film

Niezłomne

Iron Jawed Angels
2004
2h 5m
7,1 1 447
ocen
7,1 10 1 1447
Historia oparta na faktach, której akcja dzieje się na przełomie XIX i XX wieku. "Iron Jawed Angels" to opowieść o Alice Paul, znanej bojowniczce o prawa kobiet. W 1913... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Niezłomne zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył nagrodę Złoty Glob, 2 inne nagrody oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Historia oparta na faktach, której akcja dzieje się na przełomie XIX i XX wieku. "Iron Jawed Angels" to opowieść o Alice Paul, znanej bojowniczce o prawa kobiet. W 1913 roku wraz z Lucy Burns powołuje komitet ds. obrony praw kobiet. Organizacja przewodzi strajkom głodowym, demonstracjom przed Białym Domem i innym akcjom, które mająHistoria oparta na faktach, której akcja dzieje się na przełomie XIX i XX wieku. "Iron Jawed Angels" to opowieść o Alice Paul, znanej bojowniczce o prawa kobiet. W 1913 roku wraz z Lucy Burns powołuje komitet ds. obrony praw kobiet. Organizacja przewodzi strajkom głodowym, demonstracjom przed Białym Domem i innym akcjom, które mają zwrócić uwagę opinii publicznej i spowodować m.in. uzyskanie przez płeć żeńską prawa do głosu w wyborach... Pomimo tego iż sufrażystki dopięły swego w 1920 roku (amerykański Kongres uchwalił wtedy 19 Poprawkę do Konstytucji) Paul nie spoczęła w swoich działaniach. Wielokrotnie za swoje "akcje protestacyjne" była osadzana w aresztach. Stała się symbolem feminizmu i legendą jeszcze za życia. Zmarła w 1977 roku.

na podstawie
Jennifer Friedes (materiały do scenariusza, historia)
studio
Blue Dominion Productions Inc. / Bluebird House / HBO Films / więcej
tytuł oryg.
Iron Jawed Angels
inne tytuły
Film nakręcono w Petersburgu i Richmond oraz w hrabstwach Charles City i Prince George (Wirginia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

polecam, naprawdę warto. Rewelacyjne role (wszystkie), nakręcony we współczesny sposób, mimo iż akcja toczy się w latach 20 XX wieku. NO i soundtrack, po prostu boski.

Świetny film!

ocenił(a) film na 9

który pokazuje dzielnie dziewczyny w walce o równość. Powinien być obowiązkowo puszczony w TVP, zamiast tych durnych seriali! PS: argumenty przeciwników są niestety takie same, jak dzisiaj przy kwestiach parytetów, związków partnerskich etc.

ja rozumiem, że miała oddawać nowoczesnego ducha sufrażystek, ale nie trzeba było tą
muzyką wypełniać całego filmu.

szukałam już na wielu stronach, bezskutecznie. Czy ktoś może oglądał ten film online, na stronie
na której najlepiej nie trzeba się logować

Człowiek, ten macho z maczugą w ręku i ten w najlepszym garniturze MUSI mieć wroga: kobiety, czarnoskórych, Arabów, Izraelczyków, Khmerów, Ukraińców i wiele , wiele jeszcze innych. Bo, jakby, nie daj Boże się skończyli, to kim będzie mógł pomiatać? Kogo kopnąć eleganckim glanem? Kogo zapiąć w kaftan i karmić przez...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones