Nienawiść, którą dajesz

The Hate U Give

2018 2 godz. 13 min.
7,2 9 014
ocen
7,2 10 9014
7 375
chce zobaczyć
4,7 7
ocen krytyków
{"rate":4.714286,"count":7}
{"type":"film","id":803872,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Hate+U+Give-2018-803872/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nienawiść, którą dajesz
  • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

niezwykle trafnie wpisał się w polską rzeczywistość. Mowa nienawiści, hejt internetowy, nieodpowiedzialne wypowiedzi osób mających wpływ na kształtowanie opinii i jeszcze parę innych przyczyn. Przejmująca jest dla mnie jedna z ostatnich scen, gdy Starr krzyczy: "Dość". To film kierowany głównie do młodzieży, ale nie zaszkodzi, jak obejrzą też dorośli. Razi nieco prostym dydaktyzmem, ale może trzeba mówić o tak ważnych kwestiach drukowanymi literami.

• Julia_Wajda ocenił(a) ten film na: 9

Agatonik Nie tylko polską, niestety. Mam wrażenie że ogólnoświatową.

Julia_Wajda Prawda, niestety

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

Agatonik Mowa nienawiści to narzędzie komunistycznego terroru, którego jedynym celem jest kneblowanie wolności słowa. Takie filmy produkuje się masowo, aby tresować ludzi do komunizmu i zachowań stadnych.

Mowa nienawiści to narzędzie każdej autorytarnej władzy. Wystarczy rozejrzeć się dookoła - mamy to na codzień.

• Agatonik Nie tylko władzy. Tzw. mowę nienawiści przywlekli do władzy ci, którzy na co dzień jej używają do opisu otaczającego świata, wychowani w niezmąconej pewności, że ma być tak jak chcą. Niezależnie od tego jak mało rozumieją. A może przede wszystkim dlatego, że niewiele rozumieją.

Treh Bardzo trafna obserwacja. A autorytarna władza jeszcze tę tendencje wzmacnia, a przede wszystkim daje pozwolenie. Więc wychodzą "z podziemia" w światło dnia i się tym szczycą - teraz my!!!

• Groszek_13_13 ocenił(a) ten film na: 5

Agatonik Mową można podżegać do nienawiści, ale sama mowa nienawiści nie istnieje.

Groszek_13_13 Moim zdaniem istnieje jako zjawisko.

• baxinski ocenił(a) ten film na: 7

Groszek_13_13 istnieje. i coraz bardziej wypływa na wierzch, za cichym przyzwolenie rządu i kościoła.

• Groszek_13_13 ocenił(a) ten film na: 5

baxinski Nie istnieje. Kiedy ludzie zrozumieją że TERAZ pod mowe nienawiści można podpiąć WSZYSTKO dosłownie. A co ma cholera kościół i do tego? Rząd? Z tego co pamiętam za PO był syf i teraz jest syf. I ci i ci używają tej waszej mowy nienawiści wy wyjątkowe płatki śniegu. No i w końcu jest ponoć wolność słowa. A te waszą mowe nienawiści każdy definiuje jak mu się podoba. Ja mogę powiedzieć że trawa jest zielona a ktoś powie że niebieska i dla tej osoby moja wypowiedź może być mową nienawiść... Taki przykład :)

• A propos nienawiści - pomylę się, jeśli powiem, że nienawidzisz "lewactwa", czyli każdego, kto ma inne zdanie niż ty?

• dokladnie, najlepszym tego przykladem sa Niemcy, gdzie doszlo to juz do granic absurdu. za mowienie prawdy mozna wyleciec z pracy, miec sprawe w sadzie...

• Blank_Planet ocenił(a) ten film na: 7

fellas Np za co można mieć sprawę w sądzie?