Hilary Swank 

Hilary Ann Swank

8,1
17 285 ocen gry aktorskiej
Hilary Swank
W dzieciństwie Swank nie marzyła o karierze artystycznej, ale sportowej. Jej pasją było pływanie i gimnastyka artystyczna, w których to dziedzinach sportu przyszła gwiazda filmowa odnosiła znaczące sukcesy. Wszystko się zmieniło, kiedy Hilary została zaangażowana do szkolnego teatru i po raz pierwszy wystąpiła na deskach scenicznych. Wtedy zrozumiała, że aktorstwo jest celem jej życia. Przed kamerami zadebiutowała w produkcjach telewizyjnych. Przez kilka lat występowała w serialach komediowych w tym w tak znanych jak "Harry i Hendersonowie", czy "Evening Shade". W 1992 r. Swank po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie w filmie "Buffy - postrach wampirów". Dwa lata później Hilary zagrała główną rolę w obrazie "Karate Kid IV: Mistrz i uczennica", ale niestety i ten film nie został przychylnie oceniony przez krytyków. Przełom w karierze Hilary Swank nastąpił dopiero w roku 1999. Wtedy to zagrała główną rolę w obrazie "Nie czas na łzy", która przyniosła jej nominację do Złotego Globu oraz statuetkę Oscara. Oprócz tego kreacja, którą tam stworzyła została przyjęta owacyjnie przez krytyków na całym świecie, a Hilary Swank niemalże w ciągu jednego dnia stała się gwiazdą.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 lipca 1974

miejsce urodzenia: Lincoln, Nebraska, USA

wzrost: 168 cm

Oscar
Zdobyła 2 nagrody Oscar, 19 innych nagród oraz 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnmie zamężna: 1. Chad Lowe (28.09.1997 - 01.11.2007, rozwód); 2. Philip Schneider (od 18.08.2018)
Kandydowała do roli Lucy Hatcher w serialu telewizyjnym "Kancelaria adwokacka". Ostatecznie zaangażowano Marlę Sokoloff.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2000 r. - Independent Film Channel;
- 2006 r. - woda toaletowa "Insolence" firmy Guerlain.
Była jedną z kandydatek do roli Marisy Ventury w filmie "Pokojówka na Manhattanie", którą ostatecznie zagrała Jennifer Lopez.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych