PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34878}

Naciągacze

Matchstick Men
7,2 50 913
ocen
7,2 10 1 50913
7,0 8
ocen krytyków
Naciągacze
powrót do forum filmu Naciągacze

7/10 ale...

ocenił(a) film na 7

To jest jeden z tych filmów z posranym zakończeniem psującym niemal cały film. Iluzja, Koneser,
Turysta i jeszcze to. Nie wiem jak wy, ale ja mam już tego dość.
"Angela" przychodząca do Cage'a pod koniec filmu to już lekka przesada. Ja bym jej tak łatwo nie
wybaczył. Zniszczyła mu dotychczasowe życie, a on ją przeprasza! Dla mnie zasłużyła jedynie na
kulkę w łeb. Jak można być tak zimnym, nieczułym i bez sumienia by podszywać się pod czyjąś córkę
w ten sposób?
Niektórzy zaraz powiedzą, że ona jednak mu pomogła, że dzięki niej zszedł on z drogi przestępstwa,
ale jak dla mnie jest to zbyt naciągane. Jak wszyscy mogli tak okrutnie bawić się jego życiem i
czerpać z tego korzyści?
Niezbyt miło jest wiedzieć, że aktorzy w filmie tak dobrze grali aktorów.

MJ_killer

Spodobało mi się właśnie, że okazało się, że ona nie jest jego córką i że jego wspólnik wsadził go na konia, bo wreszcie zaczęło coś się dziać, bo cały film tak naprawdę był nudnawy. Spodziewałam się, że on potraktuje ich w taki sam sposób, jak nie jeszcze lepiej, a tu spotkali się, "przepraszam" i wszystko ok. Przecież każdego by krew zalewała, by nawet wybuchł gniewem, a tu nic. Bardzo sztuczne.

Magnolia1993

Co prawda, wielu z nas zareagowałoby inaczej i dla każdego jest to zrozumiałe a wręcz niezrozumiałe jego zachowanie i reakcja. Pod uwagę należy także wziąć to, że był on wcześniej w ogóle innym człowiekiem. Był zamknięty w sobie, odosobniony i zajmujący się praktycznie pracą, która była dla niego taka ucieczka od problemów a jednocześnie sposobem na kasę, której praktycznie i tak nie wydawał a jedynie zbierał na nieznany cel. Dodatkowo głównym punktem było jego zachowanie a raczej zaburzenia psychiczne, które ukazywały się po przez tiki, wstręt, nadmierną czystość i tak dalej.

Widać było, że przy obecności jego podstawionej córki, cały jego świat się zmieniał a wraz z nim, on. Cała akcja była trochę naciągnięta, wyszła zbyt doskonale ale jego zachowanie można zrozumieć jeśli się spojrzy na to jakim człowiekiem był na początku filmu a jak skończył w jego końcówce - Znalazł legalna pracę wśród ludzi i zerwały z przeszłością. Odważył się zagadać kobiete ze sklepu i wraz z nią oczekiwali na dziecko, co oznacza, że dzięki temu był gotowy na nowy związek i rozpoczecie normalnego, nowego życia.

kbdrwnk

Główny bohater zmienił swoje poglądy, wartości i cele. Chyba takiego wstrząsu potrzebował a dostał go w dużej dawce. Oni nie zniszczyli mu życia, oni wspólnie zabrali mu życie, które było jego klątwa i jednocześnie wirusem, który go powolnie zabijal. Po całej sytuacji dopiero powrócił do świata żywych i zaczął żyć jak normalny człowiek. Co stracił podczas wielkiego wkretu? Na pewno wiele nerwów, zaufania i pieniędzy ale zyskał o wiele więcej - życie.

Jestem właśnie po filmie, pisze z telefonu więc przepraszam za błędy. Chciałem jedynie wytłumaczyć tego sens.

kbdrwnk

Wiesz, masz rację. W ogóle tego aspektu nie wzięłam pod uwagę. Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi i za bardzo dobre wyjaśnienie :D.

ocenił(a) film na 8
Magnolia1993

To raczej na byłego wspólnika powinien być wściekły, że go tak oskubał. Podstawiona córka była dla niego lekcją konsekwencji, ponieważ do tej pory żadnych nie ponosił. Żył sobie z kantowania ludzi i nikt nie powiedział mu nic złego. Z drugiej strony pewnie czuł swoistą dumę, że tak dobrze wyszkolił dziewczynę w swoim fachu. Pozostaje dla mnie tajemnicą skąd ten jego "kumpel" wiedział o jego oszczędnościach, że zaczął ten cały przekręt. Jeśli Roy sam mu się pochwalił to jednak nie był tak sprytny za jakiego chciał uchodzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones