PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1017}

Niebezpieczne związki

Dangerous Liaisons
7,8 50 542
oceny
7,8 10 1 50542
8,2 17
ocen krytyków
Niebezpieczne związki
powrót do forum filmu Niebezpieczne związki

Nie mój klimat 4/10

ocenił(a) film na 4

Patrząc po wpisach i ocenach pewnie jestem jakiś inny że tak nisko oceniłem ale ja w tym filmie nic szczególnego nie widzę owszem gra aktorska bez wątpienia bardzo dobra ale sam film jakoś szczególnie mnie nie porwał może też dlatego że tego typu akcje zdrady, krętactwo obłuda wogle mnie nie kręcą a wręcz brzydzę się tym niestety jak dla mnie film mocno naiwny i chwilami mocno przesadzony mam tu na myśli scenę kiedy De Valmont zrywa z Madame De Tourvel rozumiem jej rozpacz i załamanie ale bez przesady od tego się nie umiera a tu w sensie dosłownym ta się tak rozchorowała że aż umarła nie wiem czy się śmiać czy płakać tym bardziej że nawet nie byli małżeństwem ale ok zapewne dla większości kobiet które uwielbiają tego typu intrygi ten film i tak jeszcze przez długi czas będzie arcydziełem....

slobi

No pewnie, podobnie Ofelia nie mogła przecież postradać zmysłów, a taki Hamlet był po prostu histerykiem, jak się dobrze przyjrzeć... ;)

ocenił(a) film na 10
zweistein

Klisze, nie? Typowo niezwykłe fabuły.

hyrkan

Jak już się dogadzasz ze sobą, daj znać. ;)

ocenił(a) film na 10
zweistein

Łał. Chciałeś chyba rozmawiać o filmach. To pytam o klisze. :)
A może tylko trollujesz? :)

hyrkan

Już mówiłem, łał wychodzi ci najlepiej, bardzo gimnazjalnie. To zamierzony efekt? ;)

Klisze? W "Niebezpiecznych związkach"? Zawsze jakieś się znajdą. No i co? ;)
Zabawne w tym wszystkim jest to, że zawzięcie udajesz merytoryczna mimozę, podczas gdy chodzi ci tylko o przywalenie. Może nie?

ocenił(a) film na 10
zweistein

Skoro zawsze się znajdą, to zawsze będzie można rzucać takimi banalnymi uwagami jak twoje. Czasem chcesz podkreślić, że film czerpie z typowych wzorców, a czasem chcesz to ukryć. Wtedy piszesz "klisze" albo "zawsze się znajdą". Niekonkretnie, ale z wartościowaniem. To nie jest wiedza, a tylko oczywisty błąd.

ocenił(a) film na 10
zweistein

Może nie. Powiem ci coś, bo to żadna tajemnica. Rywalizować dość lubię, ale z ludźmi podobnymi, porównywalnymi. By wygrana kosztowała mnie sporo wysiłku, była możliwa, ale nie była pewna. Natomiast nie kopię psów, nie śmieję się z kalek, nie biję słabszych.

Tobie wskazuję błędy. To niegrzeczne reagować na tę moją uprzejmość jakimiś pyskówkami, dziecko.

ocenił(a) film na 7
slobi

Ja też brzydzę się tym samym. Każdy film jest O CZYMŚ a ja nie mogę za TO dać temu filmowi 10-tki. Niektórzy jakoś nie zauważają treści a skupiają się na technice aktorskiej. Mnie to nie wystarcza. Odbieram film emocjonalnie a nie szkiełkiem i okiem.

ocenił(a) film na 9
slobi

Niepotrzebnie wartościujesz, przykładasz do tego jakieś miary etyczne i wymagasz, żeby kino było kaznodziejstwem. Ten film w równym stopniu uwodzicieli idealizuje co potępia, bo pokazuje, że gra na śmierć i życie toczy się tak długo, aż nie zrobi się tego jednego kroku za daleko. Można się dzięki temu poddawać urokowi niepięknych, ale magnetyzujących głównych bohaterów, jak i z rozkoszą patrzeć, jak na naszych oczach dekonstruuje się cała ich legenda. To dzieło wybitne nie dlatego, że gloryfikuje nieczystą grę miłosną, ale dlatego, że pokazuje jej mechanizmy i na dodatek je rozbraja, nie stroniąc od ofiar (których szczerych uczuć nie rozumiesz - co w przypadku kogoś, kto deklaruje, że nie lubi intryg i krętactwa, jest zastanawiające).

A tej skrzywdzonej goryczy, którą artykułujesz bzdurami typu "zapewne dla większości kobiet, które uwielbiają tego typu intrygi", można jakoś przynieść ulgę, z frustracją można sobie poradzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones