film

Narzeczona dla geniusza

I.Q.
1994
1 godz. 40 min.
6,4 9 769
ocen
6,4 10 1 9769
1 698
chce zobaczyć
5,3 3
oceny krytyków
Akcja rozgrywa się w latach 50. w uniwersyteckim mieście Princeton w stanie New Jersey. Gdy pewnego razu Catherine (Meg Ryan) i James (Stephen Fry) trafiają do... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Narzeczona dla geniusza zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Akcja rozgrywa się w latach 50. w uniwersyteckim mieście Princeton w stanie New Jersey. Gdy pewnego razu Catherine (Meg Ryan) i James (Stephen Fry) trafiają do warsztatu samochodowego, na dziewczynę zwraca uwagę mechanik Ed Walters (Tim Robbins). Od tej pory marzy tylko o niej, a los mu sprzyja, ponieważ znajduje w warsztacie zegarek Akcja rozgrywa się w latach 50. w uniwersyteckim mieście Princeton w stanie New Jersey. Gdy pewnego razu Catherine (Meg Ryan) i James (Stephen Fry) trafiają do warsztatu samochodowego, na dziewczynę zwraca uwagę mechanik Ed Walters (Tim Robbins). Od tej pory marzy tylko o niej, a los mu sprzyja, ponieważ znajduje w warsztacie zegarek klientki. Aby osobiście odnieść zgubę, idzie pod wskazany adres, gdzie spotyka wuja dziewczyny (Walter Matthau). Zaprzyjaźnia się z nim i jego kolegami. Wujowi zależy, żeby Catherine porzuciła narzeczonego i nawiązała bliższe kontakty z sympatycznym mechanikiem.

boxoffice
$26 381 221 w USA
budżet
$25 000 000
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / Sandollar
tytuł oryg.
I.Q.
inne tytuły
Radio-kontroler, którego Einstein używa pod koniec filmu, jest zbyt nowoczesny jak na lata 50.
W scenie, kiedy Einstein jedzie samochodem, w radiu leci piosenka "Tutti Frutti" Little Richard'a. Sęk w tym, że piosenka została wydana w Listopadzie 1955 r, a Einstein zmarł w kwietniu.
Film kręcono w Cranbury, Hopewell, Lawrenceville, Princeton i Rocky Hill
(New Jersey, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych