PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109268}

Napoleon Wybuchowiec

Napoleon Dynamite
6,5 13 445
ocen
6,5 10 1 13445
6,8 12
ocen krytyków
Napoleon Wybuchowiec
powrót do forum filmu Napoleon Wybuchowiec

Czytałam trochę na temat tego filmu i wiem, że swego czasu zrobił w USA wręcz furorę (tak,tak!!) myślę, że fenomen tego filmu polega na tym, że pokazuje życie takim jakie jest czyli jest zaprzeczeniem tych wszystkich przesłodzonych i infantylnych Disnejowskich produkcji które zalewają świat. W tym filmie bohaterowie są tacy jak przeciętne nastolatki- są samotni, ich życie wydaje się nudne tak samo jak oni sami, NIE są ślicznymi gwiazdeczkami i playboyami (bo przecież życie przeciętnego nastolatka tak nie wygląda!!!) są ich dokładnym zaprzeczeniem czyli nie grzeszą urodą, mają krzywe zęby, w szkole są uważani za odmieńców, szara codzienność ich przytłacza- myślę, że dzięki temu wielu ludzi w większym lub mniejszym stopniu może się z nimi utożsamiać, widzieć w nich część siebie!

prawda, że film jest specyficzny, jak dla mnie zakrawa trochę na kino niezależne, offowe, i też zmuszałam się żeby wytrwać do końca bo wydawał mi się dziwny (zapewne jak wielu osobom), myślę, że właśnie dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do tych kasowych, przesłodzonych filmów dla nastolatków a ten film jest od nich zupełnie inny, jest prawdziwy i myślę, że w tym tkwi jego siła i dlatego właśnie podobał się tak wielu w Stanach i nie tylko
amen ;)

ocenił(a) film na 7
Kinga_20

niezaprzeczalnie film kultowy dla amerykanow, koszulki VOTE PEDRO wszedzie rzucaja sie w oczy :)

co do samego filmu to za pierwszym razem byl dla mnie ciezki, bedac w USA mijajac sie ze znajomymi ktorzy pracowali w innych godzinach skazany bylem poczatkowo na telewizje - patrze komedia, ogladam - po tym od razu chcialem wracac do Polski, ale za drugim razem juz mi sie podobal (moze wplyw na to miala moja zgola inna sytuacja)

mimo wszytsko jestem sklonny dac 7 za pare 'kultowych' scen ktorymi bedac na 'robotach' przesiaknalem :)

ocenił(a) film na 7
Kinga_20

O tak, to prawda :) Ja również zobaczyłem w tych bohaterach część siebie :)

użytkownik usunięty
Kinga_20

Bohaterowie tego filmu nie mieli w sobie żadnych emocji, nawet mówili stale tym samym monotonnym głosem.

O to chodziło w tym filmie, żeby ukazać monotonię życia ;) Nie zawsze jest ono kolorowe, dynamiczne, jak z filmu akcji albo komedii romantycznej gdzie wszystko się pięknie układa. Czasem bywa nudne, monotonne i rozczarowujące ;) I o ukazanie takiego życia w tym filmie chodziło. pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Kinga_20

O ile jestem w stanie zaakceptować ciągle otwartą japę głównego bohatera, o tyle nie pojmuję, dlaczego wciąż nosił koszulkę w spodniach. To już przesada. ;p

ocenił(a) film na 10
Kinga_20

Nie utożsamiłem się z żadnym z bohaterów, a nie przeszkodziło mi to, by film od pierwszego razu odebrać jako genialny. Wcale nie zmuszałem się do obejrzenia do końca. Chciałem by trwał ze 4 godziny. Niepowtarzalny klimat, super gra aktorska, o dialogach nawet nic nie mówię. Piękno tego filmu moim zdaniem nie polega na monotonii. Ja jej tam nie widzę. Najważniejsze są tam szczegóły, które pokazują życie z dużym dystansem. Ktoś tu wspomniał koszulkę w spodniach, sam ten helikopter na koszulce był odlotowy :) reklama Rex Kwon Do albo mina tej babki jak zobaczyła model statku dołączany do zestawu misek.

ocenił(a) film na 3
MattWWA

Ty tak powaznie?

soglif3

No właśnie

ocenił(a) film na 7
Kinga_20

mi też całkiem się podobał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones