Hilary Ann Swank

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":15742,"rate":8.146995299199594,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":80,"rate":7.525,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":12,"rate":7.166666666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":8.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":4,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,1
15 742 oceny gry aktorskiej
Hilary Swank
W dzieciństwie Swank nie marzyła o karierze artystycznej, ale sportowej. Jej pasją było pływanie i gimnastyka artystyczna, w których to dziedzinach sportu przyszła gwiazda filmowa odnosiła znaczące sukcesy. Wszystko się zmieniło, kiedy Hilary została zaangażowana do szkolnego teatru i po raz pierwszy wystąpiła na deskach scenicznych. Wtedy zrozumiała, że aktorstwo jest celem jej życia. Przed kamerami zadebiutowała w produkcjach telewizyjnych. Przez kilka lat występowała w serialach komediowych w tym w tak znanych jak "Harry i Hendersonowie", czy "Evening Shade". W 1992 r. Swank po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie w filmie "Buffy - postrach wampirów". Dwa lata później Hilary zagrała główną rolę w obrazie "Karate Kid IV: Mistrz i uczennica", ale niestety i ten film nie został przychylnie oceniony przez krytyków. Przełom w karierze Hilary Swank nastąpił dopiero w roku 1999. Wtedy to zagrała główną rolę w obrazie "Nie czas na łzy", która przyniosła jej nominację do Złotego Globu oraz statuetkę Oscara. Oprócz tego kreacja, którą tam stworzyła została przyjęta owacyjnie przez krytyków na całym świecie, a Hilary Swank niemalże w ciągu jednego dnia stała się gwiazdą.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 lipca 1974

miejsce urodzenia: Lincoln, Nebraska, USA

wzrost: 168 cm

Oscar
Zdobyła 2 nagrody Oscar, 19 innych nagród i 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnmie zamężna: 1. Chad Lowe (28.09.1997 - 01.11.2007, rozwód); 2. Philip Schneider (od 18.08.2018)
Kandydowała do roli Lucy Hatcher w serialu telewizyjnym "Kancelaria adwokacka". Ostatecznie zaangażowano Marlę Sokoloff.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2000 r. - Independent Film Channel;
- 2006 r. - woda toaletowa "Insolence" firmy Guerlain.
Była jedną z kandydatek do roli Marisy Ventury w filmie "Pokojówka na Manhattanie", którą ostatecznie zagrała Jennifer Lopez.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych