PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213145}
7,5 41 119
ocen
7,5 10 1 41119
6,7 10
ocen krytyków
Niczego nie żałuję Edith Piaf
powrót do forum filmu Niczego nie żałuję - Edith Piaf

słaby film

ocenił(a) film na 4

Bardzo ciekawy temat jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Film jest bardzo chaotyczny i brak w nim myśli przewodniej, charakteru czy też duszy. Reżyser skupił się bardziej na pokazaniu schorowanej kobiety niż wielkiej gwiazdy. Zmontowane sceny tworzą bardzo nierówną emocjonalnie całość. Po prostu filmowi bark jest tego co miały piosenki Edith gdyż jedyne fragmenty filmu zapadające głęboko w pamięc i wzruszjące nawet do łez to właśnie piosenki.

Osobiście największe wrażenie zrobiła na mnie piosenka śpiewana przez młodziutką Edith po pokazie ojca, człowieka gumy.

ocenił(a) film na 9
mieki

A dla mnie ten chaos jest plusem... spodziewałem się typowego filmu biograficznego a "Niczego..." taki właśnie nie jest. Bez urazy, nie wiem ile masz lat ale ja, jako 17sto latek (btw, byłem najmłodszy na sali) znalazłem w tym filmie nie tylko obraz chorej kobiety...

p.s.
Jak by kogoś interesowało, ta "piosenka" śpiewana przez młodą Edith do hymn Francji - Marsylianka ;)

Betewu

p.s.
Jak by kogoś interesowało, ta "piosenka" śpiewana przez młodą Edith do hymn Francji - Marsylianka ;)

;))

pozdr.

ocenił(a) film na 9
emkaf

Film nie jest słaby choćby przez wzgląd na grę Marion Cotillard. A co do formy scenariusza, mnie te przeskoki czasowe wcale nie przeszkadzały. Film ogląda się dobrze, plus wspaniałe piosenki Piaf.

ocenił(a) film na 4
Nachtjager

Akurat co do roli Marion nie mogę się z tobą zgodzić, dobrze zagrana ale bez rewelacji. A co do scenariusza to nie chodzi mi o zastosowanie niechronologicznego montażu scen, to akurat bardzo lubię w filmach, lecz zostało to zrobione po prostu źle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones