Unsane

1 godz. 38 min.
6,2 10 684
oceny
6,2 10 10684
7 348
chce zobaczyć
5,3 10
ocen krytyków
{"rate":5.3,"count":10}
{"type":"film","id":802898,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Unsane-2018-802898/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Niepoczytalna
 • nynavee ocenił(a) ten film na: 7

  Film miał raczej słabe oceny i recenzje, dlatego nie spodziewałam się po nim wiele i być może dlatego tak mnie zaskoczył. Soderbergh bardzo trafnie wybrał temat do sprzętu, którym umyślił sobie nakręcenie tego filmu, ponieważ kamera smartfona podbija dziwność, brak komfortu i niepokój. Dodaje też realizmu całej scenerii, dlatego tym bardziej szkoda, że im dalej, tym historia coraz bardziej grubymi nićmi szyta i trudno stwierdzić czy ta przesada jest zamierzoną parodią gatunku czy po prostu słabym scenariuszem.
  Pomimo to - film działa - łatwo wciągnąć się w tę historię, do stopnia, że pocą się ręce, a zdenerwowanie podchodzi do gardła.
  Myślę, że ten film trafi zwłaszcza do osób nieufnych wszelkim instytucjom i które choć raz spotkały na swojej drodze osobę, która wykorzystała cały potencjał mediów społecznościowych, aby uprzykrzyć im życie.
  Pełna recenzja:
  https://www.youtube.com/watch?v=1sk-jjP4_nk

 • tocomnieinteresuje ocenił(a) ten film na: 4

  nynavee Nie czytałem za wiele o filmie, a przynajmniej o jego treści - mając nadzieję, że może czymś się zaskoczę. Jednak fabuła jest tu dla mnie szczątkowa. Jeśli byłem zaciekawiony, to jedynie na początku. Bardzo podoba mi się wybór takiej, a nie innej technologii nakręcenia, klimat był na plus, do tego aktorka, która wypadła świetnie i właściwie ciągnęła wszystko do końca.

 • Mikez ocenił(a) ten film na: 8

  nynavee Osobiście dość często stawiam formę nad treścią w kinie, więc dla mnie "Niepoczytalna" to bardzo miłe zaskoczenie. Fabuła w ogóle mi nie przeszkadzała i wydaje mi się, że jest zamierzenie pretekstowa. Formalnie film jest szalenie ciekawy, od ujęć po kolorystykę. Tworzy bardzo niepokojący klimat świetnie oddający stan psychiczny bohaterki. Ostatnio podobny efekt widziałem u Aronofsky'ego w "mother!", a wcześniej musiałbym sięgnąć pamięcią aż do "Magic Magic" Sebastiána Silvy, gdzie niemal oszalałem razem z Juno Temple. Dodajmy do tego dobrą muzykę, znakomitą Claire Foy w roli głównej i Sami Wiecie Kogo w najlepszym jak na razie cameo tego roku. A wracając do treści, tu także nie jest wcale źle. Główna linia fabularna to oczywiście gatunkowa kalka, ale to co dzieje się dookoła, choćby w temacie stalkingu, wcale nie wydaje się błahostką. Ode mnie duży plus i ja "Niepoczytalną" polecam, szczególnie ludziom lubiącym takie "schizowe" klimaty.

 • Idol85 ocenił(a) ten film na: 8

  nynavee swietny film, wlasnie wrocilem z kina i już dawno czegos tak dobrego nie widziałem :) tak jak autorka napisałem przez caly czas trzymałem się fotela i pocily mi się rece z nerwow