Basic Instinct

2 godz. 7 min.
7,2 128 250
ocen
7,2 10 128250
31 316
chce zobaczyć
7,1 17
ocen krytyków
{"rate":7.117647,"count":17}
{"type":"film","id":1063,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Basic+Instinct-1992-1063/tv","text":"W TV"}]}

Właściciel klubu nocnego w San Francisco zostaje brutalnie zamordowany. Śledztwo prowadzi detektyw Curran, oskarżany przez wydział wewnętrzny o skłonność do alkoholu. Główną podejrzaną jest piękna pisarka Catherine Tramell, która do perfekcji opanowała sztukę manipulacji ludzkimi emocjami. Zafascynowany jej urodą Curran daje się wciągnąć w zmysłową grę. W trakcie śledztwa zaczyna tracić zawodową czujność, co może okazać się śmiertelnie niebezpieczne.

opis dystrybutora dvd

Znany muzyk rockowy ginie we własnym łóżku, zamordowany szpikulcem do lodu. Główną podejrzaną jest jego kochanka, pisarka, która w swej powieści opisała podobną zbrodnię. Prowadzący śledztwo policjant wdaje się z nią w niebezpieczny romans.

severus_snape
opis użytkownika

Nick Curran (Michael Douglas), detektyw z San Francisco, znany z tego, że szybko sięga po broń (ma na sumieniu zabójstwo dwóch niewinnych osób), prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa piosenkarza rockowego. Na miejscu zbrodni natrafia na zakrwawiony szpikulec do kruszenia lodu, biały jedwabny szal na łóżku i inne dowody romantycznego wieczoru. W miarę rozwoju śledztwa wydaje się, że w morderstwo uwikłane są trzy intrygujące kobiety. Catherine Tramell (Sharon Stone) jest pisarką. Opisywane przez nią zbrodnie mają zaskakującą tendencję do zdarzania się w rzeczywistości. Jej przyjaciółka, Roxy (Leilani Sarelle) prowokuje ekstrawaganckim zachowaniem i zaskakuje zdrowym rozsądkiem. Dr Beth Garner (Jeanne Tripplehorn), psycholog policyjny współpracuje z Nickiem. Każda z nich ma motyw popełnienia zbrodni. Nick wplątuje się w labirynt rozgrywek intelektualnych, uczuciowych, nadużyć i zbrodni.

andrew20lo
opis użytkownika

Były idol rockowy zostaje zamordowany podczas stosunku seksualnego z niezidentyfikowaną blondynką. Podejrzenie pada na jego dziewczynę, ekscentryczną pisarkę, która w wydanej niedawno książce zamieściła szczegółowy opis podobnego morderstwa. Prowadzący śledztwo detektyw, Nick Curran (Michael Douglas) dowiaduje się od niej, że bohaterem powstającej właśnie powieści jest "policjant, który zakochuje się w podejrzanej i ginie".

HAMMER
opis użytkownika

Gwiazdor rocka, Johnny Boz (Bill Cable) zostaje brutalnie zamordowany w swojej rezydencji. Zabójcą jest kobieta, która podczas stosunku płciowego zadała swej ofierze serię głębokich ciosów szpikulcem do lodu. Sprawę prowadzi impulsywny i nieco arogancki detektyw Nick Curran (Michael Douglas). Jedną z podejrzanych w sprawie jest kontrowersyjna pisarka Catherine Tramell (Sharon Stone), która do perfekcji opanowała sztukę manipulowania ludźmi. Nick zatem musi odkryć nie tylko zwodniczą prawdę o sprawie, jaką prowadzi, lecz także nie pozwolić wplątać się w pełną perwersji grę Catherine.

Paulos84
opis użytkownika

Były gwiazdor rockowy, właściciel klubu nocnego w San Francisco zostaje zamordowany. Do sprawy przydzielony zostaje detektyw Nick Curran, a główną podejrzaną jest atrakcyjna pisarka Catherine Tramell.

opis dystrybutora dvd

W San Francisco nieznana sprawczyni zabija mężczyzn w czasie gry miłosnej za pomocą szpikulca do rozdrabniania lodu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Nick Curran (Michael Douglas). W tym czasie poznaje on atrakcyjną, emanującą erotyzmem Cathernie Trammel (Sharon Stone), autorkę popularnych kryminałów. W swojej ostatniej powieści Catheine opisała zabójstwo, którego dokonano w ten sam sposób, jak w przypadku, który bada Nick. Skłócony ze zwierzchnikami policjant stopniowo ulega wpływowi zagadkowej i czarującej pisarki. Ona zaś wyznaje mu, że następny swój utwór poświęci stróżowi prawa, który popełnia błąd i ginie z ręki kobiety, w której się zakochał.

Rien
opis użytkownika

Film otwiera namiętna scena, w której kobieta białym jedwabnym szalem przywiązuje mężczyźnie ręce do wezgłowia łózka i morduje go szpikulcem do lodu w akcie łączącym rozkosz i ból. Nie widzimy jej twarzy. Przez resztę filmu staramy się rozwiązać zagadkę "kto zabił" razem z Nickiem, detektywem granym przez Michaela Douglasa.

opis dystrybutora dvd