PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803872}

Nienawiść, którą dajesz

The Hate U Give
7,1 10 043
oceny
7,1 10 1 10043
5,2 11
ocen krytyków
Nienawiść, którą dajesz
powrót do forum filmu Nienawiść, którą dajesz

książka jest cudowna, przeczytałam ją jednych tchem. serdecznie polecam wszystkim (szczególnie tym mniej poinformowanym w temacie, ponieważ naprawdę otwiera oczy i ukazuje temat rasizmu i #blm w bardzo poruszający i dający do myślenia sposób, szczególnie warta uwagi jest również-choć nie często to mówię- nota od autorki). nie mogę doczekać się filmu, chociaż na razie zwiastun nie przekonał mnie jakoś bardzo. dobrze oddaje klimat książki, ale nie daje mi spokoju sposób w jaki przedstawili dokładny moment morderstwa Khalila.

ocenił(a) film na 8
liskarolina

Też mi to zgrzyta. Scena, od której wszystko się zaczyna, została tutaj przedstawiona w wyjątkowo głupi sposób. W książce po prostu otwiera drzwi, chce dowiedzieć się, czy z przyjaciółką okej - przez to jego śmierć wydaje się maksymalnie niepotrzebna i brutalna. A w filmie nie dość, że wykonuje niebezpieczny ruch, jakim jest sięgnięcie do samochodu, to jeszcze wygłupia się ze szczotką. Cała historia koncentruje się na tym, że od dziecka uczy się ich, jak mają zachowywać się przy policji, a tu Khalil odstawia takie coś.

ocenił(a) film na 9
Futbolowa

Dokładnie. W książce nie wykonał żadnego niebezpiecznego ruchu, którym mógłby chociażby sprowokować policjanta do sięgnięcia po broń, a co dopiero do jej użycia (i to trzy razy). Już nie wspominając o tym, że ten policjant siłą wyszarpał go z auta, czego też nie było w zwiastunie. Martwi mnie to, bo Khalil w książce nie był przedstawiony jako taki śmieszek, który celowo by prowokował policjanta. Był zły, tak, ale wykonywał wszystkie rozkazy, bo wiedział jakie mogą być konswekwencje. Boję się, że przez to jak przedstawili tą sytuację w filmie ludzie zaczną usprawiedliwiać to, co zrobił ten policjant, bo uznają Khalila za idiotę, który chciał zacwaniaczyć przy dziewczynie.

ocenił(a) film na 4
liskarolina

I masz rację, niestety. Nie czytałam książki i właśnie tak odebrałam to zajście. Khalil w filmie od początku stawiał opór, kozaczył, pyskował, nie stosował się do próśb. Miał świadomość, że to dzielnica niebezpieczna i że policjanci mogą być dodatkowo uczuleni na wszystkie sygnały świadczące o próbie użycia broni. Ale nie, on musiał się bawić, sięgać do samochodu, coś z niego wyciągać, śmieszkować.
Przez tę scenę cały film jest dla mnie... odrobinę bez sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones