Tim Robbins I

Timothy Francis Robbins

8,5
28 480 ocen gry aktorskiej
Tim Robbins I
Tim Robbins, nazywany niekiedy współczesnym Orsonem Wellesem, jest jednym z najciekawszych aktorów i reżyserów współczesnego kina. Zdolności artystyczne odziedziczył po swoim ojcu, który był utalentowanym piosenkarzem, członkiem zespołu Highwaymen. Robbins wychował się w nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village, która słynie z tego, iż jest centrum kulturalnym miasta. Przyszły aktor wzrastał więc w otoczeniu artystów. Po raz pierwszy na scenie Robbins wystąpił u boku swojego ojca śpiewając "protest song" "Ink Is Black but the Page Is White". W wieku dwunastu lat Tim został członkiem grupy Theatre for the New City, z którą występował przez następnych 7 lat. Po ukończeniu szkoły średniej chcąc otrzymać jak najlepsze wykształcenie aktorskie Robbins przeniósł się do Los Angeles i wstąpił na Uniwersytet Kalifornii. Tam wraz z kilkoma przyjaciółmi stworzył grupę teatralną Male Death Cult, z którą wystawiał sztuki Bertolta Brechta i Alfreda Jarry. W tym samym czasie zaczął się również interesować filmem. Wystąpił w kilku obrazach, z których "Bull Durham" przyniósł mu popularność. Na planie tego filmu poznał swoją partnerkę życiową Susan Sarandon, z którą jest związany do dnia dzisiejszego. Lata 90. to jak na razie najciekawszy okres pracy artystycznej Robbinsa. W 1990 r. doskonałą kreacją w obrazie "Drabina Jakubowa" udowodnił wszystkim, iż jest utalentowanym aktorem i może wcielić się w krańcowo różne postaci. Dwa lata później zagrał w filmie Roberta Altmana "Gracz", za co otrzymał nagrodę na festiwalu w Cannes i Złoty Glob. Trzy lata później nominacją do Oscara za reżyserię Robbins udowodnił, iż na aktorstwie jego umiejętności i talent się nie kończą. Artysta słynie z tego, iż jest wielkim miłośnikiem hokeja a jego ulubioną drużyną jest Rangers. W 1994 r. po zdobyciu przez nich pucharu Robbins osobiście wychylił z niego łyk szampana a trzy lata później w specjalnym meczu pokazowym grał w barwach swojego ukochanego zespołu.


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 października 1958

miejsce urodzenia: West Covina, Kalifornia, USA

wzrost: 196 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 14 innych nagród oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Gratiela Brancusi (01.02.2017 - 25.08.2021, rozwód)
Rozważano jego kandydaturę do roli Eddiego Darko w "Donnie Darko". Ostatecznie w filmie zagrał Holmes Osborne.
Ma brata Davida i siostrę Adele.
Ukończył Stuyvesant H.S. w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Moim zdaniem oczywiście.
Mimo szacunku i uznania dla innych aktorów, role w "Drabinie Jakubowa" i "Skazanych na Shawshank" tak zagrać mógł tylko on. Jak dla mnie fenomenalny.

rany, jakiż on ma uroczy uśmiech. jak można tak uroczo się uśmiechać. oddałabym mu wszystkie skarby świata. gdybym miała...

Po tym jak obejrzałam Skazani na Shawshank "zakochałam się" w nim. Zagrał rewelacyjnie.
Oglądałam potem Drabinę Jakubowa. Również rewelacyjna rola. Świetny też był w Nic do
stracenia. To jedna z niewielu komedii, która naprawdę mi się podobała. Zastanawiam się dlaczego
nie jest doceniany.

według mnie, to skandal, że jest ta nisko w rankingu TOP aktorów !

Świetny aktor. W Skazanych na Shawshank genialny, równie dobry w Rzece Tajemnic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones