Die Unendliche Geschichte

1 godz. 42 min.
7,3 72 429
ocen
7,3 10 72429
6 850
chce zobaczyć
7,0 8
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":8}
{"type":"film","id":8103,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Die+Unendliche+Geschichte-1984-8103/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Niekończąca się opowieść
  • Riiko ocenił(a) ten film na: 8

Domyślam się, że matki Bastiana ale jak brzmiało? Tak się darł, ze nigdy nie mogłam usłyszeć:P

• Edward_Murrow ocenił(a) ten film na: 8

fenix Skąd pewność że w filmie nadaje jej imię swojej matki?
    Zresztą na YT jest film w wersji angielskiej i tam krzyczy, najprawdopodobniej, "Moonchild"

Riiko Cóż, przepraszam że odpowiem z książki, ale właśnie czytam:)
    Jej imię to Dziecię Księżyców, a w filmie, nie pamiętam...

• Edward_Murrow Dokładnie tak Dziecię Księżyców

• Riiko A nie Maria?!! Tak wychwyciłam z tego darcia, ale nie wiem, czy dobrze;>

scassidy Nie, wydaje mi się że nie. Bo w każdej innej wersji językowej było Dziecię Ksiezyców, więc byłoby dziwne gdyby w naszej była Maria... Chociaż dawno tego filmu nie widziałem:)

• fenix ocenił(a) ten film na: 10

Edward_Murrow ja za każdym razem gdy oglądam film,próbuje wyłapać co on tam krzyczy ;-) też mi się wydaje że to Maria,ale na 100% nie jestem pewna,w książce faktycznie jest inne,ale w filmie nadaje jej imię swojej zmarłej matki (co mi się o wiele bardziej podoba)

• joanna_kordus ocenił(a) ten film na: 8

fenix Ja wyłapałam "Moonchild", ale o wiele bardziej polegam na angielskim scenariuszu, który znajdziecie na neverending.stopklatka.pl, na podstronie "Scenopis", niż na własnym słuchu. ;) Lepiej zajrzyjcie na podaną przeze mnie stronę, to sie dowiecie, jakie to było imię. :)

• fenix ocenił(a) ten film na: 10

joanna_kordus dziwne imie,ale chociaż na jedno z książką wychodzi ;-)
    przy okazji świetna ta strona którą podałaś,polecam wszystkim fanom "Niekończącej sie opowieści
    http://neverending.stopklatka.pl/

• joanna_kordus ocenił(a) ten film na: 8

fenix Dziękuję bardzo. Mnie też się ta strona ogromnie podoba, to jedna z moich ulubionych stron internetowych. :-D A jeśli chodzi o imię dla Dziecięcej Cesarzowej, to "Moonchild" po polsku znaczy Dziecię Księżyców, tylko że - jak mi się zdaje - nasi tłumacze filmowi również pewno nie wyłapali, co krzyczał Barret Oliver grający Bastiana. Wygląda na to, że i oni powinniby zajrzeć na podaną przeze mnie stronę. ;-)

joanna_kordus no właśnie... a mówiłem że właśnie Dziecię Księzyców;)

• Riiko Jak przez mgłę pamiętam jak byłam na polskiej premierze w kinie Atalantic i tam były napisy i chyba podpis był "MAGDALENA" (Madlen) Ale to było tak dawno....