Meg Ryan I

Margaret Mary Emily Anne Hyra

7,9
13 320 ocen gry aktorskiej
Meg Ryan I
Urocza, obdarzona silną osobowością aktorka, która zdobyła sobie niezwykle mocną pozycję w świecie filmowym. Pracowała na to od końca lat 80. Sława przyszła wraz z główną rolą w romantycznej komedii Roba Reinera, "Kiedy Harry poznał Sally", gdzie Ryan zagrała w duecie z Billym Crystalem.
Córka nauczyciela matematyki i niespełnionej aktorki, która opuściła rodzinę, gdy Meg miała 15 lat. Nie planowała początkowo kariery filmowej - chciała zostać dziennikarką. Żeby jednak opłacić studia, zaczęła pracować jako modelka. Wtedy też została zaangażowana do filmu Georga Cukora, "Bogate i sławne". Po debiucie kinowym zajęła się występami w telewizji; spędziła ponad dwa lata na planie popularnego serialu "As the World Turns".
Powróciła do kina w roku 1986, rolą żony Anthony'ego Edwardsa w "Top Gun" Tony'ego Scotta. Rok później zagrała w zwariowanej komedii "Interkosmos" Joe Dantego, gdzie poznała Dennisa Qaida, swojego partnera życiowego. Za udział w "W pogoni za szczęściem" Michaela Hoffmana zebrała wiele pozytywnych recenzji, podkreślających jej kunszt w kreowaniu postaci agresywnej, niepogodzonej z losem buntowniczki. Większym powodzeniem u publiczności cieszyły się jednak jej komediowe role sympatycznych, nieco zwariowanych i wiecznie uśmiechniętych dziewcząt. Takie wizerunki kobiet stworzyła między innymi w "Joe walczy z wulkanem", w "Preludium miłości", oraz w "Bezsenności w Seattle", czy w "Masz wiadomość". Nie znaczy to jednak, iż Ryan stroni od ról dramatycznych - dowodem są zwłaszcza dwie kreacje, jakie stworzyła w "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" Louisa Mandoki, gdzie grała alkoholiczkę oraz w "Szalonej odwadze" Edwarda Zwicka.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 listopada 1961

miejsce urodzenia: Fairfield, Connecticut, USA

wzrost: 173 cm

mąż Dennis Quaid (14.02.1991 - 16.07.2001, rozwód), syn Jack Henry (ur. 24.04.1992)
Odrzuciła rolę Clarice Starling w filmie "Milczenie Owiec", którą ostatecznie otrzymała Jodie Foster.
Ma trójkę rodzeństwa: dwie siostry Danę i Annie oraz brata Andrew Hyra.
Aby jak najlepiej przygotować się do roli w filmie "Królowa Ringu", uczęszczała na 3-tygodniowe lekcje boksu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

gwiazd i gwiazdeczek wielkiego Hollywoooooood!! Zmieniła się nie do poznania. Kiedyś grała
wspaniale, była charyzmatyczna, wyrazista, a przede wszystkim INNA. Teraz wyglada, jak prawie
każda podstarzała pudernica- długie blond włosy, masa botoxu i kwasu. Żal. Kiedyś była urocza:)

Ale niestety moda, presja środowiska czy może chęć bycia "na czasie" spowodowały że zdecydowała się na te niepotrzebne operacje plastyczne, przez co teraz wygląda po prostu brzydko. Ja wiem, że to już pani po 60-ce, ale miała taki typ urody, że na pewno wyglądałaby dużo lepiej bez tych wszystkich zabiegów.

ten botoks i wgl ...

obok Winony Ryder niekwestionowana królowa lat 90-tych... MEGA kariera i wielka szkoda, że już nie gra. Mam nadzieję, że jej dni jeszcze nadejdą ! !

ale zachciało się operacji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones