PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 48 tys. ocen
7,2 10 1 47809
7,1 28 krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

Film jest ciekawie nakręcony ale tematyka i zakończenie takie niespełnione. Film nic nie daje. Nie jest to film który uczyni widza lepszym człowiekiem. Totalnie można sobie darować. Tylko zakończenie można naciągnąć pod pozytywne ku potępieniu jakiejkolwiek przemocy/zemsty, bo i tak się nie dokonała, gdyż nie tego kogo trzeba stłukli, ale i tak dla mnie bardzo ogarniającego całość filmów człowieka odbieram to jako przedstawienie szokującego motywu w filmie dla samego szoku na widzu bez przewidzenia konsekwencji kręcenia takich filmów = fakt zaszczepiania w ludziach ziarna zła przez takie marnowanie taśmy . 2/10 aha ten motyw że czas wszystko niszczy jest durny to niewłaściwe wybory niszczą, a nie czas. Gwałty/zemsty itd.

ocenił(a) film na 4
Movie_Crash_Man

Jak ktoś nie czytał. Jedyna słuszna recenzja experta kina

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

bardzo bym była szczęśliwa, gdyby cały świat sprzyjał "ulepszaniu człowieczeństwa w człowieku". ale nie zawsze sprzyja. a czasami sprzyja w bardzo nielogiczny sposób. obozy zagłady dobre nie były, a jakoś nikt nie ma już ochoty tematu powtarzać. czy to dlatego, że Hitler rozrzucał z mównicy kwiaty? nie sądzę.
film do przyjemnych nie należy. ale czego miałam się spodziewać po filmie, który jest o brutalnym gwałcie, jeśli nie brutalnej sceny gwałtu?... chyba każdy wie, na co się zdecydował, wybierając ten tytuł. ja nie liczyłam na amerykańskie "jestem z Ciebie dumny, synu". film bez morału, bez zakończenia, bez pointy? a może to właśnie jest morałem... bo dokąd prowadzić może nieuzasadniona przemoc i zezwierzęcenie?

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Swoją drogą. Nie wiem, czy to, że stłukli nie tego, co trzeba, wprowadza jakiś pozytywny akcent. Może wręcz przeciwnie? Może to na zasadzie "świat jest zły, ale I TAK może być jeszcze bardziej niezrozumiały"?

ocenił(a) film na 4
nova012

W agresji i w chęci zemsty niewiele zdziała. Powinien był bardziej dbać o bezpieczeństwo swojej kobiety yo.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

o tym, co powinien, to akurat zdecydował reżyser w tym przypadku ;). a my mamy patrzeć i ewentualnie wyciągać wnioski.

ocenił(a) film na 4
nova012

przecież to właśnie napisałem :O

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

zdecydowanie się nie zrozumiemy...
napisałeś "powinien był bardziej dbać o bezpieczeństwo swojej kobiety". Kto? Reżyser?!
Nie widzę powiązania. Wyjaśnisz?

ocenił(a) film na 4
nova012

napisałem iż aż że to moja odpowiedź na wizje reżysera wnioski zostały wyciągniętę

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

jakoby azaliż owszem aha.

ocenił(a) film na 4
nova012

rozumięm zgądzam się więc

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

:D a jednak można się dogadać.

ocenił(a) film na 4
nova012

a możną