PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299524}

Nieznajoma

La sconosciuta
7,3 8 790
ocen
7,3 10 1 8790
6,0 4
oceny krytyków
Nieznajoma
powrót do forum filmu Nieznajoma

Intrygujący... i przerażający scenariusz. Gdyby nie dłużyzny i błędy logiczne to mógłby być naprawdę dobry film.

ocenił(a) film na 7
dorian_fw

Jakie ty tam widziałeś błędy logiczne?

ocenił(a) film na 6
r_cohle

Wiesz, takie pytania to najlepiej świeżo po filmie. Pamięć podobno mam niezłą, ale pewne szczegóły już się zatarły... Pamiętam, że była taka scena, w której główna bohaterka znalazła kasiorę w ścianie. Jakoś nie mogłem się doszukać przełożenia tego faktu na fabułę filmu. A swoją drogą Javier Bardem był świetny w "No Country for Old Men", aż chce się przeczytać książkę Cormaca Mc Carthy'ego.

ocenił(a) film na 9
dorian_fw

Kasiorę to główna bohaterka znalazła w lodówce po "zanożyczkowaniu" pewnego pana. W suficie w swoim mieszkaniu tę kasę ukrywała - łatwo się można było tego domyślić uważnie oglądając film i wszystkie retrospekcje.
Wybierając mieszkanie zwróciła szczególna uwagę na odchodzącą od sufitu deskę - w scenie o której pewnie mówisz deska się obluzowała i kasa wypadła - ot sprytny zabieg reżysera na pokazanie gdzie została wcześniej ukryta przez główną bohaterkę.
Także żaden błąd logiczny filmu a jedynie nieuważne obejrzenie przez widza ;)
Świeżo po seansie błędów logicznych nie stwierdzam jedynie niesamowicie ciekawe poprowadzenie fabuły, które z w sumie prostej historii stworzyło film arcy-niebanalny i ciekawy. No ale to Giuseppe Tornatore... Jak dla mnie jeden z obecnych geniuszy kina!

ocenił(a) film na 8
neposz_2

Jest błąd gdy bohaterka podgląduje szyfr do sejmu. Nie mogłaby go zobaczyć przez dziurkę do klucza bez skomplikowanego systemu luster :D

ocenił(a) film na 6
neposz_2

Mieszkanie i tak by wybrała bohaterka, gdyż było naprzeciwko mieszkania jubilerki. Deska odchodząca tylko nasunęła jej pomysł. Błędem logicznym było dla mnie nauczenie się jeździć i zrobienie prawa jazdy w ciągu kilku dni ( z tego to wynika, gdyż od momentu dostania pracy, minęło kilka dni kiedy zaczęła opiekować się dziewczynką). Kolejne dziwne zdarzenie, kiedy bohaterka ukradła klucze i biegła przez przynajmniej kilka ulic, czekała w kolejce, za kluczami, wróciła, a jej towarzyszka nawet się nie zdziwiła gdzie była tak długo. Jak dla mnie nieco naciągane:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones