Ten to Chi to

2 godz. 5 min.
7,3 336
ocen
7,3 10 336
354
chce zobaczyć
{"type":"film","id":37602,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ten+to+Chi+to-1990-37602/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Niebo i ziemia
  • Jimbo87 ocenił(a) ten film na: 10

Film pokazuje autentyczne wydarzenia z końca 16go wieku. Najpierw wodzowie rozstawiają pionki i próbują odgadywać zamiary przeciwnika. Ich umysłowy pojedynek kończy się starciem twarzą w twarz. Film bardzo ciekawy. Mamy piękne widoki, wspaniałe zbroje i dzielnych wojowników. Mimo to film jest jednym z trudniejszych jakie widziałem. Akcja wydaje się trochę przyciężka i niezrozumiała. Pokazana jest mentalność Japończyków, ponure zwyczaje (egzekucje na rodzinie wroga, strzelanie z dystansu do kobiety wojownika i do doboszy). Ale zadaniem tego filmu nie jest tępa rozrywka tylko niesienie wiedzy historycznej. Film mi się podobał, ale są w nim pewne braki, więc daję ocenę 6/10.

Jimbo87 Obejrzałem go jeszcze raz i stwierdziłem, że jest wspaniały. To ambitne kino które daje do myślenia.

• Jimbo87 Mam to samo odczucie. Film do obejrzenia na 2 razy... ale warto!

• Jimbo87 jakie braki???????

piotrek78_filmweb Nie ma żadnych, po prostu nie zrozumiałem wszystkiego za pierwszym razem. Film jest świetny. Można powiedzieć, że jeden z moich ulubionych.