film

Niesamowity jeździec

Pale Rider
1985
1 godz. 55 min.
7,5 15 241
ocen
7,5 10 1 15241
5 981
chce zobaczyć
6,8 6
ocen krytyków
Do osady prześladowanej przez górniczego potentata przybywa kaznodzieja, który staje w obronie nękanych mieszkańców. Więcej Mniej
Niesamowity jeździec zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Górnicy eksploatujący złotonośne tereny w Carbon Canyon są prześladowani przez ludzi miejscowego potentata Coya LaHooda, który wydobywa złoto na skalę przemysłową. Hull Barret, przywódca poszukiwaczy złota, zostaje osaczony w mieście przez ludzi LaHooda. Z opresji ratuje go tajemniczy przybysz-wędrowny pastor. Hull zaprasza go do domu, obecność pastora sprawia, iż górnicy podejmują dalsze poszukiwanie złota.

boxoffice
$41 410 568 w USA
budżet
$6 900 000
studio
Malpaso Company, The
tytuł oryg.
Pale Rider
inne tytuły
Warren Clarke otrzymał propozcję zagrania jednej z ról.Warren Clarke
Na początku filmu, podczas napadu na obóz poszukiwaczy złota, jeden z bandytów używa rewolweru Colt Single Action Army model z 1872 roku z wyjmowanym bębenkiem. Akcja filmu rozgrywa się przed dostępnością takiego układu. Pozostałe rewolwery pokazane w filmie, jak Colt Army model 1860, czy Remington należący do Kaznodziei, również zostały poddane takiej przeróbce.
Kiedy Kaznodzieja ratuje Megan Wheeler przed próbą gwałtu ze strony Josha, w momencie, gdy odjeżdża ona na koniu Kaznodziei, można na jej ramieniu zauważyć ramiączko od współczesnego biustonosza.
Można się zastanawiać przez wiele lat, analizować poszczególne filmy kadr po kadrze, minuta po minucie, a i tak pytanie dalej pozostawałoby bez jednoznacznej odpowiedzi. Czy Clint Eastwood jest lepszym aktorem czy też reżyserem? "Niesamowity jeździec" to jeden z takich właśnie obrazów, gdzie w pamięć zapada nam przede wszystkim historia opowiadana... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych