PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37602}

Niebo i ziemia

Ten to Chi to
7,3 361
ocen
7,3 10 1 361
Niebo i ziemia
powrót do forum filmu Niebo i ziemia

Pojedynek tytanów

ocenił(a) film na 10

Film pokazuje autentyczne wydarzenia z końca 16go wieku. Najpierw wodzowie rozstawiają pionki i próbują odgadywać zamiary przeciwnika. Ich umysłowy pojedynek kończy się starciem twarzą w twarz. Film bardzo ciekawy. Mamy piękne widoki, wspaniałe zbroje i dzielnych wojowników. Mimo to film jest jednym z trudniejszych jakie widziałem. Akcja wydaje się trochę przyciężka i niezrozumiała. Pokazana jest mentalność Japończyków, ponure zwyczaje (egzekucje na rodzinie wroga, strzelanie z dystansu do kobiety wojownika i do doboszy). Ale zadaniem tego filmu nie jest tępa rozrywka tylko niesienie wiedzy historycznej. Film mi się podobał, ale są w nim pewne braki, więc daję ocenę 6/10.

ocenił(a) film na 10
Jimbo87

Obejrzałem go jeszcze raz i stwierdziłem, że jest wspaniały. To ambitne kino które daje do myślenia.

Jimbo87

Mam to samo odczucie. Film do obejrzenia na 2 razy... ale warto!

Jimbo87

jakie braki???????

ocenił(a) film na 10
piotrek78_filmweb

Nie ma żadnych, po prostu nie zrozumiałem wszystkiego za pierwszym razem. Film jest świetny. Można powiedzieć, że jeden z moich ulubionych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones