PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33488}

Noc

La notte
7,7 5 468
ocen
7,7 10 1 5468
8,0 14
ocen krytyków
Noc
powrót do forum filmu Noc

Noc

użytkownik usunięty

M. Antonioni - "NOC"


Zwiazek dwojga ludzi bedacy juz na krawedzi zalamania. Ich niegdysiejsza milosc (do tego wroce) jest skrocona do rangi litosci ze strony Julii. Milosc - obojetnosc kobieta na drugim planie"...ja zawsze placze bez powodu", On:"...gdzie mam jej szukac, przeciez jest ciemno...". Tytulowa noc, pobyt w lokalu oraz przyjecie to parafraza ich zycia - wkraczjac razem, rozlaczaja sie. On, intelektualista, jego rozumowanie wyklucza juz eksponowanie uczuc, rowniez slawa oraz rozglos poteguja tenze stan(jaki byl czyta Julia w liscie), ugruntowuja w tymze mysleniu. Ona, obdazona nieszczesliwa miloscia ich wspolnego przyjaciela, zatapia sie w milosc do meza-nadmiernie adorowana, szuka wentyla bezpieczenstwa. Smierc przyjaciela narusza rownowage. Brak jakiegokolwiek wsparcia, poczucie odrzucenia (oboje bliscy zdrady, scena z niedaszla Jego kochanka, ktora Ona adoruje jest oznaka patologii zwiazku) pcha Ja do wyznania (nie kocham Cie juz..)w scenie finalowej. On - kolejna ozanka nienormalnosci - traci grunt, klamie...("kocham Cie"...).

Zapraszam do rozmowy...

ocenił(a) film na 8

wpędzili się w najdziksze uwikłanie, bo są rozpaskudzeni egoiści... Liryczny egoizm to prawda o człowieku kina lat 60 (prawda w istocie fałszywa)

ocenił(a) film na 9
tomaszjerzy

widziałam ten film pierwszy raz dziesięć lat temu na dkfe z neorealizamu włoskiego....przyznaję,że wracam do "Nocy".
Wówczas ostatnia scena bardzo mnie poruszyła, dzisiaj może mniej,bo wiele filmów po nocy widziałam,ale nadal twierdzę,że to jeden z najlepszych filmów Antonioniego.Film o samotności dwoja ludzi, film, w którym niesamowicie wchodzi się w rytm bohaterów, czuje ich wyobcowanie,szukanie porozumienia,mi osobiście bardzo taka powolna narracja odpowiada,ale wiem,że sporo osób zwyczajnie nudzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones