Niezbędna konieczność

Perdrix

2019 1 godz. 39 min.
6,0 600
ocen
6,0 10 600
860
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":3}
{"type":"film","id":832429,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Perdrix-2019-832429/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Niezbędna konieczność
  • mitrus80 ocenił(a) ten film na: 8

jak się komuś spodoba ten film, to mogę polecić coś troszkę innego, jednocześnie troszkę podobnego, "Gaspard jedzie na ślub".

Jak ktoś zna podobne, to proszę podrzucać w odpowiedziach.

• Mowgli_2 ocenił(a) ten film na: 5

mitrus80 Uważam, że film jest interesujący, podobał mi się przez większą część, lecz ilość absurdu i dość łopatologiczne i nastawione trochę na szokowanie odbiorcy sceny - ostatecznie mnie zmęczyły. "Niezbędną konieczność" odbieram jednak pozytywnie, a ocena "5" to u mnie stosunkowo wysoko. Również polecam "Gaspard jedzie na ślub", a z innych absurdalnych podobne są filmy Quentina Dupieux:

"Au poste" (choć ten jest nie dla każdego pewnie)
    "Deerskin" (niedługo w polskich kinach, zdecydowanie bardziej dla szerszego grona widzów, przystępniejszy od Au poste)

Z innych dość podobnych francuskich komedii polecam do sprawdzena:
    "U niej w domu" (2012)
    "Na oczach wszystkich" (2018)
    "Karmel" (2007)
    "Meteory" (2018) - to nie komedia w sumie, ale polecam, mimo słabej śrendniej ocen
    "Miłość od pierwszego ugryzienia" (2014)
    "Wakacyjna terapia" (2018)
    "Ava" (2017)
    "Babcia w ciąży" (2016)
    "Jutro i we wszystkie inne dni" (2016)
    "Nowa dziewczyna" (2014)

Są to dość specyficzne filmy, jedne mniej drugie bardziej. Na pewno nie podejdą wszystkim, dlatego z góry przepraszam za ewentualne rozczarowania. Ja jestem dość wybredny, a mi się podobały (może poza "Au poste" niestety), dlatego pozwoliłem sobie wrzucić tę listę - choć mam dużo do nadrobienia w kategorii francuskich filmów tego typu. Pozdrawiam, życzę miłych seansów.

Mowgli_2 dziękuję bardzo za rzeczową i wyczerpującą wypowiedź

w większości jeszcze nie obejrzałem (oprócz Ava, Karmel, i ...od pierwszego ugryzienia)

• mitrus80 Znasz filmy Sébastiena Betbedera?

ljon obejrzałem niedawno "Wyprawa na Grenlandię" a tak ogólnie to nie, czyli sprawdzić?

• mitrus80 Polecam "Marie et les naufragés" (2016) i "2 automnes 3 hivers" (2013), a odradzam "Chmury". "Wyprawy" jeszcze nie oglądałem. Jak ją oceniasz?

ljon oceniłem na 5 - potencjał dokumentalny bardzo duży, jako film raczej średnio mi podszedl, chociaż nie tak żebym żałował że obejrzałem... dzięki za polecenia

• mitrus80 Właśnie się zarejestrowałem na mubi i widzę "La reine des pommes" (2009) Valérie Donzelli. Intuicja mi podpowiada, że to może być dobre kino w podobnym stylu.