Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:49

Zobacz Niebo nad Saharą zwiastun

Film

Le Dernier vol

2009 1 godz. 38 min.
5,2 2 646
ocen
5,2 10 2646
2 263
chce zobaczyć
{"rate":1.0,"count":1}
{"id":"545350","linkUrl":"/film/Niebo+nad+Sahar%C4%85-2009-545350","alt":"Niebo nad Saharą","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/53/50/545350/7404477.2.jpg"}
Oparta na bestsellerowej powieści Sylvaina Estibala, europejska superprodukcja przygodowa z dwiema największymi... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"userId":"875720","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/53/50/545350/163682.2.jpg","title":"Nudno jak na pustyni","link":"/reviews/recenzja-filmu-Niebo+nad+Sahar%C4%85-11445","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Nudno jak na pustyni
Ktokolwiek oczekiwał nawałnicy uczuć między bohaterami, będzie srogo rozczarowany. ... czytaj więcej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Niebo nad Saharą
Niebo nad Saharą (2009) Zwiastun nr 1 (polski) 21:20
Niebo nad Saharą
Niebo nad Saharą (2009) Teaser nr 1 (polski) 0:16
Niebo nad Saharą | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2009 | Film Francuska Sahara, rok 1933. Gdy samolot słynnego pilota Billa Lancastera ginie w trakcie lotu z Londynu do Kapsztadu, jego partnerka – nieustraszona łowczyni przygód Marie Vallières de Beaumont (Marion Cotillard) – wyrusza na poszukiwanie ukochanego. Zmuszona do lądowania na terytorium Algierii, pilotka bezskutecznie zwraca się o pomoc do dowódców wojsk francuskich, zmagających się z buntem miejscowych plemion Tuaregów. Jedynym sprzymierzeńcem podróżniczki okazuje się skłócony ze zwierzchnikami pułkownik Antoine Chauvet (Guillaume Canet). Nie mogąc odwieść Marie od niebezpiecznej podróży w samo serce malowniczej, acz morderczej pustyni, Antoine zabiera ją w kolejną, ryzykowną misję na terenie wroga. Wyprawa będzie ostatnią szansą na odkrycie zaskakującej prawdy o losie Lancastera, ale także początkiem wielkiego uczucia, które połączy dwie niepokorne dusze w bezkresnych piaskach Sahary. 

Oparta na bestsellerowej powieści Sylvaina Estibala, europejska superprodukcja przygodowa z dwiema największymi gwiazdami kina znad Sekwany: znakomitą, nagrodzoną Oscarem, Złotym Globem, BAFTĄ i dwoma Cezarami, niezapomnianą odtwórczynią roli Edith Piaf, Marion Cotillard i uznawanym za najprzystojniejszego francuskiego aktora i niezwykleOparta na bestsellerowej powieści Sylvaina Estibala, europejska superprodukcja przygodowa z dwiema największymi gwiazdami kina znad Sekwany: znakomitą, nagrodzoną Oscarem, Złotym Globem, BAFTĄ i dwoma Cezarami, niezapomnianą odtwórczynią roli Edith Piaf, Marion Cotillard i uznawanym za najprzystojniejszego francuskiego aktora i niezwykle utalentowanego reżysera ("Nie mów nikomu"), Guilliaumem Canet. Francuska Sahara, rok 1933. Gdy samolot słynnego pilota Billa Lancastera ginie w trakcie lotu z Londynu do Kapsztadu, jego partnerka – nieustraszona łowczyni przygód Marie Vallières de Beaumont (Marion Cotillard) – wyrusza na poszukiwanie ukochanego. Zmuszona do lądowania na terytorium Algierii, pilotka bezskutecznie zwraca się o pomoc do dowódców wojsk francuskich, zmagających się z buntem miejscowych plemion Tuaregów. Jedynym sprzymierzeńcem podróżniczki okazuje się skłócony ze zwierzchnikami pułkownik Antoine Chauvet (Guillaume Canet). Nie mogąc odwieść Marie od niebezpiecznej podróży w samo serce malowniczej, acz morderczej pustyni, Antoine zabiera ją w kolejną, ryzykowną misję na terenie wroga. Wyprawa będzie ostatnią szansą na odkrycie zaskakującej prawdy o losie Lancastera, ale także początkiem wielkiego uczucia, które połączy dwie niepokorne dusze w bezkresnych piaskach Sahary.

na podstawie
Sylvain Estibal "Le dernier vol de Lancaster" (powieść)
dystrybucja
studio
Canal+ (udział) / CinéCinéma (udział) / France 3 Cinéma (koprodukcja) / Więcej...
tytuł oryg.
Le Dernier vol
inne tytuły
Niebo nad Saharą Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Paryżu i Arpajon (Francja) oraz w Merzouga (Maroko).
Okres zdjęciowy trwał od 9 marca do 30 kwietnia 2009 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • mnie znudził

  leosia10 ocenił(a) film na 3

  Cały czas czekałam na jakiś zwrot akcji: przygoda, romans,a oni szli i szli po tym piachu i nagle koniec filmu. Dawno takiej nudy nie widziałam.

 • TO BYŁA

  Reznik ocenił(a) film na 3

  NUUUUUUUUUUDA................. ......

 • Wreszcie film

  monika_a1 ocenił(a) film na 8

  który zrywa z naiwną amerykańską koncepcją filmu, w którym wszyscy żyją długo i szczęśliwie i gdzie bohaterowie przeciwnych płci koniecznie muszą kiedyś skończyć w łóżku... Świetne zdjęcia, jeszcze lepsza muzyka, czuć ducha pustyni. 8 bo właśnie tego było mi trzeba:)

 • pytanie do osób, które czytały książkę

  wiadp1 ocenił(a) film na 4

  Czy w tej książce też jest taka "wartka" akcja? Czy mamy tu do czynienia z totalnym schrzanieniem filmu, podobnie jak było to chociażby z ekranizacją sagi o Wiedźminie?

  2
  • BEZNADZIEJNY

   MaRaViLLa89

   Opis wiele obiecuje i oglądając cały czas się czeka aż się coś wydaje- jakaś przygoda, romans... A tu nic! nic! Idą idą tą pustynią i nic z tego nie wynika 2/10 (jedyny plus to ładne obrazy pustyni)