PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213145}
7,5 41 125
ocen
7,5 10 1 41125
6,8 11
ocen krytyków
Niczego nie żałuję Edith Piaf
powrót do forum filmu Niczego nie żałuję - Edith Piaf

Edith była histeryczką,pijaczką,półgłówkiem,monstrum,osobą o braku kultury i wdzięku oraz karykaturą samej siebie,która posiadała ogromny talent.

Takie wrażenie można odnieść po seansie.I jest mi przykro,że wiele osób wychwala ten film,czyli jednocześnie przystaje na taki wizerunek pierwszej damy francuskiej piosenki.

A najlepszym dowodem na brak wartości statuetki Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa jest przyznanie ów nagrody pannie Marion Cotillard za rolę w filmie 'Niczego nie żałuję - Edith Piaf'.

Życzę miłego oglądania.

kompaktowa

Zazdrość? Najlepiej łatwo podsumować. Życzę wszystkiego najlepszego tej aktorce, co nie zmienia faktu,że wyciągam takie,a nie inne wnioski i napisałam o tym na forum(w końcu po to jest).

jestem_piatym_elementem

To powiedz mi skąd takie wnioski wyciągasz? Rozumiem, że masz jakieś podstawy, żeby twierdzić tak a nie inaczej.

kompaktowa

Skrótowo napisałam o tym wcześniej. Należy zainteresować się poczynaniami aktorskimi jej koleżanek z mienionych dekad, jak i rówieśniczek. Prześledzić propozycje, które dostawały i co przeszkadzało im w tym, by zabłysnąć na dłużej w Hollywood.
(Jeśli mi się zechcę, to może to przybliżę.Jednak myślę,że to nie ma sensu,ponieważ sama poradzisz sobie z wyciąganiem wniosków.Wystarczy odrobina czasu i chęci.)

jestem_piatym_elementem

jak ktoś tu stwierdził wcześniej. pseudointelektualizm. koniec dyskusji. nuży mnie

kompaktowa

Dyskusja z tobą z mojej strony skończyła się wcześniej i stwierdziłam,że nie muszę akcentować tego jasno,aby zostało zrozumiane.Jednak się myliłam.

Pseudointelektualizm? Żebym mogła to sobie zarzucić, to musiałabym najpierw przyznać, że jestem w swoim przekonaniu intelektualistką.Nigdy się za taką osobę nie uważałam, co więcej taka etykietka nie była dla mnie jakimkolwiek standardem.Jeśli miałabym sobie coś zarzucić, to byłby to snobizm.Jednak rozumiem,że zwrot,którego użyłaś jest modniejszy.

Otwarcie:koniec dyskusji.

jestem_piatym_elementem

Niestety muszę Cię zmartwić ale wielcy artyści tacy właśnie są. Największi geniusze zazwyczaj są tacy. Poza tym ja nie zauważyłam żeby ona była ordynarna, ale jeśli tak faktycznie tak było to nic dziwnego bo przecież wychowała się na ulicy. Ja ją raczej postrzegam jako spontaniczną, kochającą życie i rozchwianą emocjonalnie wielką artystką. A Oscar dla Marion był zasłużony bo zagrała z wielką pasją, wyraziście i wręcz porażająco. Dawno tak dobrej kreacji filmowej nie widziałam.

ocenił(a) film na 7
radziecka84

Przepraszam bardzo, ale co ma Marion do osoby Edith Piaf? Marion dostała oscara, bo zagrała perfekcyjnie, wręcz bezbłędnie. A to że Edith była jaka była, to nie wina Marion.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones