Nieznajoma

La sconosciuta

2006 1 godz. 58 min.
7,3 8 332
oceny
7,3 10 8332
7 107
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"type":"film","id":299524,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+sconosciuta-2006-299524/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nieznajoma
 • dorian_fw ocenił(a) ten film na: 6

  Intrygujący... i przerażający scenariusz. Gdyby nie dłużyzny i błędy logiczne to mógłby być naprawdę dobry film.

 • r_cohle ocenił(a) ten film na: 7

  dorian_fw Jakie ty tam widziałeś błędy logiczne?

 • dorian_fw ocenił(a) ten film na: 6

  r_cohle Wiesz, takie pytania to najlepiej świeżo po filmie. Pamięć podobno mam niezłą, ale pewne szczegóły już się zatarły... Pamiętam, że była taka scena, w której główna bohaterka znalazła kasiorę w ścianie. Jakoś nie mogłem się doszukać przełożenia tego faktu na fabułę filmu. A swoją drogą Javier Bardem był świetny w "No Country for Old Men", aż chce się przeczytać książkę Cormaca Mc Carthy'ego.

 • neposz_2 ocenił(a) ten film na: 9

  dorian_fw Kasiorę to główna bohaterka znalazła w lodówce po "zanożyczkowaniu" pewnego pana. W suficie w swoim mieszkaniu tę kasę ukrywała - łatwo się można było tego domyślić uważnie oglądając film i wszystkie retrospekcje.
  Wybierając mieszkanie zwróciła szczególna uwagę na odchodzącą od sufitu deskę - w scenie o której pewnie mówisz deska się obluzowała i kasa wypadła - ot sprytny zabieg reżysera na pokazanie gdzie została wcześniej ukryta przez główną bohaterkę.
  Także żaden błąd logiczny filmu a jedynie nieuważne obejrzenie przez widza ;)
  Świeżo po seansie błędów logicznych nie stwierdzam jedynie niesamowicie ciekawe poprowadzenie fabuły, które z w sumie prostej historii stworzyło film arcy-niebanalny i ciekawy. No ale to Giuseppe Tornatore... Jak dla mnie jeden z obecnych geniuszy kina!

 • ediz4 ocenił(a) ten film na: 8

  neposz_2 Jest błąd gdy bohaterka podgląduje szyfr do sejmu. Nie mogłaby go zobaczyć przez dziurkę do klucza bez skomplikowanego systemu luster :D

 • Koczisa ocenił(a) ten film na: 6

  neposz_2 Mieszkanie i tak by wybrała bohaterka, gdyż było naprzeciwko mieszkania jubilerki. Deska odchodząca tylko nasunęła jej pomysł. Błędem logicznym było dla mnie nauczenie się jeździć i zrobienie prawa jazdy w ciągu kilku dni ( z tego to wynika, gdyż od momentu dostania pracy, minęło kilka dni kiedy zaczęła opiekować się dziewczynką). Kolejne dziwne zdarzenie, kiedy bohaterka ukradła klucze i biegła przez przynajmniej kilka ulic, czekała w kolejce, za kluczami, wróciła, a jej towarzyszka nawet się nie zdziwiła gdzie była tak długo. Jak dla mnie nieco naciągane:)