? Pomocy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones