PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1138}
6,6 2 752
oceny
6,6 10 1 2752
6 815
chce zobaczyć
6,7 10
ocen krytyków
Na srebrnym globie
powrót do forum filmu Na srebrnym globie
 • Paranorm ocenił(a) ten film na: 1

  Przerwałem oglądanie po 2 godzinach, a jak nigdy dotychczas mam poczucie straconego czasu. Książka jest rewelacyjna, a jej adaptacja to jedno wielkie nieporozumienie i wielki zawód.
  Może to dzieło wymaga zjarania albo innego wspomagania, natomiast te sztuczne monologi, ten pseudopoetycki pseudopatos recytowany intonacją ucznia, któremu zadano Inwokację do nauczenia się na pamięć, a teraz próbuje udowodnić, że się nauczył, to ponad moje siły.
  Zdecydowanie odradzam adaptację, za to namawiam do lektury!!!

 • ABEL ocenił(a) ten film na: 4

  Paranorm Proza Jerzego Żuławskiego (dziadka reżysera) faktycznie świetna. Szczególnie pierwsza część trylogii przypadła mi do gustu.
  Film skupia się bardziej na drugiej ("Zwycięzca"). Ciekawy wizualnie, taki szalony, psychodeliczny i... kompletnie nieoglądalny. Zresztą został praktycznie niedokończony, ale to nie zmienia faktu, że oglądanie go przypomina narkotyczny odjazd. Czysty obłęd!

 • Paranorm Jak żeś już dwie godziny oglądał , to mogłeś juz dociągnąć te 30 minut

 • hyrkan ocenił(a) ten film na: 9

  Paranorm Fakt, że pseudododasz pseudoprzedrostek "pseudo" do pseudokażego pseudosłowa czyni twoją wypowiedź lekko nonsensowną. ;)

  (Jest taki cytat Lema o meblowaniu. Dość dobrze wyjaśnia, dlaczego niektóre filmy dla niektórych widzów są nieoglądalne. Nikt nie ma z tym problemu, w sumie spośród widzów wychodzących z kina na tym filmie mniej mnie śmieszą ci, którzy robią to wcześniej.)