PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1017}

Niebezpieczne związki

Dangerous Liaisons
7,8 50 418
ocen
7,8 10 1 50418
8,2 18
ocen krytyków
Niebezpieczne związki

Rzecz dzieje się we Francji w 1788 r. Markiza de Merteuil potrzebuje przysługi ze strony swojego byłego kochanka Viconte de Valmont. Jej były mąż planuje małżeństwo z młodą, cnotliwą Cecile de Volanges. Markiza pragnie, by Valmont uwiódł Cecile przed jej ślubem. W międzyczasie Valmont stara się zrealizować własne plany podboju - jego celem jest Madame de Tourvel, piękna, bogobojna mężatka. Markiza jednak nie wierzy, aby Valmontowi się udało zdobyć tę kobietę. Obiecuje mu nagrodę w postaci ostatniej nocy spędzonej z nią, jeżeli Valmont dostarczy jej pisemny dowód na to, iż między nim a Madame de Tourvel doszło do zbliżenia.

opis użytkownika

Znakomita ekranizacja skandalizującej prozy Choderlosa de Laclos.
Markiza de Merteuil (Glenn Close) pragnie zemsty na panu Gercourt. Namawia byłego kochanka, wicehrabiego de Valmont (John Malkovich), by uwiódł młodziutką Cecylię de Volanges (Uma Thurman), którą Gercourt chce pojąć za żonę. Valmont woli jednak zdobyć pobożną mężatkę, panią de Tourvel (Michelle Pfeiffer). Markiza nie wierzy, by mu sie to udało i proponuje zakład. Jeśli Valmont dostarczy pisemny dowód zdrady pani de Tourvel, markiza spędzi z nim upojną noc. Jednak wicehrabia zakochuje się w pięknej mężatce. Zazdrosna markiza obmyśla plan zemsty.

Justyna
opis użytkownika

Bohaterowie filmu to para wyrafinowanych arystokratów, dla których jedyną rozrywką jest snucie perwersyjnych erotycznych intryg, których stawką są ludzkie losy: markiza Isabelle de Merteuil - inteligentna, powabna i pozbawiona skrupułów królowa salonowych dramatów, oraz jej były kochanek i partner w amoralnych zabawach, wicehrabia Sebastian de Valmont.
Markiza de Marteuil, pragnąc zemścić się na jednym ze swych kochanków, namawia Valmonta do uwiedzenia młodziutkiej Cecile de Volanges, zakochanej w kawalerze Raphaelu Danceny. Niedoświadczona Cecile jest dla wicehrabiego łatwym kąskiem. Jej zdobycie nie daje Valmontowi satysfakcji. Cynicznego libertyna pochłania bez reszty gra o względy pani de Marie de Tourvel, wrażliwej, zrównoważonej i wiernej swemu mężowi, o którą jego wytrawna przyjaciółka staje sie coraz bardziej zazdrosna. Obiecuje Valmontowi w zamian siebie, jeżeli ten przyniesie na piśmie dowód, że słynna z cnotliwości piękność złamała dla niego swe zasady.

Kathleen
opis użytkownika

Gra o zwycięstwo się rozpoczęła. Bezwzględna, bogata mistrzyni uwodzenia (Glenn Close) rzuca wyzwanie pozbawionemu skrupułów kobieciarzowi (John Malkovich): ma on uwieść piękną, młodą narzeczoną (Michelle Pfeiffer). Ale tym razem najważniejsza zasada zostanie złamana: dwoje graczy przypomni sobie o dawnym uczuciu, a ich intrygi okażą się tragiczne w skutkach. Wspaniały film, zdobywca trzech Nagród Akademii, zachwyca dramatyczną XVII- wieczną atmosferą i kostiumami. Postaci i ich charaktery okazują się zadziwiająco współczesne i nie tracą nic ze swojej aktualności. Wyreżyserowana przez Stephena Frearsa adaptacja skandalizującej powieści z 1782 r. Scenariusz autorstwa Christophera Hamptona to szokująca, dekadencka rozrywka, ukazująca z niezwykłą precyzją, jak potrafi się zmienić nawet najbardziej skamieniałe serce.

opis dystrybutora dvd

Adaptacja powieści Choderlosa de Laclos o zepsutym świecie francuskiej arystokracji, która fascynuje się towarzyskimi awansami i erotycznymi skandalami. Inteligentna i złośliwa markiza de Merteuil (Glenn Close) pasjonuje się towarzyskimi gierkami, które najczęściej kompromitują innych ludzi. Kiedy markiza dowiaduje się, że jej były mąż planuje małżeństwo z młodziutką Cecile de Volanges (Uma Thurman), postanawia się zemścić. O pomoc prosi byłego kochanka, bezwzględnego i cynicznego wicehrabiego de Valmonta (John Malkovich), który ma uwieść Cecile jeszcze przed zamążpójściem i w ten sposób wystawić byłego małżonka na pośmiewisko socjety. Valmont jednak mierzy wyżej: chce również nawiązać romans z cnotliwą i bogobojną mężatką Madame de Tourvel (Michelle Pfeiffer), znaną ze swej niedostępności. Jeśli mu się to uda, nagrodą będzie ostatnia zmysłowa noc z markizą.

margot_
opis użytkownika

XVIII wiek, Francja. Byli kochankowie, markiza de Merteuil i wicehrabia de Valmont, utrzymują nadzwyczaj przyjacielskie stosunki, co rzadko się zdarza, ponieważ nikt już nie wierzy w damsko-męską przyjaźń. Arystokratka, mistrzyni intryg, chcąc się zemścić na niewiernym adoratorze, wymyśla plan, w który angażuje hrabiego. Prosi go, by uwiódł młodziutką Cecile, wybrankę jej dawnego wielbiciela. Valmont, o dziwo, zgadza się bez najmniejszych oporów. Przedtem jednak zamierza podbić serce pani Tourvel. Intryga rozszerza się i dotyka coraz więcej osób. Wkrótce misterny plan markizy zaczyna wymykać się spod kontroli, a liczne romanse wychodzą na jaw, psując opinię szanowanych obywateli.

Pan_Nawrocki
opis użytkownika

Francja, rok 1788, Markiza de Merteuil potrzebuje przysługi ze strony swojego byłego kochanka Viconte'a de Valmonta. Jej były mąż planuje małżeństwo z młodą, cnotliwą Cecile de Volanges. Markiza pragnie, by Valmont uwiódł Cecile przed jej ślubem. W międzyczasie Valmont stara się zrealizować własne plany podboju.

opis dystrybutora dvd