Night of the Living Dead

1 godz. 36 min.
7,1 23 187
ocen
7,1 10 23187
7 211
chce zobaczyć
7,9 14
ocen krytyków
{"rate":7.928571,"count":14}
{"type":"film","id":30702,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Night+of+the+Living+Dead-1968-30702/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Noc żywych trupów
 • pkb_pl ocenił(a) ten film na: 5

  Zapewne z punktu widzenia historii kina jest to "Wiekopomne Dzieło". Jednak, oglądając to dzisiaj - straszna ramota

 • pkb_pl Ramota to utwór literacki pozbawiony wartości artystycznej. Noc żywych trupów z1968 roku to obraz przełomowy w historii gatunku horroru, film kontr kulturowy jak na tamtą epokę, charakteryzujący się przekazem o metaforycznym charakterze i w tym kontekście jest to kino jak najbardziej artystyczne w swoim wyrazie., prowokacyjne, szokujące, bezkompromisowe, łamiące wszelkie tabu i reguły czasu w którym powstało. Na marginesie można dodać, że dzięki takim przełomowym filmom rozwija się i ewoluuje sztuka filmowa w kierunku wyznaczonym przez takie filmy.

 • pkb_pl ocenił(a) ten film na: 5

  soulheart Kluczowym słowem w definicji słowa ramota jest "przestarzały" (p. SJP). Pominięcie tego określenia w powyższej polemice to manipulacja.
  A co do Słowackiego, to trzeba go kochać bo przecież "wielkim poetą był". Tylko kto go czyta z przyjemnością?
  Wszystko, co napisałeś jest oczywiście prawdą, ale ja oceniam film jako widz, a nie historyk kina i jako taki wynudziłem się strasznie.

 • pkb_pl Słowo ramota nie jest jednoznaczne z określeniem przestarzały inaczej staroświecki , anachroniczny. Według starego polskiego słownika ramota oprócz tego co przytoczyłem to także utwór satyryczno- humorystyczny lub humoreska. W swojej wypowiedzi użyłeś nieodpowiedniego określenia na zdefiniowanie tego filmu. Można było napisać film mnie zmęczył i wynudził i wszystko jasne dla innych.

 • Kaaay ocenił(a) ten film na: 5

  soulheart Co nie zmienia faktu, że przełomowy, czy nie przełomowy, film jest fatalnie zagrany. I przez to fatalnie się go ogląda.

 • pkb_pl czy to ważne co to znaczy ta Ramota ? Ważne że fajnie brzmi. A brzmi jak określenie jakiejś failowej rzeczy. :) Az chyba zacznę używać w tym kontekście ;)