PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1138}
6,6 3 206
ocen
6,6 10 1 3206
6,7 13
ocen krytyków
Na srebrnym globie
powrót do forum filmu Na srebrnym globie

Może jeszcze kiedyś spróbuję zrobić drugie podejście, ale przy pierwszym czułem się, jakbym oglądał film, który sam stworzyłem, a zaznaczę, że na robieniu filmów znam się tyle, co na szydełkowaniu. Wiem, że za szybko oceniam, ale praktycznie każdy element, włącznie z chwaloną tutaj pracą kamery, grą aktorską i filozofiami zalatywały czymś z pogranicza fuszerki. Brakuje mi życia w tym filmie, ale może takie były czasy w 1987 r. Dam mu drugą szansę, jak będę kiedyś po dragach.

KeyserSoze

Niestety to jest specyfika wszystkich filmów Żuławskiego., które oglądałem ("Diabeł" - ocena 6, "Kobieta publiczna" - 6, "Na srebrnym globie"-5, "Szamanka" - 4). Część z tych filmów widziałem w kinie, co zmienia percepcję (wtedy nie było komórek, jedzenia w kinie, ani obojętności na rozmowy na widowni). Przeszkadza mi zwłaszcza prowadzenie aktorek - wszystkie mają nerwowe, nienaturalne ruchy i problemy z psychiką.

ocenił(a) film na 9
KeyserSoze

Po ocenach bardzo widać, do czego widzowie są przyzwyczajeni.

Oceny nie mówią "film jest źle zrobiony", a raczej "naoglądałem się filmów robionych na jedno kopyto i jeszcze nie rozumiem, że można celowo robić inaczej".

Ja zerkam, co też ostatnio ktoś oglądał, a tam pół biedy, jeśli tylko kanon typowych filmów puszczanych jako wieczorne hity w tv, w gorszym przypadku już prawie wyłącznie superbohaterowie z komiksów.

hyrkan

Film jest bardzo dobrze zrobiony, świetne zdjęcia, kostiumy, kreacja świata. Co z tego, jeśli wszystko ginie w pseudointelektualnym bełkocie i krzykach? Wielkie prawdy wymagają prostoty i pokory a tego wszystkiego zabrakło...

ocenił(a) film na 9
porfiry_porfirycz

Znawca "wielkich prawd"? :D

Bardzo fajny jest ten frazes o wielkich prawdach, prostocie i pokorze, ale to frazes.

Nie masz obowiązku lubić stylu Żuławskiego, nie podoba się - nie oglądaj. Żaden problem. Ale z jakiegoś powodu ty swoje nielubienie musisz przekuć na "ja szeregowy forumowicz wiem, że Żuławski - jeden z najbardziej docenionych na świecie (przez krytyków, filmoznawców i innych reżyserów) polskich twórców - robi wszystko źle". :D

Bo filmy powinny być proste!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones