Film

Best Defense

1984 1 godz. 34 min.
5,9 858
ocen
5,9 10 858
351
chce zobaczyć
{"id":"8004","linkUrl":"/film/Najlepsz%C4%85+obron%C4%85+jest+atak-1984-8004","alt":"Najlepszą obroną jest atak","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/80/04/8004/7728612.2.jpg"}
Inżynier wojskowy próbuje udoskonalić technologię naprowadzania pocisków i stworzyć najnowocześniejszy czołg. Przez przypadek mężczyzna wchodzi w posiadanie dyskietki z planami systemu zaprojektowanego przez innego naukowca. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch wątkach, dziejących się w odstępie kilku lat. W pierwszym Wylie (Dudley Moore), nieudolny inżynier, specjalista od uzbrojenia, pracuje przy budowie nowego super czołgu. W drugim, porucznik Landry (Eddie Murphy) jest zmuszony przetestować efekt pracy Wylie'go podczas irackiej inwazji na Kuwejt (filmAkcja filmu rozgrywa się w dwóch wątkach, dziejących się w odstępie kilku lat. W pierwszym Wylie (Dudley Moore), nieudolny inżynier, specjalista od uzbrojenia, pracuje przy budowie nowego super czołgu. W drugim, porucznik Landry (Eddie Murphy) jest zmuszony przetestować efekt pracy Wylie'go podczas irackiej inwazji na Kuwejt (film przewidział przyszłość - Saddam Hussein rzeczywiście napadł na Kuwejt sześć lat później). Czołg okazuje się całkowitym bublem, niezdolnym do przeprowadzenia żadnej operacji wojskowej.

boxoffice
$19 265 302 w USA
budżet
$18 000 000
studio
Cinema Group Ventures / Paramount Pictures
data produkcji
1984
tytuł oryg.
Best Defense
inne tytuły
Najlepszą obroną jest atak Polska
Best Defence (tytuł video) Australia
Więcej...
Film kręcono w Los Angeles (Kalifornia) w USA oraz w Iraku.
W filmie Irak dokonuje inwazji na Kuwejt. 6 lat później taka sytuacja wydarzyła się naprawdę.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ABSOLUTNA REWELACJA, MISTRZOSTWO ŚWIATA, KOCHAM TEN FILM, WIDZIAŁEM GO DOSŁOWNIE 51 RAZY I NA TYM NIE PRZESTANE, ŚWIETNA ROZRYWKA!!!!!!!!!!!!

  3
  • 5/10

   pachomir ocenił(a) film na 5

   Taka tam komedia przypadków. Rola Eddiego ewidentnie zrobiona pod publiczkę bo akurat wtedy zaczął się wspinać po szczeblach sławy ale swoją malutką rólkę zagrał bardzo fajnie:) Tak czy siak ode mnie 5/10 czyli film do obejrzenia i zapomnienia.

   1
   • jest ok

    użytkownik usunięty

    podobno sam murphy niecierpi tego filmu .ja uwazam ze to jedna z jego lepszych komedi no i dudley moore jest tu nie bez znaczenia.jednym slowem spoko film czesc!!!!

    • Murphy jest w oszczędny sposób zabawny a Moore okazał się całkiem dobrym komikiem

     • jest ok

      użytkownik usunięty

      podobno sam murphy niecierpi tego filmu .ja uwazam ze to jedna z jego lepszych komedi no i dudley moore jest tu nie bez znaczenia.jednym slowem spoko film czesc!!!!