PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108142}

Najlepsi z najlepszych

Michel Vaillant
6,4 2 101
ocen
6,4 10 1 2101
Najlepsi z najlepszych
powrót do forum filmu Najlepsi z najlepszych

UWAGA SPOILER!
Nie wiem czy zauważyliście ale w końcówce filmu, podczas gdy kierowca zespołu Leader pchał swój bolid do mety wywieszone były żółte flagi,a samochód Vailante wyprzedził go, wygrywając tym samym wyścig. Do znawców regulaminów: kto w tej sytuacji powinien wygrać i czy dopuszczone jest przepychanie bolidu przez metę, wydaje mi się że w wyścigach motocyklowych można tak skończyć wyścig, nie wiem jak w samochodowych.

ocenił(a) film na 10
Pyrogenus

W przypadku awarii bolidu możliwe jest wyprzedzenie, wyobrażasz sobie że wszyscy jadą za bolidem który ktoś pcha? Zresztą zawsze na ostatnim okrążeniu Le Mans stewardzi wychodzą na tor i machają wszystkimi flagami, jako podziękowanie dla zawodników. Także można to interpretować raz, że to wymachiwanie flagą jako tradycja na ostatnim okrążeniu, a dwa to że nie łamie się regulaminu gdyż auto jest zepsute i nie porusza się o własnych siłach, więc można je wyprzedzić.

użytkownik usunięty
swieras

Mała korekta - w 24h Le Mans machają flagami, ale PO wyścigu, nie na ostatnim kółku. Wyścig trwa 24 godziny i do końca okrążenia. Dopiero potem jest okrążenie zjazdowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones