Kate Capshaw 

Kathleen Sue Nail

7,4
2 286 ocen gry aktorskiej
Kate Capshaw
Pierwsze kroki w show-biznesie stawiała jako modelka. W latach 70-tych była związana z agencją Eileen Ford. Jej przygoda aktorska zaczęła się w 1981 r. niewielką rolą w mydlanej operze "Edge of Night". Kariera Capshaw zaczęła się rozwijać na dobre w 1983 roku, kiedy to wygrała casting do "Indiany Jonesa i Świątynii Zagłady" Stevena Spielberga, pokonując 120 konkurentek. Po tym sukcesie posypały się kolejne propozycje. Zagrała m.in. u boku Dudleya Moore'a i Eddiego Murphy'ego w komedii "Najlepszą obroną jest atak" Edwarda Zwicka, z Richardem Gerem i Gene Hackmanem w dramacie sensacyjno-politycznym "Żądza władzy" Sidneya Lumeta i partnerowała Michaelowi Douglasowi w thrillerze "Czarny deszcz" Ridleya Scotta.
W 1991 roku wyszła za mąż za Spielberga i po urodzeniu ich pierwszego dziecka znacznie ograniczyła występy ekranowe. Pojawia się sporadycznie, często w rolach drugoplanowych, ale zawsze w interesujących produkcjach. Spośród nich warto wymienić takie tytuły jak: "Skrawki życia" Jocelyn Moorhouse z Winoną Ryder, "W słusznej sprawie "Arne Glimchera z Seanem Connerym, "Upalnym lecie" Johna Patricka Kelley'a z Vince'm Vaughn'em i "Liście miłosnym" Petera Chana z Tomem Selleckiem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 listopada 1953

miejsce urodzenia: Fort Worth, Teksas, USA

wzrost: 170 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Robert Capshaw (01.1976 - 1980, rozwód), córka Jessica (ur. 09.08.1976); 2. Steven Spielberg (od 12.10.1991), 3 dzieci: Sasha Rebecca (ur. 14.05.1990), Sawyer Avery (ur. 10.03.1992) i Destry Allyn (ur. 01.12.1996)
Była jedną z kandydatek branych pod uwagę do roli Alex Forrest w filmie "Fatalne zauroczenie", którą ostateczne otrzymała Glenn Close.
Wraz z mężem Stevenem Spielbergem adoptował dwoje dzieci: chłopca Theo (ur. 1988) i dziewczynkę Mikaelę George (ur. 28.02.1996).
Była brana pod uwagę do roli Vicki Vale w filmie "Batman". Angaż ostatecznie otrzymała Kim Basinger.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Najfajniejsza dziewczyna Indiany Jones'a Zagrała fenomenalnie.

Dzięki kilku fajnym rolom pozostawiła po sobie w kinematografii bardzo trwały ślad!

że cała kariera dzięki małżeństwu ze Spielbergiem, ale mi się podobała, odgrywając rolę w Indianie.

choć nie jest pięknością, to nie jest banalną blondynką. Nawet pod pięćdziesiątkę jest seksowna.

BOSKA!!!!!!!!!!!!!!!

użytkownik usunięty

DOBRA AKTORKA, PIĘKNA KOBIETA, CUDOWNA!!!!!!!!!!!!!!!