PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462544}

Nazywam się Khan

My Name Is Khan
7,7 34 513
ocen
7,7 10 1 34513
6,8 5
ocen krytyków
Nazywam się Khan
powrót do forum filmu Nazywam się Khan

prawie cały czas płakałam oglądająć ten film..może jestem nadwrażliwa ale tyle emocji budził we mnie ten film, na dobro, wrażliwość jak i ludzką podłość i niesprawiedliwość. Nie można przejść obojętnie wobec tego filmu..

masachiko

Pierwsze 20 minut nie zapowiadały, iż film będzie taki poruszający, mocno mi nie pasowała odgrywana rola przez Shahrukh' a Khan'a jako tytułowego Khan'a , obawiałam się, że film będzie bazował na dość powierzchownych wartościach, a tu niespodzianka.
Wzruszający, to fakt.

ocenił(a) film na 9
Shui

Ja też szczerze mówiąc przez pierwsze kilkanaście minut myślałam sobie nawet "czym ludzie się tak zachwycają??", ale oglądałam dalej (dodatkowo mimo tego, że przepadam za Bollywoodzkim kinem) zakładając, że coś w tym zachwycie i wysokiej ocenie musi być i że nie należy się uprzedzać, bo może film potrzebuje takiego wstępu lub wolno się rozkręca. Decyzja obejrzenia go dalej, w całości była jedną z najbardziej dla mnie ważnych i wartościowych. Kurcze, film na mnie wywarł ogromne wrażenie i również bardzo mnie wzruszył i niezwykle pozytywnie zaskoczył. Polecam go każdemu, bo przekazuje wiele wartości i mówi o rzeczach ważnych i jak bardzo "na czasie". Budzi emocje, bardzo silne i różnorodnie, ale nie w sposób sztuczny, tylko za pomocą szczerej prawdy i prawdziwości. Co tu dużo mówić ten film jest po prostu jedyny w swoim rodzaju.

ocenił(a) film na 6
uwieziona

No właśnie..ja już nigdy nie będę oceniała filmu tylko dlatego, że trąci romansem. Tak bardzo skupiłam się na jednym gatunku filmowym, że zapomniałam o tym jak wartościowe są inne filmy. Film objerzałam dzięki mężowi, którego fabuła zainteresowała od początku a ja raczej spoglądałam aż po 30 minutach wymiękłam i do ostatniej minuty oglądałam z zapartym tchem. Wstyd się przyznać ale nie znałam aktora, odgrywającego rolę Zahna ale muszę przyznać, że powalał. Film wzruszający, bardzo wartościowy nawet jeśli według innych trąci kiczem rodem z Bollywood..

ocenił(a) film na 9
masachiko

Wiesz, jeśli nie oglądasz Bollywoodskiego kina to nic dziwnego, że Go nie znałaś. Ja również i nie mam w zwyczaju oglądać tego rodzaju kina, to był chyba mój jedyny film tej produkcji. Shahrukh Khan zagrał rzeczywiście znakomicie, aż się wierzyć nie chce. Przypomina mi się zaraz rola Ala Pacino w "Zapachu kobiety". Jeden cierpiał na jakąś chorobę (nie pamiętam dokładnie jaką a nie chcę źle napisać), a 2 był niewidomy i oboje odegrali tak rewelacyjnie i wiarygodnie swoją rolę, że tylko winszować. Po tym m.in. można poznać wybitnego aktora. Ja nie wiem czym trąci, bo nadal mimo tego wspaniałego aktora nie jestem w stanie się przełamać, żeby oglądać Ich produkcje, ale film był zdecydowanym przeciwieństwem kiczowatości i rzeczywiście bardzo wartościowy i wzruszający. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek film aż tak na mnie podziałał. Do dzisiaj mam łzy w oczach jak sobie go w głowie odtworzę. Jest bardzo piękny i bardzo żałuję , że nie puszczają go częściej w tv (albo nic mi o tym nie wiadomo).

uwieziona

Często na canal+ go puszczają. A z takich bardziej poważnych bollywoodzkich filmów polecam Ci "Fanaa", "New York", "We are family" i "Fashion". Jak dla mnie, to jedne z najlepszych indyjskich filmów.

ocenił(a) film na 6
Madleen

Nie wiem czy to było do mnie ale wezmę pod uwagę filmy, które podałaś..serdeczne dzięki:)

masachiko

Hehe. Chciałam "Uwięzionej" podac inne filmy, które warto obejrzec, no ale oczywiście Ty tez możesz ;)

ocenił(a) film na 6
Madleen

Chetnie skorzystam tak czy inaczej ponieważ nie znam w ogóle bollywodzkiego kina, a skoro podałaś tytuły filmów ambitnych to na pewno obejrzę:)

ocenił(a) film na 9
Madleen

Ok dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones