PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460698}
3,8 5 490
ocen
3,8 10 1 5490
3,5 6
ocen krytyków
Nieruchomy poruszyciel
powrót do forum filmu Nieruchomy poruszyciel

Jeżeli komuś podobała się "Szamanka" to będzie tym filmem zachwycony. Jak nietrudno się domyślić nie należę do tej grupy. To jeden z tych filmów, w którym dialogi nie są najważniejsze i ok akceptuje to tylko, jak myślicie skoro wypowiedzi są tu szczątkowe od czego prawie każda się zaczyna? Tak, brawo wulgaryzmy, polskie kino, sztuka... Dodajmy do tego, że każda inna scena, w której nie ma dialogu jest najdelikatniej mówiąc dziwna, niezręczna i obrzydliwa. Zazwyczaj lubię symbolikę w filmach, ale jeżeli jest inteligentnie wpleciona i subtelnie. Tutaj jest to tak nachalne, że po 15 minutach byłem już zmęczony. Z jednej strony byłem zażenowany, z drugiej zszokowany, z trzeciej na tyle znudzony, że zapragnąłem przeczytać skład Domestosa. Są tu sceny i teksty tak niezręczne, że nie wiedziałem, jak mam na nie zareagować. Swoją drogą Żukowska jest w tym filmie tyle razy gwałcona, że zaczynałem podejrzewać, że reżyser ma na jej punkcie jakiś fetysz (np klamką z tekstem "chcę abyś przychodziła do mnie nieumyta" - nie próbuj analizować, zaakceptuj). Moim faworytem jeżeli o załamanie mojej psychiki jest scena, gdzie Generał rozmawia z dwoma zwierzchnikami (pomijam, że goście przyszli do fabryki szkła, a rozmowa przypomina bardziej wątek z "Ojca Chrzestnego"). Frycz w niej udaje psa. Tutaj takie pytanie ile będę musiał wymazywać ten obraz z pamięci? Serio, nie wierzę, że ktoś po przeczytaniu scenariusza stwierdził, że to jest dobre.

Mortajmer66

Siema Mieciu. Mokrego dyngusa

ocenił(a) film na 1
Nickson

Nie Mieciu, chociaż gościa uwielbiam. Powiedzmy, że na temat tego filmu myślę bardzo podobnie. Ja oglądając ten film myślałem, że ktoś mi czegoś dosypał do herbaty. Wzajemnie mokrego dyngusa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones