PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838099}

Niewybrane drogi

The Roads Not Taken
4,7 528
ocen
4,7 10 1 528
3,0 5
ocen krytyków
Niewybrane drogi
powrót do forum filmu Niewybrane drogi

Dobry gatunkowy dramat. Aktorsko, scenograficznie, fabularnie i reżysersko jest zrealizowany dobrze. Film przedstawia stan chorobowy/pourazowy, który może spotkać każdego z nas. Jego konsekwencje oraz to czym przez nie może, bądź staje się człowiek dla innych. W zależności od tego jak w zasadzie chcemy go postrzegać. W filmie są również zawarte inne wątki. Jednak nie ma ich tu co opisywać lepiej obejrzeć samemu/samej lub wspólnie. Jeśli lubisz ten gatunek filmowy mogę polecić tę produkcję.

Pawel_Turulski

Gdzie miałeś okazje obejrzeć? Jest coś wiadomo o premierze w PL?

ocenił(a) film na 7
stalino

Miałem okazję obejrzeć na You Tube. O premierze w Polsce nic nie wiem.

Pawel_Turulski

Jest na canał + czerwiec 2021

ocenił(a) film na 5
Pawel_Turulski

To nie jest dobry film ale na pewno smutny ..smutkiem każdego człowieka w jakiejś części i odpowiednim czasie. Wprawdzie aktorzy mieli tu wykonać najcięższą pracę ale ostatecznie chyba jak główny bohater co rusz zapominali,gdzie są. Może Dakota,która usilnie próbowała"wejść" Bardenowi do głowy..gubiła się mniej zauważalnie w tym scenariuszu. Barden odegrał człowieka w podróży..bo też takie było jego życie-wciąż uciekał i to z różnych powodów- przed sobą. Wreszcie zagubił się...i już tylko bardzo chciał wrócić do domu (do bezpiecznego siebie,do radości życia,którą kiedyś na skutek tragedii utracił).. Linney,gdy pojawia się na ekranie ,"wysadza" sobą łagodną i delikatną pajęczynę złudzeń jaką troskliwie tworzy Molly.. i znika, we łzach..pokonana i zbędna niczym motyl w tej opowieści. Pozostanie niesłyszalnym głosem.
Oczywiście, nie można odebrać filmowi nastroju..poruszenia ważnych kwestii..ale to tyle. Dialogi, portrety bohaterów-tego zabrakło.. Postaci były jednowymiarowe i nie pomogły umiejętności aktorów(a zrobili wszystko co mogli)..a sama historia rozsypana jak paciorki po świecie,które już nigdy się nie spotkają..już nigdy nie będą sznurem korali..lecz lśnią samotnie w zupełnie obcych przestrzeniach-zerwane,oderwane,zgubione.
ps.mam jeden taki koralik..pewnie Ty też masz, skoro obejrzałaś/eś...

ocenił(a) film na 6
LapisLazuliLL

Jakie dialogi, jak ojciec nie potrafił mówić??? Jaka jednowymiarowość? Film ma z jednej strony ascetyczną formę, z drugiej metaforyczną. Jest inny od powszechnego chłamu, ale nie oznacza, że jest zły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones