Kate Noelle Holmes

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/6916/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":9161,"rate":6.930247789542626,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/6916/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":50,"rate":6.96,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/6916/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":5,"rate":7.8,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/6916/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":3,"rate":8.333333333333334,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/6916/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":3,"rate":5.666666666666667,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/6916/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2,"rate":4.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,9
9 161 ocen gry aktorskiej
Katie Holmes
Katie Holmes urodziła się Toledo (Ohio, USA). Tam też dorastała w bardzo zżytej ze sobą i dobrze sytuowanej rodzinie. Jest najmłodsza z piątki rodzeństwa. Chodziła do katolickiej szkoły dla dziewczynek, Notre Dame Academy. W szkole średniej zaczęła interesować się aktorstwem, występowała w szkolnych przedstawieniach. W wieku 16 lat wzięła udział w pokazie mody w Nowym Jorku. Zrobiła bardzo dobre wrażenie i została zaproszona na przesłuchanie do filmu "Burza lodowa". Ojciec był temu przeciwny, ale po namowach rodziny i przyjaciół w końcu zgodził się na wyjazd córki do Kalifornii. Początki aktorskie jak u większości były bardzo trudne. Kate nie radziła sobie z rolą i popełniała błąd za błędem, jednak mimo to film spodobał się publiczności. Po zakończeniu zdjęć Katie wróciła do Ohio, aby ukończyć szkołę średnią. Zafascynowana aktorstwem kolejny rok rozpoczęła grając Lolę w lokalnym przedsięwzięciu "Damn Yankees". Przygotowała swoją kasetę demo, którą wysłała do wytwórni Warner Bros. Obejrzał ją  Kevin Williamson (napisał scenariusze m.in. do "Krzyku" i "Koszmaru minionego lata"), który poszukiwał nowej aktorki do swojego telewizyjnego debiutu "Jezioro marzeń". Z początku jednak nie był zainteresowany zaangażowaniem Kate do swojej produkcji, jednak później zmienił zdanie i młoda aktorka trafiła do obsady, gdzie zagrała rolę Joey. Serial, którego premiera odbyła się w styczniu 1998 roku, spotkał się z gorącym przyjęciem zarówno krytyków jak i widzów. Wkrótce potem aktorka pojawiła się w swoim drugim filmie "Grzeczny świat". Film nie uzyskał najlepszych opinii krytyków, ale za to osiągnął sukces komercyjny. Większe uznanie znalazł kolejny film z udziałem Holmes "Go" Douga Limana. Za rolę słodkiej i nie do końca wierzącej w siebie Claire Montgomery otrzymała dobre opinie nawet od tych krytyków, którym film się w ogóle nie podobał. Aktorka zyskiwała coraz większą sławę jako wschodząca gwiazda Hollywood. W 2000 roku zagrała obok Michaela Douglasa i Maguire'a w "Cudownych chłopcach" oraz w "Dotyku przeznaczenia" Sama Raimisa, a w 2002 roku wystąpiła w głośnym filmie "Telefon" oraz w "Porzuconej".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Toledo, Ohio, USA

wzrost: 175 cm

Złota Malina
Zdobyła Złota Malina, 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Tom Cruise (18.11.2006 - 20.08.2012, rozwód), córka Suri (ur. 18.04.2006)
Kandydowała do roli Ellie Christianson w filmie "Niedobra", ale posadę dostała Julia Stiles.
Odrzuciła główną rolę w "40 dni i 40 nocy" z powodu zbyt dużej ilości zajęć. Angaż otrzymała Shannyn Sossamon.
Kandydowała do roli Buffy Summers w serialu "Buffy: Postrach wampirów", ale była za młoda. Angaż otrzymała Sarah Michelle Gellar.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych