PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123333}

Nadprodukcja. Terror konsumpcji

Surplus. Terrorized into Being Consumers
6,7 384
oceny
6,7 10 1 384
5,3 3
oceny krytyków
Nadprodukcja. Terror konsumpcji
powrót do forum filmu Nadprodukcja. Terror konsumpcji

Interesujący...

ocenił(a) film na 9

...i sprawnie zrealizowany w oparciu o formułę teledysku obraz, ukazujący ślepą uliczkę w którą zabrnął człowiek w pogoni za szczęściem ukrytym - w mniemaniu wielu - w materialnym dobrobycie. Realizatorzy ukazują zarówno kreację konsumpcji jak i nieudolną próbę kontroli (przykład Kuby) czy też wątpliwy powrót do przeszłości (sceny końcowe). Film z pewnością wart obejrzenia i przemyślenia niezależnie od miejsca zajmowanego na planszy życia. Poza tym ciekawe dopełnienie obrazów Reggio.

herbatnik

Mam wątpliwości, czy ta formuła teledysku czyni film lepszym, czy gorszym. Wydaje mi się, że jednak pozbawia go treści. Obrazki, trochę zapętlonych sloganów - dobrze przekazują emocje, ale moim zdaniem to za mało. Przekona tylko przekonanych, wszyscy pozostali nie wyciągną z tego nic.

Poza tym nie podoba mi się sprowadzenie całego ruchu alterglobalistycznego czy całej krytyki konsumpcjonizmu do dość kontrowersyjnych poglądów Johna Zerzana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones