PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8199}

Nosferatu wampir

Nosferatu: Phantom der Nacht
7,6 17 944
oceny
7,6 10 1 17944
7,9 15
ocen krytyków
Nosferatu wampir
powrót do forum filmu Nosferatu wampir

Pytanie jak w tytule - dlaczego Lucy w końcówce filmu umiera a nie zamienia się w wampira. Przewampirzenie byłoby "naturalną" konsekwencją ugryzienia przez wampira. Tak stało się w przypadku Jonathana. Dlaczego inne osoby, które zostały ugryzione - kapitan statku, dziewczyna, do której zostaje wezwana Lucy w końcowych scenach filmu - nie zostały przemienione; posiadają widoczne znamię ugryzienia na szyi, a jednak nie uległy przemianie. Uprzedzam odpowiedzi: nie zmieniła się w wampira bo spaliło ją wschodzące słońce (Jonathan przez większość czasu przebywa w świetle dnia i nie wpływa to na niego); Lucy byłą kobietą czystego serca co uchroniło ją od przemiany (wiele elementów wskazuje na to że Lucy była zafascynowana sferą ciemności a więc nie miała do czystego serca).

Nosferatu_6

hmmmm... a czy Nosferatu nie wypił całej jej krwi przypadkiem? film oglądałem chwilę temu i nie pamiętam dokładnie, ale z tego, co w mojej pamięci zostało, to był to chyba jej sposób na 'przetrzymanie' wampira do pierwszego piania koguta.

Nosferatu_6

Z tego co wiem, to w przypadku Nosferatu ich (jego) ofiary nie przemieniały się w wampiry, tylko po prostu umierały. To była różnica już w Nosferatu: Symfonia Grozy.

ocenił(a) film na 10
Nosferatu_6

Wydaje mi się, że tych, których Nosferatu wypił do końca po prostu umierali
(a ludzie na statku mogli dodatkowo umierać od zarazy). Od Jonathana się
oderwał w porę, chyba tak można to tłumaczyć.
Poza tym Jonathan przez większość filmu nie reaguje na światło (no może z
czasem pojawia się światłowstręt), ale ostateczna przemiana następuje
dopiero na koniec.
Takie moje zdanie :)

Nosferatu_6

A mi się wydaje, że Lucy zmieniła się w wampira (przez ukąszenie), bo wydała taki sam odgłos na widok słońca co przed momentem sam Nosferatu. Tak samo Jonathan - od początku, kiedy wraca do domu boi się słońca, a kiedy jest już po wszystkim boi się wyjść z "okręgu" hostii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones