Nie wszystko złoto, co się świeci

Fool's Gold

2008 1 godz. 53 min.
6,4 47 445
ocen
6,4 10 47445
5 231
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}

Ben 'Finn' Finnegan (Matthew McConaughey) jest dobrodusznym amatorem surfowania, który został poszukiwaczem skarbów. Jego obsesją jest znalezienie legendarnego XVIII-wiecznego statku Queen Dowry, który zaginął na morzu w 1715 roku wraz z czterdziestoma skrzyniami egzotycznych skarbów. Poświęcając się całkowicie poszukiwaniom, Finn zaprzepaścił wszystko – nawet swoje małżeństwo z Tess Finnegan (Kate Hudson) i przeżartą rdzą łódkę ratowniczą "Booty Calls". Kiedy Tess zaczyna pomału budować na nowo swoje życie, pracując na gigantycznym jachcie należącym do miliardera Nigela Honeycutta (Donald Sutherland), Finn odkrywa szalenie ważną poszlakę dotyczącą lokalizacji skarbu. Będąc pewnym, że jego los odmieni się za sprawą nowych informacji, Finn wkręca się na statek Nigela, i tam swym urokiem przekonuje bogacza i jego nierozstającą się ani na chwilę ze swoim palmtopem córkę – młodą gwiazdeczkę Gemmę (Alexis Dziena) – by przyłączyli się do poszukiwań hiszpańskiego skarbu. Choć rozsądek podpowiada Tess co innego, to poszukiwania na nowo rozpalają w niej miłość do... odkryć. Jednak nie tylko oni interesują się ukrytymi bogactwami. Moe Fitch (Ray Winstone), niegdyś mentor Finna, a dziś jego zaciekły wróg, także zamierza upomnieć się o swoje.

opis dystrybutora kino

Ben "Finn" Finnegan (Matthew McConaughey) żyje z tego, co znajdzie - jest łowcą skarbów. Wykorzystując najnowszą technikę tropi zaginione statki, które później pozbawia cennego ładunku oraz zabytkowych przedmiotów. Marzeniem jego życia jest odnalezienie Posagu Królowej - czterdziestu skrzyń wypełnionych złotem, które zatonęły w 1715 roku. Pragnienie wejścia w posiadanie skarbu jest tak wielkie, że Finn zaniedbuje swoje małżeństwo z piękną Tess (Kate Hudson), która w końcu decyduje się od niego odejść.

Po rozwodzie Tess długo nie może się pozbierać. Powoli jednak uczy się żyć na nowo, w czym pomaga jej miliarder Nigel Honeycutt (Donald Sutherland), na którego jachcie młoda kobieta znajduje pracę. Pewnego dnia, ku jej najwyższemu zdziwieniu, na pokładzie luksusowego statku zjawia się... jej były mąż. Podekscytowany Finn jest przekonany, że wreszcie znalazł wskazówki, które pozwolą mu odnaleźć Posag Królowej. Potrzebna jest mu jednak pomoc. Używając swojego osobistego uroku udaje mu się przekonać miliardera i jego nastoletnią córkę - imprezowiczkę Gemmę (Alexis Dziena) - do tego, by wraz z nim wyruszyli na poszukiwanie skarbu.

Finn nie jest jednak jedynym, który pragnie zdobyć wymarzone 40 skrzyń ze złotem. Posagu Królowej poszukują również jego dawny przyjaciel Moe Fitch (Ray Winstone) oraz bezwzględny gangster Big Bunny (Kevin Hart). Każdy z nich zrobi wszystko, by dotrzeć do skarbu przez Finnem. Rozpoczyna się zacięty wyścig...

opis dystrybutora dvd

Benjamin Finnegan, dla przyjaciół Finn (Matthew McConaughey) zwariował na punkcie Posagu Królowej. 40 skrzyń wypełnionych kosztownościami zatonęło w 1715 roku. I nikt ich jeszcze nie wyłowił. Finn liczy na to, że właśnie jemu się uda! Z zapałem dwunastolatka rozpoczyna poszukiwania. Przez pierwsze lata nie dają one żadnych rezultatów, a jedynie średnio przyjemne skutki uboczne.  Okazuje się, że ma go na oku pewien gangster (Kevin Hart), także zainteresowany skarbem. Rozpada się również jego małżeństwo z Tess (Kate Hudson). Finn nie daje jednak za wygraną. Udaje mu się w końcu uzyskać informacje dotyczące położenia drogocennych skrzyń. Używając swojego uroku osobistego, dostaje się na pokład luksusowego jachtu należącego do miliardera Nigela Honeycutta (Donald Sutherland). Przekonuje bogacza i jego nastoletnią córkę Gemmę (Alexis Dziena) do wspólnych poszukiwań. Niezwykły zbieg okoliczności sprawia, że na jachcie znajduje się również Tess, która pracuje dla Honeycutta.

agusiek303
opis użytkownika

Matthew McConaughey i Kate Hudson wyruszają po złoto (a także diamenty, szmaragdy i rubiny) jako świeżo rozwiedziona para, kłócąca się i dogryzająca sobie podczas niezwykłej przygody i niezapomnianego podwodnego poszukiwania skarbu.

Matthew McConaughey jako Finn, zakochany w swojej byłej (Hudson) i mający na pieńku z gangsterem Bigg Bunnym. Po ośmiu latach poszukiwań Finn natrafia w końcu na ślad miejsca zatonięcia statku Queen Dowry, a co za tym idzie na ślad fortuny, która zniknęła tajemniczo w 1715 roku. Teraz musi zrobić wszystko, żeby odzyskać złoto, dziewczynę i dać nogę, zanim dorwie go Bigg Bunny.

Wyreżyserowana przez Andy'ego Tennanta ("Hitch") komedia "Nie wszystko złoto, co się świeci" aż eksploduje od niebezpieczeństwa, akcji, romansu, śmiechu, luksusowych jachtów - i świetnie spędzonego czasu!

opis dystrybutora dvd

Benjamin Finnegan (Matthew McConaughey) jest przystojnym, niezwykle sympatycznym i całkowicie nieodpowiedzialnym surferem. Na dodatek opanowanym manią poszukiwania zatopionych skarbów. Poszukiwania statku "Queen Dowry", który w 1715 roku zatonął wraz z tzw. posagiem królowej, zajęły Benowi osiem lat, podczas których przepadło jego małżeństwo z piękną Tess (Kate Hudson) i, niejako przy okazji, także stara łódź ratownicza "Booty Calls". Tess, by zarobić na życie po rozwodzie, zaczęła pracę na jachcie należącym do miliardera Nigela Honeycutta (Donald Sutherland). Pewnego dnia, ku jej całkowitemu zaskoczeniu, na jachcie pojawia się jej były mąż. Ben jest przekonany, że odnalazł nowe wskazówki dotyczące położenia wraku "Queen Dowry", ale potrzebuje zastrzyku finansowego, by kontynuować poszukiwania. Dlatego zwraca się do Honeycutta o pomoc. I dzięki swemu urokowi osobistemu dostaje ją. Jednak na tropie posagu królowej jest także były przyjaciel Bena Moe Fitch (Ray Winstone), któremu pomaga bezwzględny gangster Big Bunny (Kevin Hart)...

Ben Finnegan, przez przyjaciół zwany "Finnem" (Matthew McConaughey), jest sympatycznym poszukiwaczem skarbów, którego obsesją stało się znalezienie legendarnego osiemnastowiecznego Posagu Królowej - czterdziestu skrzyń wypełnionych bezcennymi skarbami. Podczas poszukiwań Finn zaniedbuje wszystko inne, a przede wszystkim doprowadza do kryzysu swoje małżeństwo z Tess (Kate Hudson).

opis dystrybutora dvd