PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663958}

Niezniszczalni 3

The Expendables 3
6,5 72 924
oceny
6,5 10 1 72924
5,2 17
ocen krytyków
Niezniszczalni 3
powrót do forum filmu Niezniszczalni 3

Niestety to juz koniec ery gwiazd kina akcji lat 80-tych. Ten film to przypieczetowal. Kiedy Sylvester
Stallone zrobil “Expendables” wszyscy widzowie wychowani na jego filmach poczuli do niego
szacunek. Tylko on i Anold nie rozmienili na drobne swojej slawy, nie produkowali tasmowo
“direct-to-video” jadac na nazwisku jak to robia Seagal, Van Damme czy Lundgren. “The
Expendables” byl romantycznym powrotem do lat 80-tych zrobionym z rozmachem, ladnie
rozwinietym w czesci drugiej, pelnej humoru i autoironii. Podstarzali herosi nabrali w tych filmach
szlachetnosci I przywrocili sobie godnosc grajac wreszcie w czyms stylowym i zabawnym. To byl
wielki sukces Sylvestra Stallone i spolki. Niestety, po obejrzeniu czesci 3 pozostaje kac,
niesmak, zazenowanie. Grzegorz Markowski spiewal: “trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
“Niezniszczalnym”?”. Sylvek nie zna polskiego I dlatego popelnil tak dramatyczny blad – zabil to
co sam stworzyl, czyli zabral drugie zycie sobie i kolegom. W Japoni nazywaja to seppuku lub
hara-kiri. Mowiac krotko:
- film kierowany glownie do fanow kina lat 80-tych nie moze byc PG-13 – ci ludzie maja dzis
po 40 lat!
- -fani chca ogladac swoich idoli sprzed lat a nie jakichs gowniarzy, tych jest pelno w innych
produkcjach, ktore zalewaja kina kilka razy w roku
- - fani oczekuja interesujacej intrygi, dobrych “one linerow”, swietnych scen akcji, autoironii
bohaterow
Wszystkie powyzsze reguly zostaly tu bezwzglednie zlamane. Film jest w zasadzie kpina z
inteligencji i oczekiwan widzow dwoch poprzednich czesci. To, ze film wyciekl do sieci na trzy
tygodnie przed amerykanska premiera spowoduje klape totalna. Filmy cyklu zawsze zarabialy
wiecej poza USA, teraz nie ma co na to liczyc. Tam juz wszyscy to obejrzeli i na pewno tez sa
rozczarowani. Klapa “Ex3” spowoduje szlaban koncernow filmowych dla starej gwardii. Nikt nie
wylozy juz konkretnej sumy na zaden film Arnolda, Sylvestra, ze o reszcie nie wspomne. Stallone
tchnal drugie zycie w gwiazdy sprzed lat a teraz zrobil im drugi pogrzeb. Wszystko sie kiedys
musi skonczyc, szkoda tylko, ze w tak kiepskim stylu. Ja tez powiem: Dlaczego mi to zrobiles
Sylvek?!
P.S. Czesci 4 na pewno nie bedzie, wiec darujci sobie licytacje obsadowe…

ocenił(a) film na 4
Bartmaniac

Romantyczny powrót do lat 80-tych?

ocenił(a) film na 5
karoman4

może melancholijny powrót?

ocenił(a) film na 4
FRANK_MARTIN_FILMWEB

No właśnie nie bardzo wiedziałam, jak połączyć ''Expendables'' z kwestiami związanymi z epoką romantyzmu. Czyli wychodzi na to, że ta seria sroce spod ogona nie wypadła, i że niesie ze sobą jakieś przesłanie.

ocenił(a) film na 8
karoman4

tak, jak ktoś lubił starych gwiazdorów kina akcji to takie filmy są dla niego włąsnie "romantycznym powrotem"

ocenił(a) film na 7
oktagon32

Mnie fajnie było pooglądać np w dwójce jak sobie żartowali z własnych starych ról, ale to był jedyny plus tej serii

użytkownik usunięty
Bartmaniac

Popieram, chociaż ja nie mam 40-stu lat.

ocenił(a) film na 4
Bartmaniac

Trochę mi ich szkoda. Gdyby film nie wyciekł do sieci to dużo więcej osób by na niego poszło do kin. Natomiast sprawdziło się to co mówił Stallone: "chciwość to najłatwiejsza droga do zniszczenia własnej kariery". Liczyli na kupę szmalu z Pg-13, a teraz pewnie liczą, że koszty produkcji się zwrócą.
Tak, szkoda, że tak to się kończy.

ocenił(a) film na 6
Dentarg

Mi ich nie jest skoda .Wiedzieli już przy 2 że miało być tylko i wyłączanie R -ką .Poszli na łatwizne ,w dodatku tani i niedoświatczony w branży reżyser .Film powinien ponieść klęskę finasową bo inaczej producenci znowu nam powiedzą ,, PANOWIE ,NIC SIĘ NIE STAŁO ,, po czym zaczną kręcić 4 cześć i znowu pokażą nam środkowy palec .

ocenił(a) film na 8
bradock

Dokładnie! Jadą na obsadzie bez zwracania uwagi na fabułę, która jakby nie patrzeć jest solą filmu

oktagon32

Ale jeżeli kasa sie zgadza, to nie maja sie czym przejmować

Bartmaniac

"P.S. Czesci 4 na pewno nie bedzie, wiec darujci sobie licytacje obsadowe…"

Czwarta cześć już dawno potwierdzona, tylko z jednym się nie zgadzam z nowymi młodszymi aktorami, który zgrali, powinni grać starzy wyjadacze :)

Godlo

Przez wyciek może nie być 4 części.

bartoszcyc8

Na pewno nie bedzie 4 czesci. "Ex3" jest najdrozsza produkcja ze wszystkich trzech. Teraz wszyscy modla sie zeby sie zwrocila. Ktos kto wpuscil w siec screening copy okradl Lionsgate z grubych milionow dolarow. A najwazniejsze jest to, ze film jest po prostu slaby i na calej linii rozczarowuje. Seria "Ex" miala spora rzesze fanow na calym swiecie. Tez do niej nalezalem ale to juz przeszlosc. Sadzac po komentarzach na www.expendablespremiere.com caly swiat czuje sie opluty tym filmem.

ocenił(a) film na 6
Bartmaniac

Wszystko co napisałeś to w pełni się zgadzam .Natomiast jeśli chodzi o wpływy kasowe to niebył bym tak pewny że nie zarobią dużej sumy ,bo np ,,X-Men Geneza :Wolverine też wyciekła do sieci w 2009 roku i mimo tego sporo zarobił w R -ke .Podobnie ,,Uprowadzona ,, też wyciekła do sieci przed premierą w U.S.A a zarobiła bardzo dużo ,chociaż dostała kategorię PG -13 .

ocenił(a) film na 5
bradock

tyle że uprowadzona czy wolverine to filmy wyższej klasy porównując do tej części , dlatego zarobiły ale w usa łykną wszystko więc może i zarobi dobrze.

ocenił(a) film na 5
Bartmaniac

Ja bym nie powiedzial opluty,tylko olany cieplym moczem.To nawet nie jest odcinanie kuponow,panu Sylwkowi powinno sie zabronic pisac nawet epilog do scenarisza,tak sie dolozyl i wyszedl nekrolog.

użytkownik usunięty
Godlo

Gówno tam, potwierdzona. Sequel zależy od wyników finansowych poprzednika a te będą znane dopiero za parę tygodni, to że ktoś tam powiedział, że by chcieli zrobić znaczy tyle co nic.

ocenił(a) film na 6

Zgadza się .A jakie Panie Gieferg pan przewiduje wpływy i notowania Exp3 w Box Office jeśli można wiedzieć ?

użytkownik usunięty
bradock

Nie przewiduję, ale życzę klapy na otrzeźwienie.

ocenił(a) film na 6

,,Życzę klapy na otrzeżwienie ,,- Ja tak samo ...

ocenił(a) film na 5
bradock

Jak 2 panow powyzej.

ocenił(a) film na 4
drsmierc

Jak 3 panów wyżej.:)

ocenił(a) film na 4
PLFallenAngel

To możecie wliczyć jeszcze panią.

ocenił(a) film na 8
PLFallenAngel

Jak czterech panów wyżej :)

Ja się mogę nawet założyć, że będzie czwarta cześć a na 50% będzie nawet piątka... Wy chyba nie wiecie o czym piszecie :D

ocenił(a) film na 8
Godlo

Zobaczyli, że można łatwo zarobić kasę i jadą na schemacie

Bartmaniac

Zastanawiałem się dzisiaj skąd taka dobra wersja nie "kinówka" już w obiegu ;p No to ładnie ktoś urządził Sylwka.. Co do filmu, nie ma takiej tragedii. 2 część miała zdecydowanie więcej powiązań ze starymi filmami aktorów - podobało mi się to, tutaj mieliśmy tylko słynne "let's go to the choppa" Arniego i takie lużne powiązania jak np Ford jako pilot (Han Solo) oraz "Zorro" - Antonio Banderas, akcja jak odrywa się z tą barierką nawet całkiem zabawna ale totalnie nie wykorzystano Banderasa, zrobiono z niego wrzoda na dupie który nie chcę nikomu dać spokoju i który zamęcza swoją gadką.. A można było z tego aktora wycisnąć wiecej chociażby przez jakieś zabawne porównania z Zorro (Najbardziej znany jest z tego filmu dlatego o tym piszę). Nowa ekipa całkiem ok ale chyba magią tego filmu są właśnie aktorzy z lat 80 tak jak napisał autor tematu, niby to nadal Niezniszczalni ale jednak czegoś tutaj brakuje. Zadaje sobie wciąż pytanie - jak można było nie wykorzystać Banderasa lepiej?!
Mel Gibson daje radę, ale to nie powinno dziwić bo to dobry aktor, ale lepiej wypadł Van Damme pod względem "ostatecznej walki". Snipes całkiem ok. Film średni nie ma tragedii ani fajerwerów tyle w temacie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Bartmaniac

Super film, co się czepiasz ?

ocenił(a) film na 10
arnie47

I w ogóle, wszyscy potrafią się mądrzyć, a sam byś gówno za przeproszeniem zrobił, a nie stare dobre kino akcji, więc panowie i tak nieźle się spisali.

Bartmaniac

Poprzednie części zajebiste. Ta syf.

ocenił(a) film na 3
Bartmaniac

popieram, wyszło słabo nawet bardzo słabo

lenyiwc

No ale to już trójka...

Bartmaniac

Wkrotce zacznie sie wielkie wymieranie - szkoda bo wesoly Arni walacy z helikoptera to zajebisty widok do tego tekst z "dżumą" mega swietny

ocenił(a) film na 8
Bartmaniac

Ciekawy komentarz

Bartmaniac

z jednym sie nie zgodze, Arnie to inna liga i na Legend of Conan bedzie kasa.

ocenił(a) film na 8
Bartmaniac

Jak ktoś lubi akcyjniaki z lat 80th i nie tylko to mam na blogu ranking Top Action i kilka innych. Zapraszam do głosowania www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/536364

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 8
Bartmaniac

Sorry, http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/536364

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones