Film

Don't Be Afraid of the Dark

2010 1 godz. 39 min.
5,2 26 742
oceny społeczności
5,2 10 1 26742
7 421
chce zobaczyć
{"rate":2.0,"count":1}
Sally wprowadza się do wiktoriańskiego domu ojca i jego narzeczonej, nie zdając sobie sprawy, jakie zło czyha ukryte w posiadłości.
Nie bój się ciemności
Zwiastun nr 2 (polski)
Nie bój się ciemności
Zwiastun nr 1
Nie bój się ciemności
Teaser nr 1 (polski)
Nie bój się ciemności - Zwiastun Nr 2 (polski) Wraz z firmą [b]Best Film[/b], dystrybutorem filmu [b]"[film=490788]Nie bój się ciemności[/film]"[/b], zapraszamy Was do obejrzenia jeszcze ciepłego zwiastuna filmu. Klip znajdziecie powyżej. Sally przyjeżdża do Rhode Island, zamieszkać ze swoim ojcem i jego nową narzeczoną Kim. Ojciec pochłonięty jest remontem, a z macochą trudno jej się porozumieć. Mimo przestróg, dziewczynka sama zwiedza starą wiktoriańską willę. Ciekawość prowadzi ją w głąb posiadłości do ukrytej piwnicy. Ponad sto lat temu, w tajemniczych okolicznościach, zginął w niej pan domu. Sally słyszy głosy wołające o pomoc i nieświadoma zagrożenia uwalnia coś, co od wieków było zamknięte pod ziemią. Zło wypełnia dom. Sally wie, co kryje się w mroku, ale kto uwierzy małej dziewczynce, która boi się ciemności? Premiera została zaplanowana na 26 sierpnia.

Sally (Bailee Madison) przyjeżdża do Rhode Island, zamieszkać ze swoim ojcem (Guy Pearce) i jego nową narzeczoną Kim (Katie Holmes). Ojciec pochłonięty jest remontem, a z macochą trudno jej się porozumieć. Mimo przestróg, dziewczynka sama zwiedza starą wiktoriańską willę. Ciekawość prowadzi ją w głąb posiadłości do ukrytej piwnicy. PonadSally (Bailee Madison) przyjeżdża do Rhode Island, zamieszkać ze swoim ojcem (Guy Pearce) i jego nową narzeczoną Kim (Katie Holmes). Ojciec pochłonięty jest remontem, a z macochą trudno jej się porozumieć. Mimo przestróg, dziewczynka sama zwiedza starą wiktoriańską willę. Ciekawość prowadzi ją w głąb posiadłości do ukrytej piwnicy. Ponad sto lat temu, w tajemniczych okolicznościach, zginął w niej pan domu. Sally słyszy głosy wołające o pomoc i nieświadoma zagrożenia uwalnia coś, co od wieków było zamknięte pod ziemią. Zło wypełnia dom. Sally wie, co kryje się w mroku, ale kto uwierzy małej dziewczynce, która boi się ciemności?

boxoffice
$24 046 682 w USA
$12 946 486 poza USA
budżet
$25 000 000
dystrybucja
studio
Miramax Films (przedstawia) / FilmDistrict (współudział) / Gran Via / Więcej...
inne tytuły
Don't Be Afraid of the Dark RPA
No tengas miedo a la oscuridad Hiszpania Peru
No temas a la oscuridad Argentyna Meksyk
No le temas a la oscuridad Chile
Więcej...
Podczas kolacji, legginsy Sally są gładkie. Jednak w scenie, w której pcha półki biblioteczne, zbliżenie na jej nogi pokazuje legginsy w paski.
Film kręcono w Melbourne i Mount Macedon w Australii.
Kiedy gasną światła (tak jak w filmie) nie trzeba wiele, bo przecież najmniejszy szmer czy ruch powodują gęsią skórkę u co bardziej wrażliwych. więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 63%
"Nie bój się ciemności" to remake filmu z roku 1973 Johna Newlanda pod tym samym tytułem. Oryginał był dość pomysłowym i ciepło przyjętym przez widzów horrorem, lecz ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 48%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.