PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557773}

Nawet deszcz

También la lluvia
7,1 6 527
ocen
7,1 10 1 6527
Nawet deszcz
powrót do forum filmu Nawet deszcz

Wielkie brawa dla Reżyserki za podjęcie palącego problemu barbarzyńskiego wyzysku biednych państw przez garstkę białych globalnych korporacjonistów.
""Sprzedali nasze rzeki wbrew naszej woli, sprzedali nasze studnie, nasze jeziora, a nawet deszcz, który pada na nasze głowy. Czy i parę z powietrza nam odbierzecie?"
Na naszych oczach globalny faszyzm i rasizm zniewala całe kontynenty.
Gdyby ktoś myślał, że problem go nie dotyczy, niech posłucha, co mówi np. bill gates o potrzebie depopulacji świata - bo ludzie wydychają zbyt wiele co2 i pogłębiają efekt cieplarniany (!) (konferencje gatesa dostępne na youtube - jeszcze nie ocenzurowane).
Film głęboko trafia do serca i nie pozostawia obojętnym, ale mówi wprost: albo się obudzisz i zaczniesz walczyć o wolny świat, albo jutro będziesz niewolnikiem globalnego getta...
Dodatkowe brawa dla Bollain za wierne ukazanie roli Kościoła Katolickiego w stworzeniu i obronie praw człowieka i narodów..
Takie filmy budzą nadzieję i nadają smak kinu, bo przypominają o tym co najważniejsze w życiu - i jaki jest sens istnienia mediów i sztuki filmowej...

ocenił(a) film na 8
MaX_Q

P.S. Warto obejrzeć wcześniejszy "Strumień: z miłości do wody" , pokazujący korporacyjny skok na zasoby wody pitnej na ziemi.
Z jednej strony smutek ogarnia, ale z drugiej widać nadzieję - zwycięstwo Boliwii w 2000r. czy kobiet w Indiach pociesza...
Wielką radość budzi też przebudzenie Węgrów i Kolumbijczyków (polecam znakomity dokument " Kolumbia świadectwo dla świata").
No i wielkie przebudzenie Polaków po Katastrofie Smoleńskiej! Powiem krótko: "Jeszcze wolność nie zginęła, póki my żyjemy!"

ocenił(a) film na 7
MaX_Q

Ale się uśmiałem! "No i wielkie przebudzenie Polaków po Katastrofie Smoleńskiej!". Mało mi! Rozwiń to, błagam!

ocenił(a) film na 8
edgemoon

A co tu rozwijać, po prostu zacznij oglądać Telewizję Trwam - to zobaczysz, ilu młodych i myślących ludzi protestuje przeciw matrixowi made in tuskolandia... Wawa i większość miast i wsi wychodzi na ulicę od 2 lat - "czy ty nie widzisz, że są tacy którzy chcą, żebyśmy pozabijali się" ? A oni nie dają się sprowokować i wiedzą, że Polska jest jak Matka - tylko jedna, i jak jej zabraknie, zostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów...

ocenił(a) film na 7
MaX_Q

Początkowo było to nawet śmieszne, ale teraz zacząłem się bać...

ocenił(a) film na 8
edgemoon

Ja też, zwłaszcza naćpanych bojówkarzy z reichu , biegających po Wawie z bejsbolami...

ocenił(a) film na 7
MaX_Q

Wszelka skrajność napawa mnie lękiem

ocenił(a) film na 8
edgemoon

Mnie też, z wyjątkiem radykalnego "tak" dla prawdy, dobra, piękna, miłości i dla Jezusa - bo tylko Jemu warto zaufać i odnaleźć ostateczny sens życia, kina i wszystkiego :)

ocenił(a) film na 8
MaX_Q

Kolego wszystko fajnie. Zgadzam się z wieloma twoimi poglądami, aczkolwiek nie całkiem cię rozuemiem. Zjednej strony katolik oglądający trwam, widać patriota itp. Z drugiej człowiek o bardzo lewicowych poglądach szcególnie na gospodarkę lecz nie tylko. Wytłumacz mi gdzie tu sens? Gdzie tu logika?

ocenił(a) film na 8
kszan201

OK, moje poglądy na gospodarkę nie są lewicowe, tylko zgodne z katolicką nauką społeczną, która postuluje sprawiedliwość społeczną i nie pozwala prywaciarzom okradać ludzi z godnej pracy i sprawiedliwej zapłaty. Tylko tyle, albo aż tyle :)

ocenił(a) film na 8
MaX_Q

Identycznie kiedys postulowal pewien pan... Lenin sie nazywal czy jakos tak. Kiedy gospodarka jest zdrowa, przedsiebiorcy nie sa okradani przez system (panstwo) i na rynku pracy istnieje zdrowa konkurencja ( tzn. jest niskie bezrobocie, firmy walcza o pracownika) wtedy uwierz mi ze zaden pracodawca nie pozwwoli sobie na okradanie ludzi z godnej pracy

ocenił(a) film na 8
kszan201

lenin ma się do 2000 letniej nauki społecznej Kościoła jak pięść do nosa... Twoja teoria o zdrowej gospodarce jest iluzją, której nie ma nigdzie na świecie, a na pewno w POlsce :)

ocenił(a) film na 8
edgemoon

A gdzie zauważyleś skrajność w ywpowiedzi Maxa? Ja widzę tylko gościa który coś by chciał ale sam nie ma pojęcia co:(

ocenił(a) film na 7
kszan201

Koncze ten watek, bo katolicyzm, czy trwam ani zasciankowy patriotyzm, a tym bardziej sklonnosc do radykalizmu nie sa mi po drodze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones