PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803872}

Nienawiść, którą dajesz

The Hate U Give
7,1 10 045
ocen
7,1 10 1 10045
5,2 11
ocen krytyków
Nienawiść, którą dajesz
powrót do forum filmu Nienawiść, którą dajesz

niezwykle trafnie wpisał się w polską rzeczywistość. Mowa nienawiści, hejt internetowy, nieodpowiedzialne wypowiedzi osób mających wpływ na kształtowanie opinii i jeszcze parę innych przyczyn. Przejmująca jest dla mnie jedna z ostatnich scen, gdy Starr krzyczy: "Dość". To film kierowany głównie do młodzieży, ale nie zaszkodzi, jak obejrzą też dorośli. Razi nieco prostym dydaktyzmem, ale może trzeba mówić o tak ważnych kwestiach drukowanymi literami.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Nie tylko polską, niestety. Mam wrażenie że ogólnoświatową.

ocenił(a) film na 7
Julia_Wajda

Prawda, niestety

użytkownik usunięty
Agatonik

Mowa nienawiści to narzędzie komunistycznego terroru, którego jedynym celem jest kneblowanie wolności słowa. Takie filmy produkuje się masowo, aby tresować ludzi do komunizmu i zachowań stadnych.

ocenił(a) film na 7

Mowa nienawiści to narzędzie każdej autorytarnej władzy. Wystarczy rozejrzeć się dookoła - mamy to na codzień.

Agatonik

Nie tylko władzy. Tzw. mowę nienawiści przywlekli do władzy ci, którzy na co dzień jej używają do opisu otaczającego świata, wychowani w niezmąconej pewności, że ma być tak jak chcą. Niezależnie od tego jak mało rozumieją. A może przede wszystkim dlatego, że niewiele rozumieją.

ocenił(a) film na 7
Treh

Bardzo trafna obserwacja. A autorytarna władza jeszcze tę tendencje wzmacnia, a przede wszystkim daje pozwolenie. Więc wychodzą "z podziemia" w światło dnia i się tym szczycą - teraz my!!!

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Mową można podżegać do nienawiści, ale sama mowa nienawiści nie istnieje.

ocenił(a) film na 7
Groszek_13_13

Moim zdaniem istnieje jako zjawisko.

ocenił(a) film na 7
Groszek_13_13

istnieje. i coraz bardziej wypływa na wierzch, za cichym przyzwolenie rządu i kościoła.

ocenił(a) film na 5
baxinski

Nie istnieje. Kiedy ludzie zrozumieją że TERAZ pod mowe nienawiści można podpiąć WSZYSTKO dosłownie. A co ma cholera kościół i do tego? Rząd? Z tego co pamiętam za PO był syf i teraz jest syf. I ci i ci używają tej waszej mowy nienawiści wy wyjątkowe płatki śniegu. No i w końcu jest ponoć wolność słowa. A te waszą mowe nienawiści każdy definiuje jak mu się podoba. Ja mogę powiedzieć że trawa jest zielona a ktoś powie że niebieska i dla tej osoby moja wypowiedź może być mową nienawiść... Taki przykład :)

A propos nienawiści - pomylę się, jeśli powiem, że nienawidzisz "lewactwa", czyli każdego, kto ma inne zdanie niż ty?

dokladnie, najlepszym tego przykladem sa Niemcy, gdzie doszlo to juz do granic absurdu. za mowienie prawdy mozna wyleciec z pracy, miec sprawe w sadzie...

ocenił(a) film na 7
fellas

Np za co można mieć sprawę w sądzie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones