PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8199}

Nosferatu wampir

Nosferatu: Phantom der Nacht
7,6 17 902
oceny
7,6 10 1 17902
7,9 15
ocen krytyków
Nosferatu wampir
powrót do forum filmu Nosferatu wampir

Cały czas oglądając ten film nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że niektóre kadry były bardzo podobne do obrazów Caspara Friedricha. Lucy idąca brzegiem morza i "Mnich nad morzem", cmentarz na plaży, górzyste krajobrazy. Człowiek versus przyroda... czyli bardzo fajny niemiecki romantyzm. Pomimo teatralnej gry, ten film ma w sobie coś magnetyzującego.

hogator

A to ciekawe, bo Friedrich to mój ulubiony malarz, a żadnych podobieństw nie zauważyłem.

ocenił(a) film na 9
Mr Minio

No mój też :) i dla mnie były tam podobieństwa. Taka surowa melancholia.

ocenił(a) film na 10
hogator

aż obejrzę jeszcze raz, bo też szczerze mówiąc nie zauważyłam podobieństw, ale i nie skupiałam się na nich za bardzo (szczerze, wcale się nie skupiałam).
Ciekawe spostrzeżenie.

ocenił(a) film na 9
duzehalo

Ok, żeby zobrazować o co mi chodzi skleciłam taki albumik - http://imgur.com/a/taLKX#0 . Nie chodzi o dokładne odwzorowanie, ale czerpanie z pewnych motywów. Atmosfera, ujęcia w których postać zwrócona jest do widza tyłem i kontempluje krajobraz, motyw człowiek versus natura. Na obrazkach może będzie to lepiej widać.

hogator

Ciekawy wybór. Nie widziałem w filmie Friedricha, ale patrząc na twoje zestawienie jednak go dostrzegam. Wielkie dzięki za interesujący trop.

ocenił(a) film na 8
Mr Minio

Nie wiem jak może być twoim ulubionym malarzem i jednocześnie nie dostrzegłeś żadnych podobieństw, które są oczywiste na pierwszy rzut oka, począwszy od wizualnych podobieństw, które zobrazowała @hogator powyżej w jakimś wpisie, a skończywszy na odniesieniach treściowych i wymowie

hogator

To mój ulubiony malarz, więc zachęciłaś mnie do seansu jeszcze bardziej! :)

ocenił(a) film na 9
SgtPepper1942

No mój też, dlatego wpadło mi to w oko :) Miłego oglądania!

ocenił(a) film na 10
hogator

Dawno skojarzyłem sobie,że twórczość Caspara Friedricha odbija się w filmach Herzoga. Zwłaszcza w takim filmie jak np. w "Szklanym sercu". Te zapierające wdech w piersiach widoki z początku ww. filmu a jak i np. początek z Aguirre" czy "Szklane serce" jak krajobrazy na obrazach Friedricha Ale także z ... "Aguirre"..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones