PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=428468}
6,0 47 233
oceny
6,0 10 1 47233
5,2 15
ocen krytyków
Nine Dziewięć
powrót do forum filmu Nine - Dziewięć

Fajny film, dobrze zrealizowany.
Cudownie przedstawia włoskie klimaty.
Bardzo dobre aktorstwo i niezła muzyka.
Nie wiem o co ten cały szum? Dobry, wciągający film.

Kierownica

No to ja wytocze moje argumenty.
-> Obsada 10/10
-> Muzyka 3/10
-> Fabuła 1/10
-> Choreografia 4/10
-> No i minus 1 za okropna Fergie ;//

To moja opinia jak ma ktoś inną to prosze bardzo ;-)

Nikki_Sanders

Okropna Fergie? Tylko ona ratuje ten film przed kompletną klapą. Jej piosenka i występ są najlepsze w całym filmie. Skąd ta zła opinia?

Virganius

no tego aktorstwa to chyba za dużo nie było,coo?;>
nie lubuję się w musicalach,ale zgodnie stwierdzić trzeba,że nine okazał się wielkim rozczarowaniem.i nawet TAKA błyszcząca obsada nie pomogła.

grandfaiser

To, że rola Ferg była krótka, nie umniejsza tego, że wypadła najlepiej. ;) To w końcu musical, gdzie show i muzyka są najważniejsze. Co do reszty - zupełnie się zgadzam, wiele spodziewałem się po zapowiedziach, zwłaszcza mając w pamięci genialne "Chicago". A wyszło jak wyszło...

Virganius

jak dla mnie to marion była najlepsza.
sceny z penelope również na korzyść musicalu.

ocenił(a) film na 4
grandfaiser

szkoda że Fergi nie wykazała się aktorsko... tylko 2 kwestie chyba miała:/

ocenił(a) film na 4
Nikki_Sanders

nic dodać, nic ująć. obsada super, skopana fabuła. nudy, zawiodłam się.

Nikki_Sanders

zgodzę się co do obsady, muzyki i choreografii. fabuła nie była zła. pomysł był ale średnio zrealizowany. natomiast Fergie była tu najlepsza, a jej piosenka jako jedyna była dobra.

ocenił(a) film na 5
Nikki_Sanders

i jeszcze zdjęcia rewelacyjne

ocenił(a) film na 9
Kierownica

Ja również nie mam pojęcia skąd te negatywne komentarze.
Według mnie film miał w sobie to coś. Coś co urzeka i przyciąga.
Może to jest tylko moje wrażenie...
W każdym bądź razie nie sądzę, żeby film zasługiwał na aż tak negatywną krytyką, a z tak ową spotkałam się bardzo dużo razy.

ocenił(a) film na 4
gemma128

To nie jest najlepszy musical jaki widziałem a jako że liczyłem na dużo i się zawiodłem to opinia moja też nie jest najlepsza

ocenił(a) film na 8
Kierownica

Według mnie film był dobrze zrealizowany. Zgadzam się, że sama treść filmu mogła nie trafić w gusta ogółu, bo nie każdy może identyfikować się z głównym bohaterem lub zrozumieć kryzys twórczy artysty (dla mnie również to trochę abstrakcja) dlatego też dodatkowo trzeba było wczuć się w klimat filmu. Poza tym nie rozumiem zamieszania z piosenkami. Tylko dwie piosenki (Fergie i Kate Hudson) były zrealizowane z większym rozmachem, a reszta była zachowana w innym klimacie, mi się to kojarzyło z czymś w rodzaju śpiewanych monologów (piosenki wykonane przez Marion i Nicole były według mnie naprawdę dobre).
Scena Penelope i bardzo oryginalne wykonanie piosenki Fergie (element z krzesłami, tamburynem i piaskiem) prezentują wysoki poziom.

Bardzo podobało mi się to jak zostały wprowadzone piosenki do fabuły. Wszystko dzieje się jakby na drugiej płaszczyźnie. W typowych musicalach aktorzy nagle zaczynają śpiewać i jest to częścią rzeczywistości, a tutaj - o dziwo - nie. Sceny musicalowe dzieją się w głowach głównych bohaterów lub samego Guido. To również zabieg, który ma pokazać rozterki wewnętrznego artysty, który nie może odzyskać spokoju bo przestaje dostrzegać granicę między swoją wyobraźnią, tym co dzieje się w jego głowie, a rzeczywistością. To właśnie dlatego gdy np. Luisa i Claudia śpiewają do niego, on jest jakby pogrążony w myślach i nieobecny. Ostatecznie na ziemię sprowadza go żona i Guido uświadamia sobie, że to ona jest mu potrzebna by mógł odzyskać spokój i w końcu dorosnąć.

ocenił(a) film na 6
Kierownica

marion jest ozdobą tego filmu

ocenił(a) film na 7
Vito90

Moim skromnym zdaniem fabula nie byla az taka zla jezeli wglebiles sie w postac glownego bohatera.... muzyka byla do zniesienia..... a aktorzy wybrani zostali doskonale... Co dla mnie bylo najwiekszym minusem to to ze film byl zdecydowanie za dlugi i troszeczke przez to sie ciagnol.... tyle ode mnie... ogolnie 7/10

sisi421

Że się ciągnął to mało powiedziane. Nie mam pojęcia, ile trwał ten film, ale jak dla mnie to była cała wieczność. Obsada dobra, ale co z tego ? Tego filmu po prostu nie dało się obejrzeć, był niesamowicie nudny, od pierwszych minut myślałam tylko: kiedy koniec? i nie wyłączyłam go tylko dlatego, że nigdy tego nie robię. Ale jak się skończył, poczułam niesamowitą ulgę, chociaż i tak w trakcie już trochę przysypiałam ;] Jak dla mnie to był najgorszy film jaki oglądałam do tej pory.

sebaszczyn

Powtarzam to któryś kolejny raz. To jest dramat więc do przewidzenia było że w filmie znajdą się 3 góra 4 piosenki rytmiczne a reszta będzie taka smętna. Film trwa tyle co każdy tylko to nie jest profukcja dla każdej osoby. Po pierwsze trzeba lubić takie klimaty po drugie od samego początku trzeba się wgłęić w postać Guido co mi się udało i może dlatego tak mi się ten film podoba. Jeżeli ktoś się nastawił na dobrą zabawę typu Moulin Rouge czy Chicago to wiadomo było że się zawiódł. Mi osobiście się ten film bardzo podobał i mogę go postawić na równi z podanymi prze ze mnie wcześniej produkcjami. Od premiery wracałem do niego chyba z 10 razy bo film ma w sobie urok. Krajobrazy Włoch, świetnie zrobione ujęcia muzyczno taneczne. Po prostu rewelacja. To był film dla osób które nie przyzwyczaiły się do nawalanek i przesadzonych animacjami komputerowymi filmów typu Avatar, różnego rodzaju Spider meny i iron many. Chcąc obejrzeć jakis film należy się zastanowić czy jest on w moim guście czy też nie. Mnie się nie podoba resident Evil i uważam ten film za jedno wielkie g**** i dlatego nawet jak leci w tv to ide na kompa.

ocenił(a) film na 7
kamil10025

Ja ogolnie bardzo lubie tego typu filmy.... Rowniez wcielilam sie w postac bohatera i pozniej nawet wracalam do co ciekawszych momentow ale to i tak nie zmienia faktu ze moim zdaniem film zyskalby troszczeczke gdyby trwal 20 minut mniej :) a co najbardziej mi sie chyba podobalo w tym filmie to wlasnie zakonczenie dlatego naprawde uwazam ze ludzie ktorzy nie dotrwali tak naprawde wiele stracili....

Kierownica

popieram
musicale nie należą do moich ulubionych ale ten musiałam obejrzeć ze względu na OBSADĘ która jest REWELACYJNA! Wszyscy świetnie zagrali, ale moim zdaniem KATE HUDSON i FERGIE miały najlepsze partie muzyczne, no jeszcze MARION COTILLARD występ końcowy rewelacja! xD
Muzyka powala, poważnie, dawno nie słyszałam tak dobrych utworów musicalowych, świetna oprawa, choreografia i w ogóle super!
Fabuła, może i trochę nudnawa, druga połowa filmu o wiele ciekawsza ale. . . muzyka, kostiumy, klimat nadrabiają.
Ogólnie film bardzo przyjemny, wart obejrzenia.
P.S no i akcent Daniela Day-Lewis'a . . . super! :D
polecam!
7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones