Film

The Cutting Edge

1992 1 godz. 41 min.
7,1 3 416
ocen
7,1 10 3416
1 358
chce zobaczyć
{"id":"32805","linkUrl":"/film/Na+ostrzu-1992-32805","alt":"Na ostrzu","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/28/05/32805/6994304.2.jpg"}
Zdolna i nieco chimeryczna łyżwiarka figurowa oraz były hokeista, który zmarnował już wiele szans na sportowy sukces, rozpoczynają wspólne treningi. Ich celem jest olimpijskie złoto.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Kate (Moira Kelly) jest świetną łyżwiarką figurową. Wszyscy zgodnie twierdzą, że na zbliżającej się olimpiadzie miałaby duże szanse na medal, gdyby nie fakt, że nie ma z kim wystąpić. Kolejni partnerzy pouciekali od niej, odstraszeni jej humorami i kapryśnym charakterem. Ojciec łyżwiarki, multimilioner Jack (Terry O'Quinn), oraz rosyjskiKate (Moira Kelly) jest świetną łyżwiarką figurową. Wszyscy zgodnie twierdzą, że na zbliżającej się olimpiadzie miałaby duże szanse na medal, gdyby nie fakt, że nie ma z kim wystąpić. Kolejni partnerzy pouciekali od niej, odstraszeni jej humorami i kapryśnym charakterem. Ojciec łyżwiarki, multimilioner Jack (Terry O'Quinn), oraz rosyjski trener Pamchenko (Roy Dotrice) są zrozpaczeni. W akcie desperacji proponują, aby rozpoczęła treningi z Dougiem Dorseyem (D.B. Sweeney), jednym z najlepszych graczy w hokeja na lodzie. Doug był kiedyś gwiazdą narodowej reprezentacji, ale po wypadku, który ograniczył jego pole widzenia, musiał wycofać się ze sportu. Para z początku się nie znosi.

boxoffice
$25 105 517 w USA
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / Interscope Communications
data produkcji
1992
tytuł oryg.
The Cutting Edge
inne tytuły
Na ostrzu Polska
Więcej...
W scenie, kiedy Doug wyjawia bratu, czym się ostatnio zajmował, za ławką kar widać ułożone szyny pod wózek z kamerą.
Gdy Doug i Kate szykują się do gry w hokeja, maszyna do czyszczenia lodowiska dopiero co kończy pracę. Kiedy zaczynają grę, wyraźnie widać na lodzie ślady po łyżwach.
Gdy pierwsza para amerykańska kończy swój występ w ramach zmagań olimpijskich we francuskim Albertville, na elektronicznej tablicy pojawiają się punkty przyznane przez sędziów. Mimo że komentator wymienia po francusku notę 5.7, nie widzimy na tablicy takiej oceny ani razu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych