PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827794}

Nieplanowane

Unplanned
5,8 9 623
oceny
5,8 10 1 9623
2,5 4
oceny krytyków
Nieplanowane
powrót do forum filmu Nieplanowane

festiwal nienawisci

ocenił(a) film na 10

przewiduje niezly bol d****y w komentarzach pod tym tytułem ze strony bardziej postepowych uzytkownikow filmwebu.

Shadow_dawnego_ggggggg

często odczuwasz frustrację ze swojego braku argumentów, co? :P

Vitcher

Wy, lewaki i te wasze ,,argumenty". Przypomnijmy je.
,,Argument" Icchaka Szamira: Polscy wyssali antysemityzm z mlekiem matki
Alina Cała: wspólcześni Polacy dlatego tak źle traktują kobiety, bo ich dziadkowie i ojcowie gwałcili Żydówki w czasie II w. ś.
Mleko matki, geny. Z czego to jest: z biologii, z medycyny?
Dziwne że Szamir i cała jeszcze nie dostali jeszcze Nobla z medycyny. Takie argumenty tłumaczące skąd ,,wrodzony antysemityzm Polaków" i ,,mizoginizm Polaków" warte są Nobla.

Shadow_dawnego_ggggggg

nazwałeś mnie "lewakiem"? Na jakiej krwa podstawie? :D
Każdy kto się z tobą nie zgadza, z automatu zostaje ochrzczony "lewakiem"?
nie wiem jak ten dalszy bełkot w twoim poście ma się do twojego braku argumentów, weź to doprecyzuj...

ocenił(a) film na 8
sabina097

Skoro potężne Planned Parenthood propaguje antykoncepcję, czemu wciąż dokonuje tysięcy aborcji? Czy aborcje są częścią dochodowego i skandalicznego handlu narządami wyabortowanych istot?
Czy pomógłby pomysł, aby każda pani przed podjęciem decyzji o ew. utrzymaniu ciąży otrzymywała wsparcie psychologiczne i mogła zobaczyć na USG swoją kruszynę ? Co dobrego możemy zrobić po obejrzeniu filmu "Nieplanowane"? Jedni czują się zmuszeni do aborcji, inni bezskutecznie starają się o poczęcie dziecka. Z kolei niedoskonała metoda in vitro niesie niebezpieczeństwo narodzin uszkodzonych dzieci. Film "Nieplanowane" ostrzega,ujawniając zaledwie czubek góry lodowej, o który rozbić się może każdy z nas.

LunkaLa

Rozumiem, że gdyby jakiś oblech cię zgwałcił np.i zaszłabyś z nim w ciążę to z radością urodziłabyś to dziecko i je wychowała.
No ja np.od razu bym się go pozbyła. Tu nawet nie można mówić o NIM bo to nie jest jeszcze dziecko.
Poczytaj biblię, z niej dowiesz się np.po jakim czasie dziecko staje się istotą ludzką. No i żeby było jasne oczywiście chłopiec szybciej niż dziewczynka staje się człowiekiem

pati150285

Uderz w stół.. :) .. nikt nie mówi o rodzeniu dziecka gwałciciela z radością, ale nie danie mu szansy na życie (mimo że ono nie jest niczemu winne) kobiecie też raczej nie przyniesie radości- jeśli nie dziś, to na którymś etapie swojego życia sobie o nim przypomni. Ja nikogo nie zmuszam do zgodzenia się z moim światopoglądem, wypowiedziałam się tylko na temat filmu i moich odczuć. Skąd zaś w Tobie tyle złości na świat i na Biblię?

LunkaLa

jeden rabin powie tak, a drugi powie nie...
dla kobiety noszenie dziecka gwałciciela też może być bardzo traumatyczne, szczególnie gdy samotnie musi się z tym zmierzyć.

pati150285

Biblia to książka o relacji Boga z człowiekiem, zawarte są w niej księgi historyczne, prawodawstwo, proroctwa, poezja, pieśni, przypowieści, listy itd. Na pytanie kiedy człowiek staje się istotą ludzką odpowiada biologia która mówi:
"Z biologicznego punktu widzenia, "rozwój człowieka zaczyna się od zapłodnienia", kiedy to kobieta i mężczyzna połączą po 23 własne chromosomy, dzięki zespoleniu swoich komórek rozrodczych."
"46 chromosomów zygoty to niepowtarzalne pierwsze wydanie kompletnego projektu genetycznego nowego człowieka. Ten plan generalny zawarty jest w ściśle zwiniętych cząsteczkach, zwanych DNA. Zawierają one instrukcje rozwoju całego organizmu."
"Ciąża u człowieka zazwyczaj trwa około 38 tygodni; liczona od chwili zapłodnienia lub poczęcia, do dnia narodzin."

ocenił(a) film na 3
barteklesz

skąd ten cytat jak dla debila? Z książki dla 6 latka?

malgorzata_luchter

https://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=1&language=71

ocenił(a) film na 2
pati150285

Biblia to książka naukowa, że z niej się dowiem kiedy płód staje się dzieckiem? :D

skalp_el

Drogi Kolego Skalperze
Mam do Ciebie wyrozumiałość. Choć jesteśmy z przeciwnej strony barykady politycznej. Lubię cię bo jesteś śmieszny. Zwłaszcza gdy tworzysz listę (subiektywną) zboków (Terlikowski, Kaja Godek). Ale zaprzeczanie autentycznym argumentom medycznym to już grube przegięcie. Przecież każdy lekarz na świecie powie ci, że dziecko żyje od momentu poczęcia. Więc co mi tu k... bredzisz?
Cień pozdrawia

pati150285

Aborcja w wyniku gwałtu czy wad płodu stanowi mniej jak 0,1% aborcji dokonywanych w USA. I są to dane prosto z PLanned Parenthood. Jeżeli zatem zgodzisz się ze mną, że pozostałe przypadki powinny zostać zabronione to możemy podyskutować na temat reszty.

Pozdrawiam

H33L

Uważam, że kobieta ma prawo decydować o sobie i o tym co się zalęgnie w jej macicy. Jeżeli chce usunąć dziecko i jej mąż czy chłopak nie mają nic przeciwko to powinna mieć taką możliwość. Jeżeli nie chce się dziecka to prędzej czy później kobieta się go pozbędzie. Albo odda, albo w gorszym przypadku zamorduje.

pati150285

No i ma takie prawo. Rozłożyć nogi przed facetem lub nie. Nikt jej tego prawa nie odbiera.

Mordowanie niewinnego dziecka nie jest niczyim prawem.

Pozdrawiam

pati150285

No nie.
Wiedziałem, że już ten wątek się tu pojawi: o czym tu jest dyskusja. O aborcji, czy o aborcji po gwałcie? Bo dla mnie to są dwie odmienne sytuacje i w pierwszym przypadku dwoje ludzi powinni brać odpowiedzialność za swoje dobrowolne czyny w taki sposób żeby nie odpowiadały za to osoby trzecie (nienarodzone dzieci).
W drugiej sytuacji dobrowolności nie ma przynajmniej u jednej z dwojga osób, więc to całkowicie odmienny przypadek.
Zestawianie tragicznej sytuacji zgwałconej kobiety z nieodpowiedzialnymi dwoma ludźmi to NADUŻYCIE, ale jakże częste.

LunkaLa

no tak, bo jako lekarz, który aborcje przeprowadzał to nigdy zabiegu na oczy nie widziała...

manowce

Ha, ha, ha. Eskimosi sprzedają broń muzułmanom, a nam zabraniają utrzymywać jakiekolwiek kontakty z Irańczykami. Dla Eskimosów liczy się tylko kasa:
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/7837960,gorski-karabach-armenia-od woluje-ambasadora-tel-awiw-sprzedaz-broni-azerbejdzan-izrael.html

ocenił(a) film na 1
LunkaLa

Jak nie wie, jak wyglądają kolejne stadia rozwoju człowieka (w konkretnych miesiącach), to niech się zacznie uczyć. Tak jak i inne osoby. biologia nie gryzie.

ocenił(a) film na 1
LunkaLa

Jeżeli coś jest propagandą, czyli jest kłamliwe to powinno być to podkreślone.

Jak kobieta nie chce mieć dziecka, to go mieć nie będzie. Fajnie, że sobie wierzysz w te swoje bajeczki, tylko, życie nie jest kolorowe. Są matki toksycznie, nienawidzące swoich dzieci, które całe życie wyżywają się na nich psychicznie. I nie mają domu pełnego miłości :D Bo wyobraź sobie, że tak to nie funkcjonuje.

ocenił(a) film na 1
kat8

Można jeszcze dodać, że jeśli ktoś ma takie przekonania, a nie inne to chyba wie na czym to polega. Wielkie zdziwienie bo zobaczyła jak wykonuje się zabieg itp. To rozumiem, że nawet nie wiedziała w co ‚wierzy’ i do czego namawia inne kobiety ? :D

sabina097

wiara nie jest namacalna nie potrzebuje dowodów naukowych czy organoleptycznych. Kobieta po prostu była nie dojrzała i bez wyobrażani . Sama się poddała 2 razy aborcji jak sobie wyobrażała że to wygląda żę dziecko znika jak mgła w lesie ? Film był bardzo jednostronny nie było w nim żadnej kobiety która zaszłą w ciąże w wyniku przestępstwa , albo choć by np nie było jej stać na wychowanie kolejnego dziecka. Tak możecie mnie zlinczować ale uważam że jak by nie cudowne i słodkie były maluchy miłością się go nie utrzyma

ocenił(a) film na 1
kat8

No dobra, ale jak angażuje się w takie sprawy to nie wie co robi? Namawia kobiety do aborcji, ale nie wie jak wykonuje się ten zabieg? Sorry, ale jest tyle książek, podręczników medycznych... myślała, że te dzieci wyparowują czy jak :D u mnie w szkole już w gimnazjum nam pokazywali filmiki z aborcji i wątpię, że w Ameryce żyją w takiej bance mydlanej.

kat8

Jak najbardziej. I dlatego właśnie trzeba myśleć o tym co i z kim się robi. Wtedy nie będzie "niechcianych dzieci".

Proste? Proste!

Problem polega na tym, że dzisiejsi ludzie są nieodpowiedzialni i najzwyczajniej w świecie chcą wszystkiego co przyjemne bez żadnych tego konsekwencji. Konsekwencjami najlepiej niech zajmie się ktoś inny, prawda?

Nie chcesz dziecka, nie uprawiaj seksu albo rób to w odpowiedni sposób. Po prostu.

Pozdrawiam

kat8

,,miłością się go nie utrzyma" - chłopie, a słyszałeś o czymś takim jak oddanie dziecka do sierocińca lub do adopcji. Nie pleć głupot, że dla biednych rodzin nie ma żadnej alternatywy poza tym największym dobrodziejstwem jakim jest aborcja.

Shadow_dawnego_ggggggg

no, bo domy dziecka są puste, kolejki się ustawiają po dzieci. zwłaszcza po niepełnosprawne.

manowce

Kłamiesz. Łżesz jak pies (bez obrazy dla czworonogów). Prawo nigdy nie zabrania zrzeczenia się praw do dziecka. Niektórzy mają problem z utrzymanie praw do dziecka. Aby zrzec się prawa do dziecka wystarczy podpisać odpowiedni papierek. Żaden problem.
Nikt nigdy nie zabroniłby ci zrzec się prawa do dziecka. Więc w czym problem? Co ci nie pasuje? Bo nie rozumiem. Gorzej jakby ci chcieli to dziecko odebrać. Wtedy naprawdę mogłabyś mieć problem z utrzymanie praw rodzicielskich.
Wolisz zabijać bo domy dziecka są przepełnione?
Taki Jim Caviezell adoptował kilkoro dzieci. Na pewno były niepełnosprawne.

sabina097

Bohaterka nie zrobiła oczu wielkich bo zobaczyła zabieg...zobaczyła żywe dziecko które walczy o życie.Pamiętam jak byłam dzieckiem opowiadano mi jak odwiedziliśmy Aushwitz, że podczas wojny zabierali dziecko mamie i na Jej oczach brali za rączki i mocno rozstrzaskiwali główkę
dziecka o mur.Straszne!Wstrząsające przy najmniwj dla Mnie- i ta kobieta zobaczyła prawde właśnie dziecko które jest rozrywane na strzępy,kończy w maszynie wygladającym jak mikser i tylko osoba pozbawiona uczuć może tym się nie przejąć.Jak ludzie są zaślepieni że nie widzą że to zabójstwo a dzieci z gwałtu można oddać do adopcji.Skutki aborcji dla kobiety sa strasznw i faktycznie tu sie zgodzę z autorka postu że po aktorce tego nie widać i to byl jeden mankament filmu może nie doszlifowanie Ona by tak wapaniale nie prowadziła bezstroako życia bo to się mocno na emocjach i paychice odbija..

ocenił(a) film na 1
Patrycja_Drzazgowska

Moim zdaniem musiała być totalna ignorantką. Nie chodzi mi tutaj o zabieg jako zabieg tylko ogólna procedurę. Ja nie mam nic wspólnego z takimi praktykami, ale że mam styczność z medycyną to wiem jak to wyglada. Myślała, że przepraszam bardzo co tam się dzieje? Myślała,że co tam usuwają? Kamień? I płód nie jest rozrywany w maszynie przypominającej mikser tylko zasysane specjalna rurka i chyba wiadomo że całe w tej rurce się nie zmieści. Mówiąc prościej po prostu lekarz odsysa zawartość macicy.

sabina097

moim zdaniem nie była ignorantką tylko żyła w kłamstwie.Uwierzyła że płód to nie dziecko jak wiele ludzi że do póki do 3 miesiąca usnie ciąże to jeszcze nie jest człowiekiem.Procedury znała,była przekonana że pomaga biednym kobietom w kryzysie.Zauważ proszę Sabino,że Ona dopiero poznaje prawdę gdy przy wyjątkowej aborcji przy użyciu usg słyszy bicie serca i widzi dziecko żywe które walczy o życie.Wszystkie wcześniejsze procedury są wykonywane bez usg.

Patrycja_Drzazgowska

żaden płód nie walczy o życie. nie ma takiej możliwości medycznie.

manowce

Nie ma życzy nie możliwych może dla otwarcia Jej oczu tak mogło być właąnie a sercduszko na peqno biło.Moja znajoma urodziła dziecko bez mózgu i dziecko żyło kilka minut co medycznie było nie do wytłumaczenia.Czy ktoś wierzy czy nie prawda jest tylko jedna a poczęte dziecko ma już w pełni ukształtowana dusze dorosłego człowieka i aborcja jest morderstwem czy ktoś ma takie czy inne poglądy.

Patrycja_Drzazgowska

musiało urodzić się z częściowym bezmózgowiem, inaczej urodziłoby się martwe. I jest to bardzo wytłumaczalne - istnieje zalążek tyłomózgowia, dzięki czemu płód może regulować krążenie i oddychanie.
i nie ma dowodów na istnienie duszy, także nie możesz użyć stwierdzenia "prawda jest tylko jedna", bo nie jesteś nadczłowiekiem i nie masz prawa posiadać na ten temat większej wiedzy niż inni ludzie, końcowo aborcja jest według Ciebie morderstwem, ale inni mają prawo mieć inne zdanie, tak samo jak jedni uważają, że jedzenie mięsa jest morderstwem, tak nikt Cię nie zmusza, zebys tez tak uważała.

