Skąd Rita wiedziała, że straciła moc po transfuzji? Co umarła i już się nie cofnęła w czasie?
W końcówce filmu Cage odzyskał moc i cofnął się do wcześniejszego momentu niż poprzednio a do tego wydarzenia, które poczynił (zniszczył omegę) jednak miały miejsce. Jakiś mindf..
Na pierwsze pyanie odpowiada Cage w szpitalu gdy Rita, chce go zabić :
"Zrobili mi transfuzje krwii, nie mam już mocy, czuję to! "- coś jak oddawanie krwii - czujesz, że masz braki w organizmie.
Można, przypuszczać, że gdy pierwszy granat uszkodził Omegę, ta cofneła się w czasie [ wraz cagem i innymi mimikami] o t=x, ale granty które połkneła, też się cofneły w czasie, w jej wnętrznościach, i za drugim wybuchem wszystkie wybuchły naraz....Gdy odzyskał. Moc - on się topił, a skoro odzyskał moc to mógł jeszcze raz cofnąć się w czasie o kolejny x.
Mętne rozumowanie ale ma sens.
Moim zdaniem bardzo dobre wyjaśnienie, sama końcówka nabiera większego sensu - dzięki ;)
Cofnął się do wcześniejszego momentu bo tamten dzień zaczął się wcześniej niż poprzednie.A co do utraty mocy po transfuzji to wyobraź sobie coś obcego w Twoim ciele(we krwi) to nieswoje uczucie kiedy się o tym dowiadujesz potem używasz tego jak paliwa żeby stać się lepszym,polegasz na tym i nagle to tracisz raczej zrozumiałe,że coś w tym momencie czujesz i wiesz ze to koniec.