gosiekprosiek

no własnie nie miał mózgu i urodził się z totalnie płaską głową dlatego lekarze uznali to za niewytłumaczalny cud.Tak racja ja uważam że aborcja to zabójstwo a ktoś inny tak nie uważa.Ja uważam że nie powinnam komuś wyrywać torebki i ukraść pieniedzy np a ktoś inny tak nie uważa no i dzięki temu mamy złodzieja.Ja uważam że gdy sąsiad Mnie denerwuje tobraczej nie powinnam pójść i Mu wbić w plecy noża ale nie wszyscy tak uważają no i mają do tego prawo dlatego też i zdarza się że komuś się ten nóż w plecy wbija.Ja uważam że mąż zdradzając żonę krzywdzi Ją i cała rodzinę ale są tacy co tak nie uważaja i to robią.Aborcja to rozrywanie dziecku części ciała i to jest fakt i zabójstwo czy ktoś tak uważa czy nie uważa czy ktoś się z tym zgodzi czy nie. Tak jak kradzież jest zlodziejstwem a zabójstwo jest morderstwem itd.A porównując człowieka do zwierzecia jest czysto nie etyczne.Dobrego dnia życzę

sabina097

Wiesz, większość z nas je mięso i na pewno wie, że nie materializuje się w sklepach tylko wynika z uboju zwierząt. Jednocześnie większość z nas czułaby co najmniej dyskomfort podczas wizyty w ubojni. Niektórzy pewnie zrezygnowaliby z jedzenia mięsa lub bardzo ograniczyli jego spożywanie. Rozumiesz o co mi chodzi?

Mavelius

Masz stuprocentową rację: gdybym własnoręcznie musiał zabijać zwierzęta, to zostałbym wegetarianinem.

kat8

"nigdzie nie jest nawet wspomniane że kobiety zachodzą w ciąże w wyniku gwałtu"
no to wszystkich ojców pozamykać...

ocenił(a) film na 6
kat8

Ojcowie zawsze "trochę gwałcą", więc każde dziecko pochodzi z gwałtu, więc każde dziecko można zabić. Co w tym trudnego i o co dyskusja?

demoncey

To ze masz bole dupy nie musi nas interesowac.Jestes taki milosierny to adoptuj cwaniaczku przynajmniej jedno dziecko chore

Lipiniorz25_filmweb

To ze masz bole dupy nie musi nas interesowac. Jestes taki milosierny to adoptuj jakiegoś uchodźcę.

demoncey

nie mogę się doczekać x^

demoncey

"ze strony bardziej postepowych uzytkownikow filmwebu."? Czyli przyznajesz otwarcie, że należysz do tych zacofanych.
A jak festiwal nienawiści to tylko ze strony katoli. Czyli tradycyjnie

ocenił(a) film na 10
Zelda_fw

"A jak festiwal nienawiści to tylko ze strony katoli " - nie ma nic bardziej bekowego i kuriozalnego niż lewicująca gimbusiarnia. I ta bieda emfaza i histeryczny ton.wyluzuj, Jezus i tak cie kocha.

demoncey

Bardziej "bekowe" i kurozialne jest wiara w białego, brodatego dziadka który siedzi na chmurce i ma jakikolwiek wpływ na ludzie życie. Przy okazji- "bekowy"? Słownictwo typowej gimbazy. W moim komentarzu nie było ani emfazy ani histerycznego tonu ani tym bardziej jakiegokolwiek spięcia. Ale to klasyka w przypadku rozmów z katolami.

ocenił(a) film na 10
Zelda_fw

#nikogo

demoncey

No i proszę. A jednak. Gimbusiarnia jak się patrzy. Do tej pory nie zaprzeczyłeś więc faktycznie przyznajesz otwarcie, że należysz do tych zacofanych. To miło. ;)

ocenił(a) film na 10
Zelda_fw

gimboateizm wojujacy to rak toczacy nasze spoleczenstwo od lat, a tak poza tym #nikogo

Zelda_fw

Zeldo, prekursorem twojej ,,postępowości" jest niestety Hitler, a ostro atakujący tutaj Demonceya próbują wcisnąć na opak: iż to ,,katolik" Hitler jest prapraojcem ,,zacofańców" takich jak Demoncey, Bundy czy ja. To jest ohydne łgarstwo.

Zelda_fw

My wierzymy w transcendentny Absolut o którym rozpisywało się wielu filozofów.
Po co wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia?

Zelda_fw

Mówienie o zacofaniu, rozwoju itd. ma sens tylko jak mówimy o technologii - kwestie polityczne, społeczne itd. to już co innego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones